BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Coventry University

Coventry University

168 yıllık bir tarihi olan Coventry Üniversitesi, 1843’de Coventry Tasarım Okulu olarak eğitim vermeye başlamış, 1992’de adını Coventry Politeknik’ten Coventry Üniversitesi’ne çevirerek daha yenilikçi bir vizyonla eğitim vermeye devam etmiştir.

Coventry şehrinin merkezinde konuşlanmış olan Coventry Üniversitesi, alışveriş, spor,ulaşım başta olmak üzere daha pek çok imkanı içinde barındıran büyük modern bir kampüse sahiptir. Coventry, trafiğin ayak bağı olmadığı, her yıl düzenlenen festival etkinlikleri ile hayatı renklendiren, bir millik bir alana kurulu dükkanları sayesinde özgürce alışveriş yapabileceğiniz öğrenci dostu bir şehirdir.
 
Üniversitenin milyon poundluk yatırımlar sonucu yaptırmış olduğu yapılar öğrencilere pek çok konuda muhteşem fırsatlar sunar. Örneğin, £16 milyon’a mal olan ödüllü kütüphanesi, £5 milyon’a mal olan öğrenci merkezi (göresel sanatlar, medya, sinema salonu), £3.6 milyon yatırım sonucu 2004 yılında kullanıma açılan spor merkezi. Arerospace labaratuarında orjinal boyutlarında bir Herriet Jet ve Scout helikopter bulunmaktadır. Üniversite, kafe, restorant, mini market, postane, öğrenci birliği binası ve yeşil alanlarının imarını kapsayan £160 milyonluk bir yatırım projesine başlamıştır.
 
Bugün 18,000 in üzerinde öğrenci nüfusuna sahip olan Ceventry Üniversitesi dizayn konusunda çok güçlüdür. Eurostar, the Ford Ka, Mercedes A-Class, BMW 1 Series ve  yeni Landrover Freelander yaratıcı beyinleri işe tam burada, Coventry’de, başladı. Geçen yıl, Coventry öğrencileri Ferrari sposorluğunda düzenlenen uluslararası bir yarışmayı kazandı. Coventry Üniversitesi, iTunes’u piyasaya süren ilk Avrupa üniversitelerinden biridir.
 
John Kettley, eski havadurumu sunucusu; Andrea McLean, GMTV havadurumu sunucusu; Mike Short, O2 Başkan yardımcısı; Alison Snowden, Oscar ödüllü animatör; Gideon Coe, BBC Radyo 6 sunucusu; David Yelland, The Sun gazetesi eski editörü, Coventry Üniversitesi’nin önemli mezunlarındandır.
 
Program Ücretleri: £10,350
 
Popüler Bölümler:
 
  • İşletme
  • Hukuk
  • Sosyal Bilimler
  • Medya ve İletişim
  • Fizyoterapi
  • Spor Bilimi
  • Psikoloji

İlgili Linkler: