BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Oregon State University

Oregon State UniversityOSU, Corvallis’in merkezinde kırmız tuğlalı binaların, yaşlı ağaçların ve gösterişli yeşil alanların olduğu bir bölgede yer almaktadır. Corvallis, Willamette Vadisi’nde 54.000 nüfuslu bir şehirdir ve ABD’nin yaşamak için en iyi ve en güvenli bölgelerinden biridir. Halkı da öğrencilere karşı son derece sıcakkanlıdır.

Kampüs şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda eğitim alırken futbol, yürüyüş, rafting, kamping ve kayak bölgede yapabileceğiniz diğer aktivitelerdir.

OSU; biyoloji, orman, vahşi yaşam bilimleri, tarım ve çevre mühendisliği gibi alanlarda oldukça iyi bir okuldur.


Oregon State University Hakkında Önemli Bilgiler

- ABD sıralamasında yüksek araştırma aktiviteleri bakımından 40. sıradadır (Carnegie Foundation fort he Advancement of Teaching).
- ABD’de 69., dünya genelinde 152. Sıradadır(Academic Ranking of World Universities 2012, Shanghai Jiao Tong University).
- Batı’nın en iyilerinden biridir(The Princeton Rewiew, 2012)
- ABD’deki Mühendislik programları arasında en büyük 25 okuldan biridir.

Lisans Pathway Bölümleri:
İşletme, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik, Spor Bilimi, Gıda Bilimi ve Teknolojisi, Kamu Yönetimi, Fen, Sürdürülebilir Gezegen, Kadın ve Cinsiyet Eğitimi.

Master Pathway Bölümleri:
İşletme, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Karşılaştırmalı Sağlık Bilimleri, Bilgisayar Bilimi, İnşaat ve Mühendislik Yönetimi, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Malzeme Bilimi

Ücretler:Kabul koşulları:

Lisans: GPA-3.0, TOEFL:80 / IELTS: 6.5, SAT/GRE/GMAT skorları.
Eğer bu koşulları sağlayamıyorsanız INTO Pathway programlarına katılabilirsiniz. Öğrenciler, minimum 2.5 GPA olmak üzere TOEFL 60 / IELTS 5.5 için 3 dönemlik Pathway’e katılmak durumundadır.

Master: GPA-3.0, TOEFL:80 / IELTS: 6.5, SAT/GRE/GMAT skorları.
Eğer bu koşulları sağlayamıyorsanız INTO Pathway programlarına katılabilirsiniz. Öğrenciler, minimum 3.0 GPA ile beraber TOEFL 80 / IELTS 6.5 için 1 dönem, minimum 2.75 GPA ile beraber TOEFL 70 / IELTS 6.0 için 3 dönem Pathway’e katılmak durumundadır.


Başlangıç tarihleri:Website: 

http://www.intohigher.com/us/en-us/the-universities/into-oregon-state-university/studying/about-into-osu.aspx

Başvuru belgeleri:

  • Başvuru formu,
  • Banka hesap yazısı,
  • Sponsor yazısı,
  • Pasaport fotokopisi,
  • Sigorta,
  • Transkript,
  • TOEFL/IELTS belgesi.


Oregon State Univeristy'nin uluslararası öğrenciler için hazırladığı broşürü görmek için tıklayınız.

Oregon State University'nin Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İlgili Linkler: