BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Los Angeles Unified School District

Los Angeles,dünyanın her yerinden gelen, 224 farklı dilin konuşulduğu, yaklaşık 12,9 milyon insana ev sahipliği yapan, Amerika'nın en büyük ikinci metropolik şehridir. Los Angeles, kültür, teknoloji, medya, iş dünyası ve uluslararası ticaret açısından önde gelen mezkezlerinden biridir. Aynı zamanda Los Angeles, resim, TV, video oyunları ve müzik alanlarda uluslararası şöhretin tabanının oluşturan, popüler eğlence üretiminde dünya lideridir. Bu nedenle dünyanın eğlence merkezi olarak anılmaktadır. Yıl boyunca şehir, 325 günü güneşli, yazları sıcak ve kışları hafif yağmurlu ve düşük nemli havaya sahip olmakla birlikte, sahilde güneşin altında vakit geçirebilir ya da voleyboldan golfe pek çok geniş yelpazede spor yapabilirsiniz.

Los Angeles Unified School District'in sloganı bugünün öğrencileri yarının liderleridir. Los Angeles, yaklaşık 150 lisesi ile birlikte, Kaliforya'nın en büyük ve kültürlü bölgesidir. Öğrenciler, okulda İngilizce dışında, İspanyolca ve diğer dilleri de duyabilirler. Tüm Educatius öğrencileri, kurslar ve aktiviteler açısından, güvenli alanlara yerleştirilmektedirler.

Yaş Aralığı: 9 - 12
IB Programları: Evet

Öğretmen - Öğrenci Oranı: 1:25
Yabancı Diller: Fransızca, Latince, İspanyolca.
Sanat: Bando, Grafik, Moda Tasarımı, Tiyatro, Koro.
AP Kursları: Ekonomi, İnsan Coğrafyası, Latin Amerika Çalışmaları, Psikoloji, Sosyoloji, Amerika Tarihi
Spor: Basketbol, Beyzbol, Futbol, Golf, Yüzme, Tenis, Voleybol, Atletizm, Sutopu, Güreş.
Dış Etkinlikler ve Klüpler: Animasyon, Çince, Fransızca, Korece, Japonca ve Jazz Grubu.
Minimum SLEP: 50

Kabul Edilen Kolej ve Üniversitelerin Listesi: Stanford University, University of Southern California, University of California, California Institute of Technology, San Jose State University, Santa Clara University, Harvard University, San Francisco State University, San Diego State University, California State Polytechnic University, Sonoma State University, Loyola Marymount University, Duke University, Pepperdine University, Chapman University, Biola University, Azusa Pacific University, Vanguard University, Mills College, University of Redlands, Pitzer College, Golden Gate University, Yale University, Whittier College, Westmont College, Scripps College, Concordia University, Notre Dame de Namur University, Platt College.

En Yakın Havaalanı: Los Angeles International Airport (LAX)

İlgili Linkler: