BİLGİ İSTE İLETİŞİM

CALIFORNIA INTERNATIONAL BUSINESS UNIVERSITY

California International Business University
 

Lokasyon: San Diego, California
Popüler Bölümler: İşletme, Yönetim 

Programlar ve Ücretleri:

California International Business University bünyesinde Lisans Eğitiminin 3. ve 4. yılları tamamlanabilmektedir. 3. ve 4. yıllarda alınması gereken ders sayısı 2 yıllık işletme mezunları için yaklaşık 19'dur. Farklı alanlardan mezun olmuş olan öğrenciler için alınacak olan ders sayısı artabilmektedir.
 
Lisans sınıfı (3. ve 4. sınıflar için) : $1,575 / ders başı ücret

Master of Business Administration (MBA) : Program toplamda 5 çeyrek yani 15 ay sürmektedir. Öğrenciler her çeyrekte 3 ders almaktadırlar. Yani toplamda 15 ders alınmaktadır. 

MBA programı ücreti: 1.649 USD / ders başı ücret 

Master of Science International Management : MBA programına alternatif bir programdır. Ders sayısı MBA programından 2 eksiktir. Bu dersler Girişimcilik ile alakalı derslerdir.  Programda alınan derslerin ücretleri MBA programı ile aynıdır.

Başvuru Tarihleri: 

Kış Çeyreği – 1 Kasım
Bahar Çeyreği – 1 Şubat
Yaz Çeyreği – 1 Mayıs
Sonbahar Çeyreği – 1 Ağustos


Başvuru İçin Gerekli Belgeler ve Koşullar:

- Application Form ( Completed and signed)

- College/University Official Transcripts in English

- Application Fee

- Proof of English Proficiency
iBT (Internet based) Graduates: 79, Undergraduates: 65
IELTS – Graduates: 7.0, Undergraduates 6.5

Not:
Türkiye'deki lisans eğitimlerini %100 İngilizce almış olan öğrenciler Academix danışmanlarının onayından geçtikten sonra TOEFL ya da IELTS skoru almaksızın sadece bir skype interview yapmak suretiyle programlara başvurabilmektedirler. 

- Proof of Financial Responsibility Bank Letter/Statement
- Proof of Health Insurance

Neden CIBU'yu tercih etmelisiniz?

- Alanında uzman öğretim üyeleri: Alanında uzman, engin bilgi birikimi ve iş tecrübesine sahip öğretim üyelerinden ders almanın ayrıcalığı ile öğrenciler hem akademik olarak donatılırken, hem de profesyonel iş yaşamından örneklerle gerçek hayata hazırlanıyor.

- Interaktif eğitim ayrıcalığı: Küçük sınıflarda ve küçük gruplarda yapılan derslerle efektif ve etkili 
bir eğitim hizmeti verilmektedir. Bu durum, her öğrencinin derse full katılımını sağlayıp, öğretim üyeleri ile birebir temas kurmalarını kolaylaştırmaktadır.

- Lokasyon: CIBU, toplu tasıma araçlarına, alışveriş merkezlerine, restoranlara çok kısa bir yürüme mesafesindedir. Şehrin en canlı caddesi olan 5. Cadde sadece 10 dk. yürüme mesafesindedir.

- Business University: CIBU sadece "business alanında' egitim veren bir üniversitedir. Bu da 
okulumuzu bu alanda özel yapmaktadır.

- Amerikada çalışma hakkı : öğrencilerine ilgili programdan mezun olduktan sonra, OPT hakkı ile Amerika'da 1yıl çalışma hakkına sahiplerdir. Bu sure zarfında CIBU, öğrencilerine iş bulmaları konusunda ekstra destek sağlamaktadır.

- "Study Tours': CIBU'nun öğrencilerine sunduğu bir diğer eşsiz fırsat ise, master ve doktora 
programlarındaki dersler kapsamında bulunan study tour'lardır. İlgili dersi veren öğretim üyesi önderliğinde ayarlanan bu study tour'lara katılarak Amerika'da ve dünyada hayranlık uyandıran birçok şirketi, yakından, kendi yetkililerinden dinleme fırsatı bulacaksınız. Bu özel konferanslarla kendi networkunuzu genişletme olanagınada sahipsiniz. Sunulan study tour'lar:

- Silicon Valley Practical Entrepreneurship Study Tour

- Southern California Fashion, Entertainment and Media Study Tour

- Greater China Business Opportunities Study Tour

  

 

İlgili Linkler: