BİLGİ İSTE İLETİŞİM
California International Business University

California International Business University

Amerika'nın California eyaletinin San Diego şehrinde bulunan California International Business University öğrencilere dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan San Diego şehrinin merkezinde uygun fiyatlı kariyere yönelik işletme alanında eğitimler sunmaktadır. 

Neden CIBU'yu tercih etmelisiniz?

 • Alanında uzman öğretim üyeleri: Alanında uzman, engin bilgi birikimi ve iş tecrübesine sahip öğretim üyelerinden ders almanın ayrıcalığı ile öğrenciler hem akademik olarak donatılırken, hem de profesyonel iş yaşamından örneklerle gerçek hayata hazırlanıyor.
 • Interaktif eğitim ayrıcalığı: Küçük sınıflarda ve küçük gruplarda yapılan derslerle efektif ve etkili bir eğitim hizmeti verilmektedir. Bu durum, her öğrencinin derse full katılımını sağlayıp, öğretim üyeleri ile birebir temas kurmalarını kolaylaştırmaktadır.
 • Lokasyon: CIBU, toplu tasıma araçlarına, alışveriş merkezlerine, restoranlara çok kısa bir yürüme mesafesindedir. Şehrin en canlı caddesi olan 5. Cadde sadece 10 dk. yürüme mesafesindedir.
 • Business University: CIBU sadece "business alanında' egitim veren bir üniversitedir. Bu da okulumuzu bu alanda özel yapmaktadır.
 • Amerikada çalışma hakkı : öğrencilerine ilgili programdan mezun olduktan sonra, OPT hakkı ile Amerika'da 1yıl çalışma hakkına sahiplerdir. Bu sure zarfında CIBU, öğrencilerine iş bulmaları konusunda ekstra destek sağlamaktadır.
 • "Study Tours': CIBU'nun öğrencilerine sunduğu bir diğer eşsiz fırsat ise, master ve doktora programlarındaki dersler kapsamında bulunan study tour'lardır. İlgili dersi veren öğretim üyesi önderliğinde ayarlanan bu study tour'lara katılarak Amerika'da ve dünyada hayranlık uyandıran birçok şirketi, yakından, kendi yetkililerinden dinleme fırsatı bulacaksınız. Bu özel konferanslarla kendi networkunuzu genişletme olanagınada sahipsiniz. Sunulan study tour'lar:-
  Silicon Valley Practical Entrepreneurship Study Tour
  Southern California Fashion, Entertainment and Media Study Tour
  Greater China Business Opportunities Study Tour

Sunulan Programlar

Lisans:
 • Transfer Lisans Programı: (Bu programa başka bir kolejde ya da üniversitede en az 90 kredi kazanmış olan öğrencilerin başvurması gerekir. Türkiye'de iki yıllık bölümlerden mezun olmuş olan öğrenciler bu programı okuyarak 4 yıla tamamlayabilmektedirler.)
 • Bachelor of Science in Management

Yüksek Lisans Programları:
 • Master of Business Administration (MBA)
Kabul Koşulları
 • İlgili bir alandan mezun olmak
 • Başvuru için istenen minimum bir not ortalaması bulunmamaktadır.
 • Yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak;TOEFL (iBT) – Lisans: 65 ; Yüksek Lisans & Doktora: 79 IELTS – Lisans: 6.0 ;  üksek Lisans & Doktora: 6.0 TOEIC – Lisans: 550 ; Yüksek Lisans & Doktora: 750  ya da Türkiye'de %100 İngilizce olarak lise/üniversite eğitimini aldığını gösteren belge. * Program boyunca öğrencilere İngilizce takviye dersler de sunulmaktadır.

Dönem Başlangıçları

Spring Semester 2018: 15 Ocak - 4 Mayıs 2018
Summer Semester 2018: 14 Mayıs - 24 Ağustos 2018
Fall Semester 2019: 4 Eylül - 14 Aralık 2018
Spring Semester 2019: 14 Ocak - 3 Mayıs 2019

Program Ücretleri

Bachelor of Scinece in Business Administration: Tuition Fee per semester $6,500 (Covers 3 courses each 4 US Credits)
Master of Business Administration (MBA): Tuition Fee per semester $6,500

California International Business University'nin Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İlgili Linkler: