BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Almanya'da okumak için 5 Neden


Almanya'da okumak için 5 Neden! 

Neden yurtdışında eğitim? Hangi şehirde okumalı? Eğitim süresi ne kadardır? Mezuniyet sonrası kariyer ve gelişim perspektifi nelerdir?

1. Çeşitli uluslararası kalifikasyon ve bölümler
Alman üniversiteleri uluslar arası büyük bir üne sahiptir ve Avrupa’da en çok üniversiteye sahip olan ülkedir. Alman üniversitelerinde akademik eğitim alabileceğiniz çok fazla bölüm mevcuttur.
10.000 'den fazla bölüm her öğrencinin en iyi şekilde gelişmesi ve kendi özelliklerine ve yeteneklerine uygun bölümleri seçebilmesi için fırsat sağlamaktadır.Lisans programları 3 yıl, Master programları 2 yıl sürmektedir

2. Öğretim ve araştırma, teori ve pratik arasındaki yakın bağ
Almanya'da Üniversiteler temel araştırmalara büyük önem verirler. Dünyanın her yerinden bilim adamları araştırma projeleri gerçekleştirmektedir. Öğretim ve araştırma, teori ve pratik arasındaki bu yakın ilişki, Alman üniversitelerinde eğitim temelini oluşturmaktadır.

3. Daha iyi gelişim ve kariyer fırsatları
Küreselleşen bir dünyada sadece bir yabancı dil profesyonel iş hayatı ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve rekabetçi olabilmek için yeterli değildir. Bilim veya ekonomik alanda, ikinci bir yabancı dil öğrenmek şarttır.
  • Almanca, Avrupa'da en çok konuşulan dildir.
  • Almanya Avrupa’nın 3. büyük ekonomisine sahiptir. Almanca önemli bir ticari dildir.
  • Almanca bilim dilidir.
 
4. Düşük öğrenim ücretleri ve geçim masrafları
Almanya'da göçmenlik bürosu yurt dışından gelen öğrenciler için mevcut olması gereken aylık gelir miktarını 580 € olarak belirlemiştir.

5. Lisans + yüksek lisans derecesi
Almanya'da lisans sonrası, yüksek lisans programlarına doğrudan, sınavsız başlayabilirsiniz

Almanya'da okurken ne gibi avantaj ve haklarınız olacak

Üniversite öğrencileri Almanya'da pek çok imkandan yararlanmaktadırlar. Toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanırsınız. Sağlık sigortanızdan yasal sigorta olarak bir çalışanla aynı kapsamda hizmet alırsınız. Sağlık kuruluşlarında herhangi bir ücret ödemezsiniz. Yabancı öğrenci statüsünde haftalık 20 saat, yıllık 180 yarım gün çalışma hakkınız var. Alanınızla ilgili birçok staj ve iş imkanlarını değerlendirebilmektesiniz. Öğrenci statüsünde çalışırken kazancınız belirli bir tutara kadar vergiden muaf olmaktadır.
 

İlgili Linkler: