BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Dubai

Dubai'de Dil Okulu

Birleşik Arap Emirlikleri'nin yedi emirliğinden biri olan Dubai, istikrarlı bir şekilde büyümüş global bir şehir olup, Orta Doğu’nun ticaret ve kültür merkezi olan kozmopolit bir metropoldür.

Mükemmel kış iklimi, dünya klasında otelleri, harika kolaylıkları, değişik sporları ve boş zaman etkinlikleri ve üstün alışverişiyle, Dubai’nin herkese sunabileceği birşeyi vardır. İlaveten, emirat sıcak kanlı, emin ve güvenli bir yerdir.

Her zaman ön planda olan ve BAE’yi uluslararası eğitim istikameti yapmayı amaçlayan Dubai, 2007’de dünyanın ilk ve tek eğitime adanmış Serbest Bölge’sini açtı.

Dubai Uluslararası Akademik Kenti şuan;dünyanın herhangi bir yerindeki en büyük sayı olan 10 farklı milliyetten 21 uluslararası üniversiteyi kapsayan eğitim hedefleri. Ayrıca, 125 vatandaşları ve 400 eğitim kurumlarına erişim 20.000 öğrencilerin bir topluluk ile.

Dubai Vizesi

Okullar öğrenciden vize için;

  • Fotoğraf
  • Pasaport kopyası
  • Doldurulmuş başvuru formu
  • Ödeme dekontu
talep etmekte ve öğrenciye ortalama 2 hafta içersinde vize alabilmektedir. ES Dubai dil okulunun şuana kadar vize başarı oranı %100'dür. Dubai vize konusunda Türk vatandaşlarına yeterince esnek davranmaktadır. Vizeler 3 ay + 3 ay süresi ile verilmektedir. 6 aydan sonra öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Vize sürecinde öğrencinin birşey yapmasına gerek yoktur. Tüm işlemler okul tarafından yapılmaktadır. Vize konusunda öğrencileri en rahat ettirecek olan ülke konumundadır. Tüm ücret peşin olarak talep edilmektedir çünkü herhangi bir vize riski söz konusu değildir. Eğer vize reddi durumu olursa kayıt ücreti ve vize ücreti hariç tüm ödemeler iade edilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Dil Okulu

Yaşamsal Giderler

Dubai bir arap ülkesi olarak birç ok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir. Fakat Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok ingiliz, amerikan ve avrupalı milletlerle beraber dünyanın her yerinden milletin birarada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Dubai'de dilediğiniz gibi giyinebilir ve gece kulüplerinde ve birçok restaurantlarda alkol tüketimi serbesttir. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur. Hatta yemeklerde % 60 lara varan indirimler de mevcuttur. Erkeklerde katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oranı çok azdır. Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda yada sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.

Suç oranı %0 olan Dubai'de evinizin aracınızın kapısını kitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3 e giren bir ülkedir.Ve çok temiz bir ülke olan Dubai'de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır. İstisnasız olarak heryer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.

Sürekli olarak festival, fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçılarıın konserlerini yada sergilerini görebilirsiniz.

Yeme içme vb yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 350-400 USD yeterli olacaktır.

Hava sıcakalığı Haziran, Temmuz ve Ağutos aylarında biraz yüksektir fakat her yerde klima olması duraklar metro istasyonları taksiler kısacası heryerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalisabilecegi part-time işler çok fazladır.


Çalışma Hakkı ve Olanakları

Dubai’de öğrencilerin part-time olarak çalışma hakkı vardır. En az 12 hafta ve üstü kayıt olan öğrenciler öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelir ve yeterli ingilizceye sahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okullarda iş bulma konusunda full time olarak biri çalışmaktadır ve öğrencilerin cv lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Ama asla iş garantisi verilmemektedir. Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermedıate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. İntermedıate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha uzun bir zaman almaktadır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin ingilizce yetenegine ve karakterine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır. Part-time işlerde saatlik ortalama 6$-8$  arası kazanabilirler. Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000aed-2500aed net maaş önermektedir. Dubai de iş konusunda birçok şey müzakereye açıktır konuşup daha fazlasını elde etmek mümkündür. Çalışmak isteyen öğrenciler gelmeden önce ingilizce test olup ingilizce cv lerini hazırlamalıdırlar ki buraya gelip bununla vakıt kaybetmemeliler.

Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren destinasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli ingilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle designer ve mühendisler için çok ideal bir destinasyondur hatta başka bir ülkeye gitmek yeni mezun ve mezun olacaklar için zaman kaybı olacaktır. Dubai de ingilizcelerini geliştirirken aynı zamanda şehri ve ülkeyi yakından tanıyacaklardır ki buda işe başlama süreçlerini hızlandıracaktır.


Dubai Dil Okulları:

İlgili Linkler:
Academix
Hakkında
Dilek & Öneri
Formu
Bizimle
Çalışmak
İster misiniz?
Şubemiz
Olmak
İster misiniz?
Amerika 2016 dil okulları ve fiyatlarıPeki Amerika’ya gitmeye karar verdiğinizde sıradaki asıl önemli soru hangi şehir? Boston, New York, ... Devamı >>
Dil Eğitimi için İskoçya’yı tercih etmekÜlke içi ve dışı ulaşım ağının kolaylığı ve birkaç saat uzaklıktaki Londra’ya olan mesafesiyle İskoç... Devamı >>