BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Johnson & Wales University

   

JOHNSON & WALES UNIVERSITY
 
Lokasyon: Providence, Rhode Island
Popüler Bölümler: Uluslararası Ticaret, Yönetim, Ağırlama Yönetimi, Mutfak Sanatları, Spor ve
Eğlence Etkinlikleri Yönetimi
Senelik Ücretler:Ders basina $1755, mezuniyet icin minimum 12, maximum 18 ders gerekiyor. (Yillik ucret 10,530$ ile 14,040 $ arasi ogrencinin almasi gereken ders sayisina gore degisiyor) Yillik okul ucreti 3 ya da 9 taksitte odenebilir.
Burs İmkanları: $1000'dan Tam Öğrenim Ücretine kadar ulaşabilir.
Son Başvuru Tarihi: Güz - Mart 1
                                     Bahar - Kasım 1
 

 J&W , dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilerinin oluşturduğu öğrenci topluluğu ve verdiği birinci sınıf eğitim ile tanınır. Staj imkanları ve müşterek öğrenme olanakları, öğrencileri üniversite eğitiminden sonra yapacakları mükemmel kariyerler için hazırlayan eşsiz bir eğitim ortamı sunar. Yurt

Dışı Eğitim Programları da eğitim deneyimini zenginleştirir ve öğrencinin başarısını sınıf dışında da göstermesini sağlayan kapsamlı bir deneyim haline getirir. Öğrenciler, küçük sınıflar sayesinde daha yakın ve samimi bir eğitim ve öğretim ortamında okuma şansı bulur.

 Universite Boston ile NYC arasinda Boston’a 1 saat uzaklikta yer aliyor. Rhode Island 1,000 in uzerinde firmasi ile endustriyel bir bolge, kucuk bir sehir olmasi ile de yasam masraflari bakimindan mantikli bir bolge.

1914'de Providence, RI'da kurulan Johnson & Wales — America’s Career University® – pratige dayali egitimi, fakulte kadrosu ve tesisleriyle uluslararasi bir une sahiptir. 50 Amerikan eyaleti ve 95 ayri ulkeden yaklasik 16,000 ogrenciye sahip olan Johnson & Wales Universitesi'nin Amerikali mezunlarinin %98'i son 29 yildir, mezuniyetten sonra en gec 60 gun icinde sectikleri kariyerde is sahibi oldular. 

4 farkli kampus secenegi…..

Providence, Rhode Island
Amerika'nin yasanacak en guzel sehirlerinden secilen Providence Boston ile NYC arasinda Boston’a 45 dakika uzaklikta yer aliyor. Rhode Island 1,000 in uzerinde firmasi ile endustriyel bir bolge, kucuk bir sehir olmasi ile de yasam masraflari bakimindan ogrencilere uygun bir bolge.

North Miami, Florida
Özellikle Turizm İsletmeciliği okuyacak öğrenciler icin sınırsız olanak sunan Miami dünyanın sayılı turizm cennetlerinden biri

Denver, Colorado
Amerika’nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Denver hem spor faaliyetleri hem de kültürel faaliyetleri bakımından öğrencilere büyük ayrıcalıklar sunar. Eğer çok Türk öğrencinin olmadığı bir şehirde okumak isterseniz Denver sizin için ilk seçenek olmalı.

Charlotte, North Carolina
Amerika’daki Fortune 500 firmalarının %80’inin bu şehirde bulunduğu düşünülürse ozellikle Isletme bolumu ogrencileri icin staj ve mezuniyet sonrası çalışma olanakları bakımından Charlotte çok cazip.

Uzmanlik konularina gore MBA Programlari
One year MBA Program
MBA with concentration in Accounting
MBA with concentration in Hospitality (Denver Kampus'te)
MBA with concentration in Information Technology

MS Programlari
MS in Criminal Justice Management 
MS in Counseling

Basvuru Sartlari: Basvuru formu, universite transkriptleri, universite diplomasi, 2 referans, CV, GMAT/GRE skoru (notunuz 2.85 in altinda ise GMAT ya da GRE sinav skoru zorunlu, TOEFL skoru, banka referans mektubu, pasaport fotokopisi, statement of purpose.

Ucret: Ders basina $1755, mezuniyet icin minimum 12, maximum 18 ders gerekiyor. (Yillik ucret 10,530$ ile 14,040 $ arasi ogrencinin almasi gereken ders sayisina gore degisiyor) Yillik okul ucreti 3 ya da 9 taksitte odenebilir.

Hakkimizda Ne Diyorlar? 

"Universitenin gercek yasama hazirlamadigini iddia eden elestirmenler anlasilan Johnson & Wales Universitesi'ni gormemisler." 
Newsweek

" Bu okulun genel olarak finans alanindaki programlari cok etkileyici."
Fidelity Yatirimcilik 


Pratik Egitim ve Kariyer Danismanligi: Universite yillardir endustriden buyuk isimlerle guclu iliskiler kurarak ogrencilerine sinif ici egitim yaninda sinif disi internship ve co-op imkanlari sunmasi ile ve mezuniyet sonrasi ogrencilerini ise yerlestirme yuzdesi ile ABD'de on plana cikiyor, hatta Kariyer Egitimi veren en iyi 18 universiteden biri olarak gosteriliyor. Her yil kampus dahilinde duzenlenen kariyer fuarina 250'den fazla firma katiliyor ve son sinif ogrencileri ile gorusme yapiyor. Bu tip networking olanaklari ve JWU'nun endustri partner'leri ile olan iliksileri mezunlar icin cok buyu kbir avantaj. JWU degisen is ortamina en cok tercih edilecek donanimli mezunu verebilmek icin, endustri partner'lerinden aldigi feedback dogrultusunda her 2 yilda bir ders programini yeniliyor. Yabanci ogrenciler icin kampus dahilinde herkese is olanagi saglanmaya calisiliyor.

Denklik:Johnson & Wales Universitesi'nin New England Assosiation of Schools & Colleges (NEAS&C) tarafindan ve YOK tarafindan denkligi mevcuttur.

Kariyer Hizmetleri:J&W nun Amerika'daki diger 3,500 universiteden farki,mezuniyet sonrasi ogrencilerini ise yerlestirme orani ve bu alanda ogrenciye sundugu hizmetlerdir.Her yil 250'den fazla ulusal ve uluslararasi firmanin katildigi kampus dahilinde duzenlenen kariyer fuari, egitim suresince sunulan staj olanaklari, kariyer planlama ve danismanlik gibi hizmetler Johnson & Wales Universitesi ogrencileri ve mezunlarina sunulan hizmetlerin sadece birkacidir.

Program: Eylul, Aralik ve Mart olmak uzere 11 haftalik uc ceyrek donemden olusmaktadir. 

MBA Programlari icin gerekli evraklar,

Basvuru formu
Universite transkriptleri
Mezuniyet Belgesi
CV, Statement of Purpose
2 referans mektubu
TOEFL 80 (ibt), GMAT skorlari
Banka Referans Mektubu(30,000$ civari)
Sposorluk formu
Pasaport Fotokopisi

 

FAIRLEIGH DICKINSON UNIVERSITY  |

İlgili Linkler: