BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Arizona State University

Arizona State University

Arizona State University - Intensive English Program (IEP)


Dünyanın en güneşli yerlerinden biri ve aynı zamanda Amerika’nın en büyük 6. şehri olan Phoenix'de birbirine yakın 4 kampüse sahiptir. Lisans, Yüksek lisans ve American English and Culture Program’ları sunan geleneksel bir Amerikan üniversitesidir. Arizona’nın güçlü bir ekonomiye sahip olması da bu eyaleti ve okulu daha cazip kılmaktadır. 

Arizona State Üniversitesi 6.500’ü uluslararası öğrenci olan toplamda 78.000 öğrencisi bulunan, 650 farklı bölüm seçeneği sunan büyük bir üniversitedir. Özellikle mühendislik ve işletme alanlarında yüksek rankinglere sahip olup dünyaca ünlü Intel şirketine en çok işçi yetiştiren okuldur. Ayrıca dünyada en çok eleman yetiştiren ve yerleştiren 5. okuldur.

Küresel anlamda düşünen öğrencileri, eğitimcileri ve liderleri hayatlarını ve dünyalarını değiştirmeleri için teşvik ederek, ASU Global Launch, 40 yılı aşkın bir süredir 160 ülke ve 22.000'den fazla öğrenciye, IEP aracılığıyla yoğun olarak tasarlanmış yoğun İngilizce eğitimi sunmaktadır. 

Kurslar:

ASU Intensive English Program kursları haftada 21 saat olarak işlenmektedir. Üç temel ders ve bir seçmeli dersden oluşmaktadır.

Core Course (18 saat)

  • Listening/Speaking (6 hrs per week)
  • Reading/Writing (9 hrs per week)
  • Structure (3 hrs per week)

Elective English Tracks (3+ Hours per week)
Bireysel yeterlilik düzeyine ve ilgi alanına bağlı olarak 25'ten fazla kurs içerisinden 4 tane seçim yapabilirsiniz. 
Her seçmeli parça, öğrencilerin öğrenmelerinde istikrarlı ve yönetilebilir bir adımla ilerlemelerine olanak tanıyan her öğrenme seviyesine uygun konuları sunar. Seçmeli dersler şunlardır:

  • Business
  • STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics)
  • Hospitality
  • General Studies

Intensive English Program Örnek tablo

Ücretler:

Aşağıda yeni kayıt yaptıracak bir öğrenci için 8 haftalık maliyet tablosu verilmiştir.
Konaklama seçenekleri olarak da apartmanlar, öğrenci yurtları, aile yanında konaklamalar evleri bulunmaktadır.


Arizona State University dil okulunun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okulla ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık 

İlgili Linkler: