ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
BBSI

BBSI

BBSI, İngiltere’nin güney sahilindeki güzel tatil beldesi Bournemouth’ta bulunan yüksek akreditasyonlu bir İngilizce dil ve iş okuludur. Enstitü iş, akademik veya meslek alanlarında İngilizce eğitimini İngiltere’de almak isteyen uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Uluslararası öğrencilere sertifikadan diploma seviyesine kadar çeşitli İngilizce kursları, iş İngilizcesi kursları ve meslek alanlarında özel kurslar sunmaktadır. BBSI, aynı zamanda esnek üniversiteye hazırlık kursları ve yüksek lisans öncesi kurslar sunmakta ve uluslararası öğrencilere İngiltere’de bulunan üniversitelere kapsamlı yerleştirme hizmeti verip bu sayede öğrenciler İngiltere’deki bir üniversiteye mutlaka kabul edilmektedirler.
 
Bournemouth Business School International, öğrencilerine 6 ayrı bölümde, 8 değişik sertifika seçeneği sunmakta. Yaklaşık 21 senelik geçmişiyle, lisans eğitiminde Bournemouth’un en önde gelen işletme okullarından biri olan BBSI, aynı zamanda Management sertifika programında Avrupa’nın en büyük enstitülerinden CMI ile aynı geçerliliği taşıyor. Eylül, Ekim, Ocak, Mart, Mayıs ve Temmuz başlangıçlı programlarla BBSI’da sertifika programları sizleri beklemekte.
 
Bölüm seçenekleri:

Ø    Management and Business Administration: Yönetim ve profesyonellik konularında kursiyerlerini donanımlı, yetkili kılmayı hedefler. Fast-Diploma seçeneklerinde ek olarak iletişim ve iş yeteneği derslerini içerir. Ayrıyeten İngilizce eğitimi verilir.

Ø    Marketing, Advertising and Public Relations: Tanıtım, pazarlama ve halkla ilişkiler konulu derslerle kursiyerlerini yetiştirmeyi amaçlar.  Fast-Diploma seçeneklerinde ek olarak iletişim ve iş yeteneği derslerini içerir. Ayrıyeten İngilizce eğitimi verilir.

Ø    Finance and Financial Service:  Finans ağırlıklı dersler ile kursiyerin finansal yönetim konusunda eğitilmesi amaçlanır.  Fast-Diploma seçeneklerinde ek olarak iletişim ve iş yeteneği derslerini içerir. Ayrıyeten İngilizce eğitimi verilir.

Ø    Legal Studies: Daha çok hukuk içerikli derslerle kursiyerlere işletme yönetiminin hukuki boyutu üzerine eğitim verir. Fast-Diploma seçeneklerinde ek olarak iletişim ve iş yeteneği derslerini içerir. Ayrıyeten İngilizce eğitimi verilir.

Ø    Hospitality Management and Tourism: Hizmet ve turizm konularına yönelik derslerle kursiyerlere hizmet sektörü ağırlıklı eğitim verilir. Fast-Diploma seçeneklerinde ek olarak iletişim ve iş yeteneği derslerini içerir. Ayrıyeten İngilizce eğitimi verilir.

Ø    Science, Mathemathics and IT: Bilişim ve matematik ağırlıklı dersler verilerek, yönetim biliminin sayısal boyutu üzerine kursiyerler eğitilir. Ayrıyeten İngilizce eğitimi verilir.


Sertifika seçenekleri:

Ø    Vocational Fast-Track Certificate Course: 4 ile 15 hafta arasında bir sürede eğitim verilir. IELTS den 5.5, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir. Minimum 18 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI Certificate belgesini almaya hak kazanırlar.

Ø    Vocational Fast-Track Higher-Certificate Course: 16 ile 23 hafta arasında bir sürede eğitim verilir. IELTS den 5.5, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir. Minimum 18 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI Certificate ve NCFE Certificate belgelerini almaya hak kazanırlar.

Ø   Vocational Fast-Track Diploma Course: 24 haftalık sürede eğitim verilir. IELTS den 5.0, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir. Minimum 18 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI Diploma ve NCFE Certificate, ayrıca NCFE Certificate in Communication and Business Skills belgelerini almaya hak kazanırlar.

Ø    University Foundation Fast-Track Diploma Course: Bu sertifika çeşidi, bölüm eğitiminin yanı sıra kursiyerleri İngiltere’de lisans eğitimi almaya hazırlar ve İngiltere’de lisans seçenekleri konusunda yol gösterir. 24 haftalık sürede eğitim verilir. Legal Studies bölümü hariç, IELTS den 5.0, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir (Legal Studies için IELTS 5.5, CEFR B2). Minimum 18 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI University Foundation Diploma ve NCFE Certificate, ayrıca NCFE Certificate in Communication and Business Skills belgelerini almaya hak kazanırlar.

Ø    University Foundation Fast-Track Extended Diploma Course: Bu sertifika çeşidi, bölüm eğitiminin yanı sıra kursiyerleri İngiltere’de lisans eğitimi almaya hazırlar ve İngiltere’de lisans seçenekleri konusunda yol gösterir. 28 ile 50 hafta arasında bir sürede eğitim verilir. Legal Studies bölümü hariç, IELTS den 4.0, CEFR’den B1 veya üzeri istemektedir. Minimum 18 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI University Foundation Diploma ve NCFE Certificate belgelerini almaya hak kazanırlar.

Ø    Pre-Master Fast-Track Certificate Course: Bu sertifika çeşidi, bölüm eğitiminin yanı sıra kursiyerleri İngiltere’de lisansüstü eğitimi almaya hazırlar ve İngiltere’de lisansüstü seçenekleri konusunda yol gösterir. 4 ile 15 hafta arasında bir sürede eğitim verilir. Legal Studies bölümü hariç, IELTS den 5.5, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir. Minimum 20 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI Pre-Masters Certificate belgesini almaya hak kazanırlar.

Ø    Pre-Master Fast-Track Higher-Certificate Course: Bu sertifika çeşidi, bölüm eğitiminin yanı sıra kursiyerleri İngiltere’de lisansüstü eğitimi almaya hazırlar ve İngiltere’de lisansüstü seçenekleri konusunda yol gösterir. 16-23 hafta arasında bir sürede eğitim verilir. Legal Studies bölümü hariç, IELTS den 5.5, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir. Minimum 20 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI Pre-Masters Certificate ve NCFE Certificate belgelerini almaya hak kazanırlar.

Ø    Pre-Masters Fast-Track Diploma Course: Bu sertifika çeşidi, bölüm eğitiminin yanı sıra kursiyerleri İngiltere’de lisansüstü eğitimi almaya hazırlar ve İngiltere’de lisansüstü seçenekleri konusunda yol gösterir. 24 haftalık sürede eğitim verilir. Legal Studies bölümü hariç, IELTS den 5.0, CEFR’den B2 veya üzeri istemektedir. Minimum 20 yaşındaki kursiyerler başvurabilir. Kursun başarıyla tamamlanması halinde, kursiyerler bölümleriyle ilgili BBSI Pre-Masters Certificate, NCFE Certificate, ayrıyeten NCFE Certificate in Communication and Business Skills belgelerini almaya hak kazanırlar.

Program ücretleri 2015:

English Language Courses:
General English: £220 ( haftalık 20 Ders )
Academic Preparation & IELTS: £ 275 ( haftalık 30 Ders)

Business English Courses:
Communication & Business Skills: £365 (4-8 hafta)
English for Business: £325(1-32 hafta)

Vocational, University Foundation ve Pre- Master Kursları aşağıdaki alanlarda verilmektedir ve haftalık 34 dersten oluşmaktadır.
  • Management
  • Leadership & Human Resources~Marketing
  • Advertising & Public Relations
  • Finance & Financial Services
  • Hospitality Management & Tourism
  • Legal Studies
  • Science, Mathematics & IT
Vocational Courses: 
Certificate (4-15 hafta): £365 (haftalık), £2920 (1term:8 hafta)
Higher Certificate (16-23 hafta): £350 (haftalık), £5600 (2terms:16 hafta)
Diploma (24 hafta): £330 (haftalık), £7920 (3terms: 24 hafta)
Extended Diploma (28-50 hafta): £315 (haftalık) 4-5term: 28-50 hafta

University Foundation Courses:
Diploma (24 hafta): £330 (haftalık), £7920 (3terms: 24 hafta)
Extended Diploma (28-50 hafta): £315 (haftalık) 4-5term: 28-50 hafta

Pre- Master Courses:
Certificate (4-15 hafta): £365 (haftalık), £2920 (1term:8 hafta)
Higher Certificate (16-23 hafta): £350 (haftalık), £5600 (2terms:16 hafta)
Diploma (24 hafta): £330 (haftalık), £7920 (3terms: 24 hafta)
Extended Diploma (28-50 hafta): £315 (haftalık) 4-5term: 28-50 hafta

Program Dönem Tarihleri: Her akademik dönem 8 haftadan oluşmaktadır.

5 Ocak – 27 Şubat 2015
2 Mart – 24 Nisan 2015
5 Mayıs – 26 Haziran 2015
29 Haziran – 21 Ağustos 2015
1 Eylül– 23 Ekim 2015
26 Ekim – 18 Aralık 2015

Akademik takvim ve ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlgili Linkler: