BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Mesa Public School District

Mesa, hem ziyaretçiler hem de yaşayanlar tarafından, yaşam tarzı ve eğlence açısından Arizona'nın en çok tercih edilen 3. metropol şehridir. Phoenix bölgesinde, Sonoran Çölü'nün çevrelediği eşsiz bir şehirdir. Mesa, eğlence, eğitim ve iş alanında dinamik, evden yürüme mesafesinde parkların bulunduğu, genç ve yaşlı sporcuların kullanabilecekleri çeşitli spor tesislerinin ve golf sahalarının bulunduğu, festivallerin yapıldığı bir şehirdir. Phoenix, Amerika'nın nüfus açısından en kalabalık eyaleti olan Arizona'nın en kalabalık şehri ve başkentidir. Politika, kültür, ekonomi ve ulaşım açısından merkezi bir bölgedir. Phoenix, spor, sanat, kültür, yemek, konaklama ve mali fırsatlar sunabilen bir bölgedir.

Mesa Public School, akademik beklentileri ödülü almış bir okuldur. Öğrenci ve velilere anaokulundan 12.sınıfa kadar eğitim seçenekleri sunmaktadır. Öğretmenler ve personel, öğrencilerin her sorun ve ihtiyaçlarında yanlarında olup, öğrencileri motive etmektedir.

Yaş Aralığı: 9 - 12
IB Programları: Evet

Öğretmen - Öğrenci Oranı: 1:20
Yabancı Diller: Fransızca, İspanyolca, Çince, Japonca, Latince, Rusça.
Sanat: Fotoğrafçılık, Seramik, Boyama, Çizim, Oyunculuk, Tiyatro.
AP Kursları: Matematik, Kimya, Ekonomi, İngiliz Dili ve Kompozisyon, Çevre Bilimi, Avrupa Tarihi, Fransızca Dili ve Kültürü, Alman Dili ve Kültürü, Fizik, Psikoloji, İspanyolca Dili ve Kültürü, Amerika Tarihi
Spor: Basketbol, Badminton, Dalış, Futbol, Golf, Yüzme, Tenis, Voleybol.
Dış Etkinlikler ve Klüpler: Animasyon, Sanat, Satranç, Yaratıcı Yazarlık, Bisiklete Binme, Moda, Orkestra, Ulusal Onur Topluluğu, Fotoğrafçılık, Ping Pong, Okuma, Tırmanma, İşaret Dili, Konuşma ve Tartışma, Tiyatro.
Minimum SLEP: 50

Kabul Edilen Kolej ve Üniversitelerin Listesi: Prescott College, Arizona State University, Northern Arizona University, International Baptist College, Collins College, The Bryman School, International Institute of the America,Scottsdale Culinary Institute, Pima Medical Institute, College America, Everest College, Embry Riddle Aeronauticul University, Phoenix College, The Art Institute of Tucson, Eastern Arizona College, Brown Mackie College, Devry University, Lamson College, Anthem College, Remington College.

En Yakın Havaalanı: Phoenix Sky Harbor International (PHX)

İlgili Linkler: