ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
MLS International College

MLS International College

İngiltere’nin Bournemouth şehrinde 1987 yılında faaliyete geçen MLS International College, ülkenin işletme eğitimi veren önemli okullarından biri olup, aynı zamanda dil eğitimi üzerine de yoğunlaşmıştır. 6 ayrı bölüm için verdiği “International Business Communication (IBS) Certificate” programlarıyla, kursiyerlere hem ileri İngilizce konusunda eğitim verip, hem de işletme ve yönetim programlarında ilerlemelerine olanak tanır.  Bölümler için 12 haftalık MLS Certificate of Studies, 24 haftalık MLS Higher Certificate of Studies, 36 haftalık MLS Diploma of Studies şeklinde 3 ayrı sertifika seçeneği bulunmaktadır.

IBC Hakkında Genel Bilgi: International Business Communication sertifika programları, MLS tarafından English for Special Purposes programları adı altında kursiyerlerini işletme ve işletme odaklı dallar (pzarlama, finans vb.) üzerine yetkin ve donanımlı kılmayı amaçlar. Kurs süresi, sertifika seçeneğine göre 4 haftadan 36 haftaya kadar sürebilir.  Minimum 18 yaşındaki kursiyerler başvurabilir (Okulun değerlendirmesi doğrultusunda 16-17 yaşındaki kursiyerler de alınabilir).  Eylül, ocak, nisan ve temmuz başlangıçlı 4 dönem mevcuttur. CEFR’den B1 veya üzeri bir derece gerekmektedir. Kursiyerler, eğitimlerinin sonunda EdExcel onaylı MLS Certificate almaktadırlar (katıldıkları sertifika seçeneğine bağlı).

Bölüm Seçenekleri:

Ø    IBC Certificate for Business:  Değişik dönemlerdeki derslerde kursiyerler iş stratejisi, iş ilişkileri gibi detaylar görmekte, ayrıca yoğun bir İngilizce eğitimi geçirmektedirler.

Ø    IBC Certificate for Marketing, Advertising and Public Relations: Değişik dönemlerdeki derslerde kursiyerler pazarlama, satış ve iş ilişkileri gibi detaylar görmekte, ayrıca yoğun bir İngilizce eğitimi geçirmektedirler.

Ø    IBC Certificate for Travel, Tourism and Hospitality Management: Değişik dönemlerdeki derslerde kursiyerler iş ilişkileri, turizm ve konaklama üzerine detaylar görmekte, ayrıca yoğun bir İngilizce eğitimi geçirmektedirler.

Ø    IBC Certificate for Accounting and Financial Management: Değişik dönemlerdeki derslerde kursiyerler iş ilişikileri, muhasebe ve finans yönetimi gibi konularda detaylar görmekte, ayrıca yoğun bir İngilizce eğitimi geçirmektedirler.

Ø    IBC Certificate for Business Computing: Değişik dönemlerdeki derslerde kursiyerler data bazlı iletişim, E-Business ve iş ilişkileri gibi detaylar görmekte, ayrıca yoğun bir İngilizce eğitimi geçirmektedirler.

Ø    IBC Certificate for Engineering: Değişik dönemlerdeki derslerde kursiyerler işletme eğitiminin sayısal ağırlıklı kısmı ile alakalı bilgiler almakta ve iş ilişkileri, davranış gibi derslerin yanında fizik, ileri matematik gibi konularda eğitim görmektedir. Yoğun bir İngilizce eğitimi geçirmektedirler.


Program Ücretleri 2015: Yukarıdaki tüm bölümler için fiyatlar sertifika türüne göre aşağıdaki gibidir.

Certificate: £3,540.00 (12 haftalık kurs)
Higher Certificate: £7,080.00 (24haftalık kurs)
Diploma: £10,620.00 (36 haftalık kurs)

Başlangıç Tarihleri 2015: IBC Certificate, Higher Certificate, Diploma and UP Programları semester tarihleri

05/01/15 - 27/03/15
30/03/15 - 19/06/15
29/06/15 - 18/09/15
28/09/15 - 18/12/15
04/01/16 - 26/03/16 

Akademik takvim ve fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

İlgili Linkler: