BİLGİ İSTE İLETİŞİM

CPLC


CPLC Education Center (CPLC), A.B.D.’nin çeşitli yerlerinde şubeleri bulunan ve derece vermeyen bir mesleki eğitim kurumudur. 1999 yılının Ağustos ayında kurulmuş olan kurum, ilk merkezi olan New Jersey’de eğitim vermeye başlamıştır.
Başlangıçta CPLC, nitelikli bilgisayar programcılarına ya da I.T. ile ilgili profesyonellere karşı duyulan ciddi ihtiyacı ele almak üzere kurulmuştur.


Dünyanın her yanından gelen öğrenci sayısı arttıkça İngiliz dili eğitim programları da oluşturulmuştur. Şimdi ise CPLC, öğrencilerin iş ve özel hayatlarında İngilizce kullanımını iyileştirmek üzere ilgili eğitimleri sunmakta ve öğrencilerinin A.B.D.’de ileri eğitimleri için başlıca basamakları tırmanmalarına yardımcı olmaktadır. CPLC, TOEFL için özel sınavlara hazırlık kursları da sunmaktadır.

Üniversiteye Hazırlık Kursu: CPLC’nin akademik İngilizce kolej hazırlık programı, A.B.D.’de bir üniversite ya da koleje gitmek isteyen öğrenciler için sunulan yoğun bir kursudur. Öğrenciler, dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve genel beceri gelişimini kapsayacak şekilde hazırlanan Genel İngilizce programına iştirak edecektir. Buna ek olarak, akademik okuma ve yazma, not alma ve sunum becerilerini geliştirmek üzere özel becerileri geliştirmeyi hedefleyen sınıflara da katılacaklardır. Amerikan kolejlerine başarıyla katılabilmeleri için gerekli çalışma becerileri, kurs boyunca vurgulanacaktır.

IBT Toefl Sınavına Hazırlık Kursu: TOEFL sınavına hazırlık kursu, öğrencilerin kendilerini A.B.D.’deki kolej ve üniversitelere girmek için en yaygın anlamda kabul gören giriş sınavına hazırlamalarına yardımcı olur. TOEFL, çok sayıda uluslararası işveren ve yerel A.B.D. hastaneleri tarafından kabul görmektedir. Kurs, sınava girme becerilerine odaklanır ve dört bölümlü IBT sınavındaki spesifik soru tipleri hususunda rehberlik hizmeti verir. Buna ek olarak, öğrenciler genel dil becerilerini ve yeteneklerini de geliştirecektir.

İngilizce ve Popüler Amerikan Kültürü: Popüler Amerikan Kültürü, öğrencilerin İngilizcesini iyileştirmek ve Amerikan kültürü ve toplumunun farklı bakış açıları öğrenilirken anlama ve ifade etme becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmış bir kurstur. Öğrenciler bu kursu, Genel İngilizce programı ile birlikte alırlar. Kurs boyunca her hafta başka bir konu ele alınacak ve kültürel bilincin yaratılabilmesi ve iletişimi desteklemek üzere öğrencilerin kendi ülkeleri ile kıyaslamalar yapılacaktır. Kelime haznesinin geliştirilmesi ve konuşma pratiği açısından ise okuma ve dinleme metinleri başlangıç noktası olacaktır. Kurs boyunca çok sayıda güvenilir materyal kullanılacaktır.


Genel İngilizce Kursları: CPLC’nin Genel İngilizce kursları, dile ilişkin kapsamlı anlama becerisi ve pratik kazandırmaktadır. Kurslar, konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerinin yanı sıra önemli dilbilgisi, kelime haznesi ve telaffuz konularını da içerir. Kurs içeriği, öğrencilere dil becerilerini geliştirirken liderlik edecek cezp edici aktivite ve egzersizlerden oluşan, özenle hazırlanmış bir müfredat programı vasıtasıyla sunulmaktadır. İletişim dersleri, dilbilgisi ve kelime haznesi derslerini destekleyecek ve öğrencilerin güvenlerini tazeleyerek kendi hayat ve çevrelerindeki dünya hakkında konuşma imkanı verecektir.

Merkezler:
New York Flushing
New Rochelle San Francisco
Jersey City Palisades Park


CPLC dil okulunun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okulla ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız 

İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık 

İlgili Linkler: