BİLGİ İSTE İLETİŞİM
University of Southern Maine

University of Southern Maine

1878 yılında kurulan University of Southern Maine, yüksek kaliteli, erişilebilir, uygun fiyatlı eğitim veren bir üniversite olarak Princeton Review tarafından Kuzeydoğu iyi üniversiteleri arasında seçilmiştir. Önlisans, lisans, ve doktora programları ile öğrencilere geniş bir yelpazede zengin öğrenme fırsatları sunmaktadr. Maine'nin en geniş ve en kültürel çeşitliliğe sahip şehri Portland civarındaki iki kampüsü ile University of Southern Maine her iki kampüsünde de en iyi eğitimi sunmaktadır.


U.S.News & World Report 'En iyi Kolejler' kategorisinde Kuzey Amerika'da en iyi üniversite, mühendislik alanında 140., işletme alanında 306. seçilmiştir.
2014 Princeton review 'En iyi Kolejler' kategorisinde İşletme yüksek lisans alanında en iyi 294. üniversite ve Kuzeydoğu'nun en iyisi seçilmiştir.

Lokasyon: Portland and Gorham, Maine

Öğrenci nüfusu: 9,301 (7311 lisans ve 1990 yüksek lisans öğrencisi ile)

Senelik Ücretler 2015: Lisans için; US$ 19,950 (Program Ücreti, Konaklama, Yeme-İçme, Sigorta, Kampüs Ücretleri), Yüksek lisans için ücretler tercih edilen alana göre değişmektedir.

Başvuru Tarihleri: 27 Temmuz 2015

Program Gereksinimleri:
Lisans için; TOEF IBT  80/ IELTS 6.5 GPA 2.75 
Yüksek Lisans için; TOEF IBT  80/ IELTS 6.5 GPA 3.0
Direk başvurular için GMAT ve GRE istenmektedir.

Lisans ve Yüksek Lisans için Popüler Bölümler: Arts, Humanities, Politics, Health Sciences, Business, Mass Communications, Science, Engineering, Technology.

Başvuru Belgeleri:
-Başvuru formu,
-Banka hesap yazısı,
-Sponsor yazısı,
-Pasaport fotokopisi,
-Sigorta,
-Transkript,
-TOEFL/IELTS belgesi.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İlgili Linkler: