BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Asya

Asya'da Semester Abroad

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Semester Abroad programı denildiğinde akla ilk Avrupa ülkelerini gelmektedir. Fakat  son zamanlarda öğrenciler alternatif olarak Asya ülkelerine de ilgi göstermektedirler. Ekonomik olarak daha uygun olmasının yanı sıra, Çince gibi diğer dillerin ekonomi sektöründeki öneminden dolayı öğrenciler bunu bir avantaja dönüştürmek istemektedirler. Katıldığınız programda eğitim dili İngilizce olsa bile, 3. bir dil geliştirmek isteyenler ve bambaşka bir kültürle tanışmak isteyenler için Asya'da Semester Abroad programları oldukça caziptir. Kaliteli eğitimiyle Asya ülkelerinde de birçok semester abroad programı seçeneği bulunmaktadır.

Asya'da Semester Abroad için Üniversiteler:

ÇİN

Chengdu

  • Sichuan University
Şangay
HİNDİSTAN

Hyderabad
JAPONYA

Beppu
  • Ritsumeikan Asia Pacific University
Tokyo
GÜNEY KORE

Seul
TAYLAND

Bangkok Asya'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İlgili Linkler: