ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Ülkelere göre Level’ımıza buradan bakabilirsiniz http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/assessment-levels.pdf


ELICOS
-  
English Language Intensive Courses for Overseas Students : Level 3

-  ELICOS ile yapılan başvurular:

1-    3 ay boyunca hesapta para tutmak gerekiyor. 3 ay tam olarak doldurduktan sonra vizeye başvurulur ve vize süreci yaklaşık 3 ay sürmektedir.

2-    Min. 6 aylık dil eğitimi için gidecek bir öğrenciye 9 aylık yaşam masrafı + okul masrafı + uçak bileti masrafının toplamını hesapta tutmak gerekiyor.

3-    Eğer 3 ay boyunca hesapta para tutamıyorsak, kredi çekilebiliniyor. Eğitime gidecek kişi adına olamaz, çalışan anne-bana-abi-abla gibi herhangi biri üzerinden alınacak ve kredi ödeme planı konsolosluğa, aylık gelirle birlikte gösterilecek.VET
:
Vocational education and training: Level 2

- VET ile yapılan başvurular:

1-    Hesaba bugün para yatırıp yarın vizeye başvurabiliriz. 3 ay boyunca tutmamıza gerek yok. Sadece para kaynağını yani nereden temin edildiğini resmi evraklarla sunmamız gerekiyor.

2-    6 ay dil + 6 ay certificate programları yada 6 ay dil+ Yüksek Lisans kabulü ile başvuru yapılabiliniyor. Toplam 9 aylık yaşam masrafı ve 6 aylık eğitim ücretinin hesapta tutulması yeterlidir.

3-    Bu vize için de kredi çekilebilinir.


Not: Paket yapıldığında, Level’ı yüksek olan programa göre vize process edilir.


Vize sürecini kısaca anlatmak gerekirse:

-       Yukarıdaki evrak listesinde bulunan tüm evrakları bir araya getirip, içine 1040TL ( direk para koyuluyor dosyaya, herhangi bir bankaya yatırılamıyor) ile birlikte Ankara’daki vize bölümüne gönderiyoruz. UPS ile aynı binada oldukları için, onu tercih ediyorlar.

-       Dosyamızı gönderdikten yaklaşık 2 hafta sonra değerlendirmeye alıyorlar.

-       Önce öğrenciyi arayıp, genel durumu, gideceği program hakkında bilgisi olup olmadığı sorgulanıyor.

-       Sponsor ve gerektiği takdirde banka da sorgulanabiliniyor.

-       Değerlendirmeleri sonucunda vizeye olumlu görünüyorsa, doktor formunu mail olarak gönderip İstanbul ve Ankara da bulunan panel doktorlara yönlendiriyorlar.

-       Doktorlara gidilmeden önce, mutlaka randevu alınması gerekiyor ve yaklaşık 250$ civarında bir muayene bedeli ödeniyor.

-       Doktor kontrolünden sonra, mail yada telefonla okulun ödemesi yapılması yönünde bilgilendirme geliyor.

-       Okula tüm ödemeyi yaptıktan sonra, CEO dediğimiz okuldan gelen okul ödemesi alındı mektubunu konsolosluğa gönderiyoruz ve öğrencimizin vizesi 2 sayfalık bir yazı şeklinde geliyor.

-       Asıl vizesini öğrenci ülkeye girişte alıyor.

İlgili Linkler: