ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Western Kentucky University (WKU)

Western Kentucky University (WKU)

Western Kentucky Üniversitesi, Louisville’nin güneyine 110 mil ve Nashville’nin kuzeyine 61 mil uzaklıkta olan 50,000 nüfuslu Bowling Green şehrinde yer almaktadır. Tepedeki konumuyla Bowling Green’e üstten bakan WKU kampüsü ülkenin en güzel kampüslerinden biridir. Bowling Green; General Motors Corvette Fabrikası ve Ulusal Corvette Müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

80 dönümlük araziye kurulu olan merkez kampüste 66 yapı bulunmaktadır ve ek olarak 305 dönümlük üniversite çiftliği bulunmaktadır. Okul, bünyesinde ABD’den ve diğer 46 ülkeden gelen 18,000 öğrenciyi barındırmaktadır.

Western Kentucky Üniversitesi güney üniversiteleri arasında sürekli dereceye giren ve akademik açıdan iddialı üst düzey bir üniversitedir. WKU öğrencileri Kentucky’deki üniversite mezunları arasında tıp, diş hekimliği, veterinerlik, eczacılık ve teknik tıp okullarına kabul edilmede en yüksek başarı oranına sahip olma ayrıcalığını yaşar. MBA programı 1 yıl süren üniversitede, psikoloji, iletişim, işletme, finans/ekonomi gibi çok sayıda bölüm bulunmaktadır.

Western Kentucky Üniversitesi ESLI öğrencileri, WKU kampüs yurtlarında konaklarlar. Her yurtta bilgisayar, kablo televizyon ve ücretsiz internet bağlantısı vardır. Kampüste 18 öğrenci yurdu ve tatiller ve aralar süresince de kampüste kalan öğrenciler için de 1 tane yıl boyunca hizmet veren yurt vardır. WKU’da uygun ve ekonomik seçenekler sunan yemekhaneler dışında Taco Bell, Pizza Hut, Mc Donald’s, Subway Sandwiches ve Starbucks Coffee gibi restoranlar da mevcuttur.

Ücretler 2014-2015 (1 Semester için):

Burslu lisans programı: $6,396
Burs olmadan lisans programı: $12,000

Burslu yüksek lisans programı: $6,858
Burs olmadan yüksek lisans programı: $8,658

Konaklama: Paylaşımlı yurt seçeneği ile dönemlik ücretleri 
Bahar- $2,040 Güz- $3,060

Burs Kriteri:
Yüksek lisans burslarına başvuru için lisans not ortalamanız 4 üzerinden 2.5 ve üzeri olmalıdır.

Kabul Koşulları:

  • Lisans: 2.0 GPA
  • Yüksek Lisans: 2.5+ GPA
  • İşletme Yönetimi ve Sosyal  İşler’de yüksek lisans için 2.75 GPA
  • Bilgisayar Bilimi ve Matematik yüksek lisansı için 3.0 GPA
  • Biyoloji, Kimya yüksek lisansı için 3.5 GPA
  • TOEFL ve IELTS gerekmemektedir. ESLI üniversiteyi IELTS/TOEFL gerekliliği konusunda tamamen tatmin ediyor.
  • GMAT ve GRE master programları için ESLI’nin final dönemine kadar ertelenmiştir.
  • Bazı programlar için GMAT ve GRE istenmemektedir.
  • MBA programları için: Min 2.75 GPA, daha düşük GPA ile kabul alınabilir ama Min 500 GMAT(writing 13.5 score) gerekmektedir.  İş deneyimi  gerekmemektedir. IELTS: 6.5, IBT:79

Son Başvuru Tarihi 2015 : Bahar- 4 Şubat, Yaz- 9 Haziran
 

İlgili Linkler: