ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Trinity Western University (TWU) - Kanada

Trinity Western University (TWU) - KanadaTrinity Western Üniversitesi kampüsü, Kuzey Amerika’nın en güzel manzaralarının bulunduğu Frazer vadisinde yer almaktadır. Pasifik okyanusunun sıcak rüzgarlarının etkisiyle bölgede tüm yıl boyunca ılıman bir iklim hâkimdir. Üniversitenin arkasında silueti görülen Rocky Dağları, öğrencileri kayak yeteneklerini sınamaya davet etmektedir.

Trinity Western Üniversitesi kampüsü, Vancouver’a 45 dakika mesafede yer alan Langley şehrinde 64 dönümlük muhteşem bir arazide yer almaktadır. Merkez kampüste 30 binanın yanında pek çok sosyal tesis ve eğlence alanı da bulunmaktadır.

Akademik yeterliliği olan öğrenciler için Akademik İngilizce & Üniversite hazırlık programlarının yanında “Sadece İngilizce” eğitimi de mevcuttur.

1962 de temeli atılan Trinity Western University'nin 42 lisans, 17 yüksek lisans programı bulunmaktadır. 4000 üzerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Birçok alanda eğitim veren bu üniversite Kanada’nın en saygın üniversitelerinden biridir. Sosyal alanlar ve iktisadi idari bilimlerde Kanada’da her yıl yapılan üniversite puanlamalarında 3 alanda A+ alan tek üniversite olma özelliğine sahip olan TWU, ESLI öğrencilerine senelik 2000 ile 7000 CAD arasında değişen burslar sağlamaktadır. Okulun kendi hazırlık atlama sınavı da bulunmakta ve böylece başvuru yapan adaylardan TOEFL sınavı istenmemektedir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler hazırlık ile başlayabilmektedir. Her semester 15 hafta sürmekte ve her hafta 25 saatlik derslerden oluşmaktadır.

Ücretler 2014-2015 (1 Semester için):

Burslu lisans programı: CA$7,404
Burs olmadan lisans programı:  C$8,904

Aile yanı konaklama: CA$ 2,900
Yurt Konaklama+ Yemek: CA$ 3,932

*Yüksek Lisans programlarında burs bulunmamakta ve program ücretleri seçilen alana göre değişkenlik gstermektedir.

Burs Kriterleri:

Lisans burslarına başvuru için lise diploma notunuz 5 üzerinden 2.0 ve üzeri olmalıdır. Ortalama yükseldikçe burs oranı değişmektedir. Senelik en az 2000 CA$, en fazla 7000 CA$’dır.

Burs kriterleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kabul Koşulları:

  • Lisans: 2.0 GPA
  • TOEFL ve IELTS gerekmemektedir. ESLI üniversiteyi IELTS/TOEFL gerekliliği konusunda tamamen tatmin ediyor.
  • GMAT ve GRE master programları için ESLI’nin final dönemine kadar ertelenmiştir.
  • Bazı programlar için GMAT ve GRE istenmemektedir.
  • Yüksek Lisans: 2.5 GPA, iMBA için 3.0 GPA, Leadership (MAL) için 3.0 GPA, MA TESOL için 3.0 GPA gerekmektedir.
  • MBA programları için: Min 3.0 GPA, 550 GMAT ve IELTS: 7.0, IBT:100 gerekmektedir. İş deneyimi  gerekmemektedir.

Başlangıç Tarihleri 2015: Bahar Dönemi: 5 Ocak, Yaz Dönemi: 27 Nisan 

İlgili Linkler: