BİLGİ İSTE İLETİŞİM
The University of Maine

The University of Maine

1865 yılında kurulan bir ulusal devlet üniversitesi olarak tanınan Maine Üniversitesi kaliteli akademisyenleri, fakülteleri ve yenilikçi araştırma çalışmaları ile övünür. Öğrenciler kendi alanlarında lider olan ve sürdürülebilir çözümlerle gerçek dünya problemlerini çözme konusunda en iyi şekilde yetiştirilirler. 2015, U.S. News & World Report tarafından en iyi kolejler kategorisinde, Amerika'daki devlet üniversiteleri arasından 92., ulusal üniversiteler arasında 173., lisans Mühendislik programları arasında 139. lisans İşletme programları arasında 141. sıradadır.
2014, U.S. News & World Report En İyi Lisans Okulları arasında, İşletme, Mühendislik, Hukuk alanında en iyi kolej seçilmiştir.
2013, Forbes.com tarafından Amerika'nın en iyi 380 koleji ve araştırma üniversiteleri arasında 159. sıradadır.

Lokasyon: Orono, Maine

Öğrenci nüfusu: 10,480 (400+ uluslararası öğrencisi ile)

Senelik Ücretler 2015: Lisans için; US$ 25,700 (Program Ücreti, Konaklama, Yeme-İçme, Sigorta, Kampüs Ücretleri)

Başvuru Tarihleri: Her yıl Ocak, Mayıs ve Ağustos aylarındadır. Gelecek ilk dönem lisans için; 10 Nisan 2015, yüksek lisans için; 1 Nisan 2015

Program Gereksinimleri:
Lisans için; TOEF IBT  45/IELTS 4.5, GPA 2.75
Pre-Master için; TOEFL IBT 60/IELTS 5.5, GPA 3.0, GMAT/GRE gerekmemektedir.

Lisans için Popüler Bölümler: Business, Public Policy and Health; Education and Human Development; Engineering; Liberal Arts and Sciences; Natural Sciences, Forestry, and Agriculture.
Yüksek Lisans için Popüler Bölümler: MBA, Engineering, Wildlife Conservation, Education, French, Global Policy, Human Development, Food Science and Human Nutrition, Social Work

Başvuru Belgeleri:
-Başvuru formu,
-Banka hesap yazısı,
-Sponsor yazısı,
-Pasaport fotokopisi,
-Sigorta,
-Transkript,
-TOEFL/IELTS belgesi.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İlgili Linkler: