BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Amerika

Amerika'da Lise

Amerika'da lise programları kapsamında yerleşim yaptığımız farklı tiplerde liseler bulunmaktadır. Bunlar devlet liseleri, özel liseler ve yatılı liseler olmak üzere üç çeşittir. Lise tiplerine göre çalıştığımız liselerin profillerini incelemek için aşağıdaki linklere tıklayınız. 

1 - Devlet Okulu + Aile yanı konaklama (Public Day School)

2 - Özel Okul + Aile yanı konaklama (Private Day School)

3 - Özel Yatılı Okul (Private Boarding School) 

4 - Devlet Yatılı Okulu (Public Boarding School) 

Lise Değişim Programı Nedir?

Lise Değişim Programı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bir program olup, 15-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine sene kaybetmeden Amerika’da değişim öğrencisi olarak okuma imkânı sunmaktadır.

Lise Değişim Programı sayesinde Türk öğrenciler, Amerikan Devlet bakanlığından uluslararası öğrenci kabul etme yetkisine sahip olan seçkin liselerde eğitim almakta, Amerikan aileleri yanında yada öğrenci yurtlarında konaklamakta ve bu sayede hem İngilizcelerini ve vizyonlarını geliştirip hem de farklı kültürleri yakından tanıma imkânına sahip olmaktadırlar.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği’ne göre Amerika’daki lise eğitimi denk kabul edildiğinden, öğrenciler döndüklerinde sene kaybetmeden eğitimlerini tamamlayıp mezun olabilmektedirler.


Lise Değişim Programı'na 1 yıl süreyle katılınabileceği gibi daha uzun süreli (2 yıl, 3 yıl, 4 yıl) olarak da katılınabilmektedir.  


Lise Değişim Programlarına Türk öğrenciler hangi amaçlarla katılabilirler? 

Türk öğrenciler Lise Değişim programlarına farklı amaçlarla katılabilmektedirler. Bu amaçlar şunlar olabilir; 

- Amerika'da 1 yıllık lise değişim programına katılıp, İngilizce seviyesini geliştirmek, uluslararası bir deneyime sahip olmak ve sonrasında Türkiye'ye geri dönerek lise eğitimini Türkiye'de tamamlamak.  


- Lise son sınıfı Amerika'da okuyarak bir Amerikan lisesinden mezun olmak ve üniversite eğitimine Amerika'da devam etmek.

- Amerika'da en az lisenin son 2 senesini okuyarak, Amerika'daki üst düzey üniversitelere başvuru yapmak yada ortalama seviyelerdeki Amerikan üniversitelerinde burslu eğitim almak. 

- Türkiye'de lise eğitimini tamamlayıp, bir üniversiteye yerleştikten sonra, üniversiteye başlamayıp 12 +1 olarak adlandırılan programa katılarak üniversite öncesi uluslararası bir deneyim elde etmek.

- Amerika'da 4 yıllık lise eğitimi aldıktan sonra Türkiye'deki üniversitelere sınavsız yerleşmek.  Türk öğrencileri Lise Değişim programına katılarak; 

- Çok iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olma,
- Amerikan kültürü ve yaşam tarzını yakında tanıma,
- Diğer değişim öğrencileri ile beraber eğitim alıp çok uluslu bir yapıyı görme,
- Ailelerinden uzakta yaşayarak yurtdışı yaşam tarzına adapte olma, 

ve hayatları boyunca unutamayacakları eşsiz bir deneyimi elde etme fırsatına sahip olmaktadırlar!  

Lise son sınıfı Amerika’da okuyan öğrenciler lise diploması alabilmektedirler. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen öğrencilerimizin lise yerleşimleri uzman danışmanlarımız tarafından lise diploması verebilen ve öğrencileri SAT sınavlarına hazırlayan ya da AP (Advance Placement) dersleri veren liselere yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerimiz üniversite ve burs başvurularında ciddi bir avantaj sağlamaktadırlar.  

Amerika’ya giden her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel ailelerin yanında ya da okula ait yurtlarda kalmaktadırlar. Aile yanında konaklayan öğrencilerimiz adeta ailenin bir parçası olurlar. Aile ile beraber yemek yer, sosyal aktivitelere katılır, zaman geçirirler… Her öğrencimizin evde kendine ait bir odası olur. Aileler öğrencilerin Amerika’ya, yeni okuluna ve yeni yaşamına daha çabuk adapte olması için yardımcı olurlar. Yatılı okullara giden öğrencilerimiz ise okulların yurtlarında kalmaktadırlar.Lise Değişim Programına katılmak isteyen öğrencilerin yeterli İngilizce seviyesine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak düzenlediğimiz SLEP sınavına katılarak, Lise Değişim Programına katılmaya hak kazanabilirsiniz. Ayrıca sınav öncesinde program ile ilgili detaylı tanıtım toplantısı yapılmaktadır.

Lise Değişim programı ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. 


Program ve Lise Tipleri
Program Detayları
Programa Katılım Şartları
Program Süreçleri

Amerika'daki Çalıştığımız Liseler
Kanada'daki Çalıştığımız Liseler

Lise değişim programı sınav tarihlerine ve değişim programlarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız > > > lisedegisim.com

----------------------------------------------------------------------------------

Yurtdisinda Lise, Lise Degisimi, Amerikada Lise, Amerikada Lise Okumak, Amerika Lise Değişim Programı, Lise Değişim Programı, Yurtdışı Lise , Kanadada Lise , Lise öğrenci Değişim Programları, Amerika Değişim Programları, Amerika Lise Eğitimi, Ingilterede Lise , Yurtdışında Lise Eğitimi, Yurtdışında Lise Egitimi, Yurtdışında Lise Eğitimi Burs, Yurtdışında Burslu Lise Eğitimi, Amerikada Burslu Lise Eğitimi, Amerikada Lise Egitimi, Değişim Programı  

İlgili Linkler:
Academix
Hakkında
Dilek & Öneri
Formu
Bizimle
Çalışmak
İster misiniz?
Şubemiz
Olmak
İster misiniz?
İngiltere Lise Değişim Programlarıİngiltere Lise Değişim Programı ile İngiltere'de Lise okumak isteyen öğrenci lise değişim programı i... Devamı >>
Amerika'da Lise Değişim ProgramlarıAmerika'da Lise Değişim Programı sayesinde Türk öğrenciler, Amerikan Devlet Bakanlığı’ndan uluslarar... Devamı >>