BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışı Eğitim Yorumları

Kaplan Dublin'de Uzun Dönem İngilizce Nurullah Özdemir - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba ben Nurullah Özdemir, Fırat üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum. Üniversitenin başından beri hayalim olan İngilizceyi öğrenmek için araştırmalara başladım ve Academix ’in Taksim şubesinde Burcu abla ile tanıştım. Herhangi bir acente ile ilişkim ya da farklı bir acente ile bilgi alışverişim olmadı çünkü Burcu abla bütün sorularıma en ince ayrıntısına kadar anlatıyordu.

Devamı >>
English Stuido Londra'da 28 Hafta Dil Eğitimim Ender YÜKSEL - Yurtdışında Dil Okulları

Bu okulun avantajı fiyat olarak diğer kurslardan ucuz olması. Uygun fiyatına rağmen hem oldukça büyük hem danışman hizmetleri çok ilgili, hem de sınıfları bu fiyattaki bir okuldan beklenecek kadar kalabalık değil, mevcut ortalama 10 kişi diyebilirim. Genel olarak her ülkeden öğrenci olduğunu söylebilirim, oldukça uluslararası bir okul.

Devamı >>
University of Cattolica Master of Healthcare Management Programı Sanem ÇETİN - Yurtdışında Master/MBA

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmalığı Antalya Şubesin’deki Gülseda Çelik’in danışmanlığıyla karar verdiğimiz 2016’da Embassy English Avustralya-Melbourne’de dil eğitimimden oldukça memnun kaldım. Bu süreçte Gülseda Abla ile iletişimimiz hiç kesilmedi ne zaman desteğe ihtiyacım olsa, hemen geri dönüş yapacağını bilmenin verdiği güven bambaşka. Eğitim sürecime master programı ile devam etmek istedim.

Devamı >>
Dublin Business School Data Analytics Master Eğitimim Zeliha Bilge Bildik - Yurtdışında Master/MBA

Farklı bir danışmanlık firmasıyla zaman kaybettikten sonra, daha detaylı araştırma yapıp İlayda Hanım’a ulaştım. Telefonda konuşur konuşmaz zaten konu hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu anlıyorsunuz. Titizlikle dosyamı hazırladı ve 1 ay içinde bütün süreç tamamlandı. Her şey o kadar hızlı ve çabuk gelişti ki; Dublin’e geldiğimi ilk başta anlayamadım.:) Sadece vize süreci de değil, Dublin’de yapmam gerekenleri önceden kendisinden öğrendiğim için hiçbir randevu sürecinde sıkıntı çekmedim. GNIB için de Dublin’e gelmeden önce randevu aldım. İlayda Hanım’a ulaştığım için hala kendimi şanslı hissediyorum.

Devamı >>
Kaplan Dublin'de 7 Hafta İngilizce Ömer ŞANSAL - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba, ben Ömer Bahçeşehir Üniversitesi'nde işletme bölümünde öğrenciyim. Hazırlık sınıfını bitirince pratik yapmak için yurtdışına gitme kararı aldım. Benim gibi hazırlığı bitiren birçok arkadaşım böyle düşünüyordu ve yakın arkadaşıma hangi acentayla gittiğini sordum oda bana bir sürü acenta araştırdığını ver en ucuzun Academix olduğunu söyledi bende hiç araştırmadan Bakırköy Academix’e gittim.

Devamı >>
Bell Cambridge Dil Okulunda 12 Hafta İngilizce Kerem Özten - Yurtdışında Dil Okulları

İsmim Kerem Özten 23 yaşındayım ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Mezun olduktan sonra İngilizce seviyemin profesyonel çalışma yetkinliği için yeterli olmadığına karar verip Academix Yurtdışı Danışmanlığına başvurdum ve Özge Çakır danışmanlığında İngiltere’de dil okulu araştırmaya başladım. Danışmanım Özge ilk aradığımdan, döndüğüm güne kadar benimle her sorumda ve sorunumda ilgilendi. Programımı 12 hafta Cambridge Bell School’da General Effective English kursu ile 3 hafta Cambridge Law Studio olarak belirledik.

Devamı >>
University of Southampton'da Master Eğitimim Hakan Emir Karatoruk - Yurtdışında Master/MBA

İdeal üniversite ve program arama sürecimde Academix ailesi bana oldukça yardımcı oldu. Academix şirketinin dünyada bir çok okulla çalışıyor olması sizin doğru üniversite ve programı bulmanızda oldukça yardımcı oluyor. Ayrıca danışamanım Hasan Ebcim Bey’e bu zorlu süreç boyunca açık sözlülüğü ve anlayışı için teşekkür ederim. Okul seçiminden vize işlemlerine kadar her türlü süreçte yakından ilgi gösterdi

Devamı >>
Griffith College Big Data Management & Analytics Master Eğitimim Mert ALTINTAŞ - Yurtdışında Master/MBA

Merhabalar, ben Mert Altıntaş, 23 yaşındayım ve Galatasaray Üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunuyum. Şu anda ise Griffith College - Dublin’de Msc. Big Data Management & Analytics programında eğitimime devam ediyorum. Özellikle son sınıfta yoğunlaşan yurtdışında yüksek lisans yapma isteğim sonucunda Taksim’de bulunan Academix şubesine gittim ve beni güler yüzüyle ve tüm pozitifliği ile İlayda Atuner karşıladı. İlk görüşmemizde kafamda nereye gidebileceğime dair soru işaretleri olsa da İlayda Hanım ile yaptığımız görüşmeden sonra hiç düşünmediğim İrlanda bir anda en ön sıraya taşındı benim için ve yaptığım araştırmalar sonrasında gerçekten de buranın benim için en doğru yer olduğunu görmek beni çok heveslendirdi.

Devamı >>
Kaplan Covent Garden Londra'da Dil Eğitimi Yavuz Selim KABA - Yurtdışında Dil Okulları

Bu yazıyı okuyacak herkese merhabalar, öncelikle İngiltere’ye dil eğitimi ve ardından üniversite okumak için gelip, tercihimi İngiltere’nin başkenti olan Londra’dan yana kullandım. Buraya temmuz(2018) ayının ilk haftası geldim. Ve dil eğitimim devam ediyor. Dil kursları için tabi ki Türkiye’den farklı olarak dersler İngilizcedir ve tüm dersler yabancı hocalar tarafından verilmektedir.

Devamı >>
Kaplan Empire State'de 3 Hafta İngilizce Hande Nur SAK - Yurtdışında Dil Okulları

Bana bu yolda yardım eden ve benim tercihlerim doğrultusunda beklentilerimi en iyi şekilde karşılayacak okulu bulmaya çalışan danışmanım İrem Cinemre'ye ve Academix Bakırköy ekibine teşekkür ederim.

Devamı >>
Kings Londra'da 4 Hafta İngilizce Selin ESER - Yurtdışında Dil Okulları

Okuldan ve konaklamamdan çok memnun kaldım ve çok güzel bir deneyim oldu benim için. Değerlendirme aşamasında bana çok uygun bir okul olan Kings Education'ı seçmemi ve İngiltere'ye gitmemi sağlayan danışmanım İrem Cinemre'ye de çok teşekkür ederim. Hiç problem yaşamadım. Çok mutlu oldum gittiğim için. Gitmeyi düşünen herkese tavsiye ederim :)

Devamı >>
Sydney'de IELTS Hazırlığı Tuğçe Kengil - Yurtdışında Dil Okulları

Son olarak, bu eğitim süresinde danışmanım Özge abla gittiğim ilk günden, dönüş uçağına bindiğim ana kadar hep yanımdaydı ve ilgilendi. Kendisine bu konuda kocaman bir teşekkürü borç bilirim.

Devamı >>
Kaplan Manchester'da 8 Hafta İngilizce Emrecan UÇAN - Yurtdışında Dil Okulları

Ablamın araştırmasıyla Academix’i bulduk. Ablamın daha önceden tecrübesi olduğu için ona danıştım. İlk oraya gittiğimde birazcık gergin ve heyecanlıydım. İlk kez tek başıma yurtdışına iki ay gibi uzun bir süreliğine gidecektim. Vize ve evrakları hazırladım ve başvurumu yaptım. Vizem 10 günlük bir süre zarfında gelmişti. Ailenin yanında mı yoksa yurtta mı kalayım derken en iyisinin aile yanı olduğuna karar verdik çünkü gelişimim için çok önemliydi. En çok merak ettiğim şey ailemdi. Acaba nasıl olacak, ne gibi kuralları var, benimle konuşacaklar mı yoksa iletişimde bulunmayacak mıyız gibi sorular vardı.

Devamı >>
University of West Scotland MBA Programı Süleymannur KIZILCIK - Yurtdışında Master/MBA

Günümüzde hem iyi bir iş bulmak hem de farklı bir hayat tecrübesi edinmek için yurt dışında eğitim almak bireyleri diğerlerinden oldukça farklı kılıyor. Bu yüzden ben de İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünüden mezun olduktan sonra yurt dışında IELTS hazırlığını ve sonrasında da post-graduate eğitimi almaya karar verdim. Bu yazımda neden İngiltere’yi ve University of West Scotland MBA programnı tercih etme nedenlerimi açıklayacağım.

Devamı >>
Kaplan Covent Garden'da 4 Hafta İngilizce Esra ÇAĞLAR - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Esra Çağlar, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü öğrencisiyim.Bu sene üniversiteye geçtiğimden beri dilimi geliştirmek planlar üretirken 2018 yazını değerlendirmek için bir aylığına Londra’ya dil okuluna gitme kararı aldım. Academix Bakırköy’den danışmanım Yeşim Hanım’ın yardımıyla Kaplan International okulunun eğitimi güzel olduğu için bu okulda karar kıldık ve başvuru sürecine başladık. Kalacağım yer için önce bir aile yanında kalmak istesem de daha sonra bana daha uygun olan Chapter Highbury adında bir öğrenci Resindence’ına danışmanımın yönlendirmesiyle kayıt oldum.

Devamı >>
Delfin Dublin'de 12 Hafta İngilizce Burak GÜL - Yurtdışında Dil Okulları

Türkiye’de İngilizce eğitimleri almaya başlamıştım zaten ama burada ilerlemenin çokta hızlı olmayacağını düşündüm ve yurt dışına gitmeye karar verdim. Öncelikle danışmanlık firmaları ile görüşmeye başladım ve Academix Kadıköy şubesi ile görüştükten sonra burası ile devam etmeye karar verdim. Öncelikli düşüncem Malta'da dil okulu oldu ama danışmanım Serpil Hanım ile konuştuktan sionra gerek anadilin İngilizce olması gerek malt’ya oranla daha az Türkün olması sebebi ile İrlanda'da dil eğitimi almama karar verdik ve süreci başlattık.

Devamı >>
Delfin Londra Dil Okulu Maceralarım Eyüp YÜCEDAĞ - Yurtdışında Dil Okulları

Yazımın sonuna gelirken dediğim gibi Bakırköy Academix yurt dışı eğitim danışmanı sayın Yeşim Şahin’e çok teşekkür ederim gerçekten çok ilgili alakalı gerçekten sıcak kanlı ve çok güzel kalpli iyi bir anne. Eğer dil okulu ve dürüst Acenta seçmek istiyorsanız ilk tercihiniz burası olsun şimdiden herkes için hayırlı olsun.

Devamı >>
St. Giles New York'ta 12 Hafta İngilizce Cemre CİNAL - Yurtdışında Dil Okulları

Dil okuluna gitmeye karar verdiğimde herkes gibi ben de internetten araştırma yapmaya başladım. Birkaç tane danışmanlık firmasıyla telefon üzerinden görüştüm ama hiçbiri benim kararsızlığımı, tedirginliğimi tatmin edemedi. Bir gün yine umutsuz bilgisayarın başındayken Academix’i gördüm, hemen aradım. Taksim şubeden Asiye Hanım ile görüştüm. O kadar beni anladı ve bana uygun seçenekler sundu ki o güveni hissetmek çok güzeldi.

Devamı >>
St. Giles Cambridge'de 8 Haftalık İngilizce Özlem Elif TUNCER - Yurtdışında Dil Okulları

Babamın araştırmasıyla Academix’i bulduk. İlk oraya gittiğimizde çok heyecanlıydım. İlk kez tek başıma yurtdışına iki ay gibi uzun bir süreliğine gidecektim. Süreç başladı, evraklar, vize derken ailem belli oldu. En çok endişelendiren şey ailemdi. Acaba nasıl olacak, ne gibi kuralları var, benimle konuşacaklar mı yoksa iletişimde bulunmayacak mıyız gibi sorular vardı.

Devamı >>
Scuola Leonardo da Vinci'de 4 Hafta İtalyanca Safiye Ece UYGUN - Yurtdışında Dil Okulları

Geçen sene de Academix ile 8 haftalık İngilizce dil kursuna gidip çok memnun kaldığım için tekrar Academix ile görüşmeye gittim. Başvuru sürecinde bir sorun yaşamadım zaten yeşil pasaportum olduğu için vize süreci de geçirmedim. Hem kursa başvuru döneminde hem sonrasında bu süreçte her zaman benim yanımda olan Academix’e, benimle her konuda çok yakından ilgilenen ve yardımcı olan Bakırköy şubesinden Yeşim hanım ve Bağdat Caddesi şubesinden Kaan beye çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız :)

Devamı >>
LILA Liverpool'da 6 Ay Dil Eğitimi Deniz Ecem Yılmaz - Yurtdışında Dil Okulları

Oncelikle her dil okuluna gitmeye karar veren biri gibi ben de dil okulu arasturmalarina basladim,fuarlara gittim,maliyetlere baktim,hangi ulkeye gitmek istedigimi dusundum ve kaba taslak olarak kafamda bir fikir belirledim.Tam da bu sirada bir fuarda Academix ile karsilastim.Fuarda en kalabalik ve dikkat ceken stand oldugu icin hemen yetkililerin yanina gittim ve gorusme ayarlamak icin kartlarini aldim.

Devamı >>
ILAC Toronto'da Yaşadığım Tecrübelerim Muzaffer ELMALI - Yurtdışında Dil Okulları

Başvuru yaptığım dil okulu ILAC'tan son derece memnun kaldım. Okul başlangıç tarihinden iki gün önce Torontoya varmak ortama alışmak açısından önemli. Oryantasyona katıldığınızda okul hakkında genel bilgi verildikten sonra seviye belirleme sınavı yapılıyor. Daha sonra kısa bir mülakat yapılıp bir seviye ileriden veya geriden başlama seçeneği sunuluyor.

Devamı >>
Dublin City University ELS Tavsiyelerim Nevzat Tüfekci - Yurtdışında Dil Okulları

Yazımın sonunda Academix ailesine, özellikle okul seçimi sırasında ve süreç boyunca destekleri için Serpil Hanım’a, neredeyse elimi sürmeden okul ve vize başvrurusu için tüm evrakları benim için hazırlayan, gelmeden önce ve geldikten sonra her konuda en ince ayrıntısına kadar desteklerini aldığım Serdar Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşil ve sevgi dolu İrlanda’dan selamlarımı iletiyorum.

Devamı >>
IED Madrid Fashion Communication Programı Nazlı Deniz Özkavak - Yurtdışında Üniversite

Istituto Europeo di Design’ın İngilizce işlenen Fashion Communication bir yıllık programına katılan öğrencimizin tavsiyeleri.

Devamı >>
St. Giles San Francisco'da 3 Aylık Dil Eğitimi Seda Diker - Yurtdışında Dil Okulları

Okul şehrin tam merkezinde yer alıp her yere neredeyse yürüme mesafesinde. Herkesçe bilinenen Market Street caddesinin tam ortasında. Şehrin tek sıkıntısı biraz pahalı olması Buda bulunduğu konumdan kaynaklı onun dışında herşey çok güzel küçük ve bir yerden bi yere ulaşım problemi yaşamadan kolaylıkla yaşanabilecek bir yer. Bir kez daha Academix’e ve Özlem Hanıma teşekkür ederim. Herkesin yurt dışında en azından eğitimde olsa yaşayıp tecrübe kazanmasını tavsiye ederim :)

Devamı >>
UCLA'de Marketing Sertifika Programı Çiçek Melodi Erdem - Yurtdışında Sertifika

Ben UCLA Extension Pazarlama sertifikası okuduğum için, pazarlama yada sosyal medya alanında bir iş bulmaya çalışıyorum ama önce tecrübe edinmem gerekiyor.O yüzden şuanda Fam Brands diye bir tasarım şirkette Executive Assistant pozisyonunda full time olarak neredeyse iki senedir çalışıyorum.Onların beni değerlendirmesinde de UCLA büyük bir katkı sağladı.

Devamı >>
Coventry University'de 1 Yıllık MBA Programı Cemal Burak Aydemir - Yurtdışında Master/MBA

Dil sınav sonucumun istediğim okulların seviyesinin altnda kalması ve başvuru zamanlarının sona yaklaşmasından dolayı Master'a gitmemin, bir veya birkaç dönem daha gecikme ihtmali ortaya çıktı. Bende biraz umutsuz şekilde daha önce tanışmış olduğum Academix’e gittim. Onlara durumumu ve yapmak istediğimi anlatm. Bana ellerinden geleni yapacakların söylediler ve Coventry Üniversitesi'nin İstanbuleda düzenlediği sınavına girmemi tavsiye ettiler. Ben bir sonraki döneme başlamayı umarken, Coventry'nin sınavı sayesinde Ocak 2018 döneminde master'a başlama şansı elde ettim.

Devamı >>
Almanya'da Üniversite Eğitimim Elif Bengü Kabran - Yurtdışında Üniversite

Öncelikle kendimden bahsedeyim. İki yıldır Almanya'dayım, ilk olarak Almanca dil eğitimi almak için F+U Academy of Languages ‘e başladım. Burada eğitimimi tamamladıktan sonra biraz ara verdim ve dil sertifikamı aldıktan sonra da üniversite için işlemlerimi sürdürdüm. Burada iyi kötü bir sürü şey deneyimledim.

Devamı >>
UC Santa Cruz Extension Computer Programming Umut Unalan - Yurtdışında Sertifika

Yazılım alanında hiç deneyimim olmadan nasıl bir başlangıç yapabilirim diye kendi kendime düşünürken, Academix aracılığıyla buna gerçek yerinde Silikon Vadisi'nde yapabileceğimi öğrendim. UC Santa Cruz Extension, 0'dan başlayanlar veya kariyer değişikliği amaçlayan kişilere yönelik Sertifika Programları eğitimi veriyordu. Benim için en ideal eğitim bu gözüküyordu ve bu sebeple Serpil Hanım aracılığıyla kayıt sürecine girdim. Kabulum gelmesi ile kısa zamanda kendimi Santa Clara şehrinde buldum.

Devamı >>
St. Giles San Francisco'da 24 Hafta Dil Eğitimi Göktuğ Gevezoğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Academix ile tanışmam 2 yıl öncesinde, bir arkadaşımın yurtdışına dil eğitimine gitmek istemesiyle başladı. Ben o sırada çalıştığım için öyle bir planım yoktu. Sadece arkadaşıma Academix’e giderken eşlik ediyordum. Arkadaşımın yurtdışı dil eğitimine gitmesinden 2 yıl sonra bende yurtdışında İngilizce dil eğitimi almaya karar verdim. Birçok yurtdışı eğitim danışmanlık firması gezdim. Sonradan aklıma arkadaşımın çalıştığı Academix geldi.

Devamı >>
UC Irvine Extension Deneyimim Setenay Aksoy - Yurtdışında Sertifika

Selamlar ben Setenay. UC Irvine’da Extension ya da UC’nin diğer kampüslerinde benzer programlara ilgi duyan arkadaşlarım için kendi deneyimlerimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum öncelikle. Ben Eylül 2017’de Türkiye’de son stajımı tamamladıktan sonra Tobb Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun oldum. Aralık 2017’de UC Irvine’da Business Administration eğitimi almak için ABD’ye geldim. Şuanda burada üçüncü ayımı tamamlamak üzereyim.

Devamı >>
Alpha College Dublin'de 25 Hafta Dil Eğitimi Alptekin Arı - Yurtdışında Dil Okulları

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra kariyer yolculuğuma yurtdışında başlama isteğim ve yüksek lisans eğitimime de yine yurtdışında devam etme gibi düşüncelerim vardı. Durum böyle olunca önceliğimin yurtdışında yabancı dil eğitimi olması gerektiğine karar verdim. Böylece dil okulu arayışına başladım.

Devamı >>
Almanya'da 36 Hafta Dil Eğitimi Neslihan Saygılı - Yurtdışında Dil Okulları

İnanılmaz bir şekilde stresli başladı diyebilirim ama sonuç buna değerdi. Şartlı kabulle buradayım, Frankfurt'ta Almanca dili’ni öğreniyorum ve kesinlikle dil öğrenimi için tavsiye ediyorum.

Devamı >>
Griffith College Dublin'de Yüksek Lisans Hayri Can Akyel - Yurtdışında Master/MBA

Bu sebeplerle, kişisel ve teknik gelişim açısından, yurt dışında bir eğitim fırsatına sahip olmanın hayatıma büyük bir artısı olacağına karar verdim. İnternette yaptığım kısa bir araştırmanın ardından, adını daha önce de duymuş olduğum Academix’e başvurmaya karar verdim. Ne mutlu ki, kader karşıma sevgili İlayda Atuner’i çıkardı.

Devamı >>
Almanya Köln'de 3 Aylık Dil Eğitimi Berke Kısın - Yurtdışında Dil Okulları

Benim adım Berke , 19 yaşındayım. 1 ay önce üniversite eğitimime başlamadan önce Almancamı geliştirmek için Köln'deki dil okuluna başladım. Yeni gelen öğrencilere yardımcı olabilicegini düşündüğüm birkaç şeyi paylaşmak istiyorum.

Devamı >>
Power FM ile ILSC Toronto Maceram Öykü Singin - Yurtdışında Dil Okulları

Toronto’da 2 haftalık bir dil okuluna, dönüşmesiyle başladı. Ve bu şans, danışmanım İlayda Hanım’la tanışmamdan, Türkiye’den ayrıldığım ana kadar ve orada bulunduğum süre boyunca da benimle kaldı. Belge hazırlıkları ve vize başvurum, gideceğim şehirdeki konaklamam hatta hangi boy bir valizle gitmem gerektiği bilgisine kadar İlayda Hanım’dan yardım aldım.

Devamı >>
Ec Malta'da 3 Aylık Dil Eğitimim ve Tavsiyelerim Aykut Özer - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında İngilizce eğitimi almak için detaylı bir araştırma sonrası görüştüğüm iki-üç danışmanlık ofisinden en bilinçli ve ilgili bir o kadar da sıcak karşılayan Academix’i seçtim. İzmir Bostanlı ofisinde Seval Hanım ile tanıştık. Her konuda yardımcı oldu bana sadece bir telefon uzağımdaydı her zaman. Bana EC Malta dil okulunun Malta’daki en iyi okul olduğunu söylediğinde açıkçası pek inanmamıştım.

Devamı >>
Power Türk ile Sprachcaffe Malta Maceram Kurthan Kurt - Yurtdışında Dil Okulları

Power Türk ve Academix iş birliğiyle düzenlenen yarışmada 2 hafta Malta Sprachcaffe dil okulunda dil eğitimi kazanan öğrencimizin yorumları.

Devamı >>
NABA Milano'da Creative Advertising Masterı Ali Mert Giray - Yurtdışında Master/MBA

NABA, Milano’daki tasarım okulları arasında isim olarak en prestijli olanı denilebilir. Hem çalıştığı iş ortakları hem de öğretim görevlileri, alanında en iyi olanlardan. Mesela, sinifimdaki Italyan arkadaşlarıma, ücretsiz eğitim hakları olduğu halde neden ücretli olan NABA’yı seçtiklerini sorduğumda ismi için cevabını aldım. Kampüs ortamı rakipleri arasında en güzeli. Çim alan, pinpon masaları ve corner cafede arkadaşlarınızla çok güzel vakit oldurebiliyorsunuz.

Devamı >>
ILSC San Francisco'da 24 Haftalık Dil Eğitimim Mehmet Serkan Güler - Yurtdışında Dil Okulları

Belki şu an sizin de içinde bulunduğunuz durum gibi, benim de kafam çok karmaşıktı. Hangi ülkeyi tercih etmeliyim? Eğitim sürem ne kadar olmalı? Hangi okulla anlaşırsam bana daha verimli bir eğitim verebilir? Konaklamayı nasıl yapacağım? Aklımı bulandıran tüm bu sorular Gamze Küçükkancabaş danışmanlığıyla önemini yitirmiş, hatta hangi ülkede daha fazla eylenebilirim sorularına dönüşmüştü. 15 aylık Amerika maceramı anlatmadan önce Gamze hanıma sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunmak isterim!

Devamı >>
ILSC Vancouver'da 24 Hafta Dil Eğitimi Aynur Meşe - Yurtdışında Dil Okulları

Ve internet üzerinden araştırmalar yaparak Academix'i buldum. Önce telefon görüşmesi daha sonra da yüz yüze görüşme yaptıktan sonra diğer gideceğim yerleri kafadan eledim bile. Gamze Hanım, o kadar samimi ve güleryüzlü ki hem de işinde gerçekten profesyonel, evraklarımı titizlikle hazırladı ve onun yardımı sayesinde kısa sürede vize onayı aldım.

Devamı >>
EC English Vancouver'da 24 Hafta Dil Eğitimi Melisa Kütük - Yurtdışında Dil Okulları

Hasan Bey'le iletisime gectik ve geri kalan surecte tamamen Hasan Bey'e guvenerek ilerledik. Sunu soyleyebilirim ki son derece profosyonel, hızlı, net ve yardımsever geri donusum aldık. Suanda benimle beraber 3 arkadasım daha Academix danışmanlığıyla yurtdısında dil egitimi alıyor. Bir arkadasımda yine Academix danısmanlıgıyla master programına kabul edildi. Yaklasık bir bucuk ay gibi kısa bir surede vize dahil tum islerimizi halletmemize yardımcı oldu Hasan bey.

Devamı >>
Vancouver St. Giles'da 7 Aylık Dil Eğitimi Samet Zorer - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba ben Samet Zorer. Yaklaşık 10 senedir İstanbul’da Art Director olarak çalışmaktaydım ve sürekli aklımda Kanada’ya gelebilmek ve yerleşebilmek vardı. 2017’nin Mayıs ayında iyi bir İngilizce eğitimi alarak ilk adımı atmaya karar verdim ve arkadaşlarımın önerisi ile Academix’e ulaştım.

Devamı >>
ILAC Toronto'da 16 Hafta Dil Eğitimi Tuğçe Sayın - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba arkadaşlar, ben Tuğçe. 16 haftalık dil eğitimi programıyla Toronto’nun en gözde okullarından International Language Academy of Canada (ILAC) ‘ya gittim. Eğer aranızda benim gibi 3-4 aylığına gitmeyi düşünen varsa, vizeniz size kısa dönemde 6 aya kadar kalabilme izni verdiği için 6 aya uzatacaksınız, şimdiden söylemesi. Neyse konumuz bu değil tabi. Aklına Toronto’yu koymuş olan arkadaşlar için iştah açıcı nitelikte olduğunu düşündüğüm aydınlatıcı bilgiler vermek istiyorum.

Devamı >>
ILSC Sydney'de Uzun Dönem İngilizce Turan Bahçekapılı - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdisinda ingilizce egitimi icin uzunca bir sure arastirma yaptiktan sonra izmir alsancaktaki danismanim nil hanimdan dolayi Academix 'i sectim, kendisi her zaman son derece ilgili ve işini özenle yapan biri, yurtdışında eğitim planım ve beklentilerim konusunda bana çok yardımcı oldu. Şu an Avustralya, Sydney ILSC 'de İngilizce egitimi almaktayim.

Devamı >>
Naba Milano'da Moda Tasarım Okumak Merve Acar - Yurtdışında Üniversite

NABA'yı seçmemdeki en önemli sebep ise tasarım alanında sayılı okullardan biri olmasi... Italya moda ve mimarlik konusunda cok iyi egitim vermekte, özellikle hocalarim kendi alanlarında gayet basarili, aktif ve onemli projelerde yer almis insanlar olarak biliniyor . Milano’da ozellikle NABA’nin partnerleri ve sponsorlari cok fazla, okulum uretim konusunda da oldukca basarili; NABA ogrencilerinin tasarladiklari urunleri magazalarda gormek mumkun.

Devamı >>
Carl Duisberg Münih Dil Okulu Tavsiyeleri Mehmet Furkan Sarıkatipoğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Almanca dil kursu 8-10 kisilik sınıflarda oluşmuş butik bir dershane gibi. En guzel yanı kursun yan binasında misafir evlerinin olmasi. ben Academix'ten Nilay hanimin sayesinde, binada tek olan banyosu ve mutfağı icinde olan odaya yerleştim. Münih yasamak icin cok guzel bir sehir. Sakinlik ararsaniz sakin, heyecan ararsaniz heyecan bulabilirsiniz, ozellikle persembe cuma cumartesi geceleri. Çünkü şehirde cok buyuk iki univ var ve ogrenciler eglenmek icin haftasonlarini iple cekiyor.

Devamı >>
Kaplan International Bournemouth'da 6 Aylık Dil Eğitimi Aslıhan Aktemur - Yurtdışında Dil Okulları

İnternette araştırmaya başladım ve Academix ile karşılaştım. Okuduğum tüm yorumlar ve uzun yıllardır var olması onu seçmemi sağladı. Sonrasında yakın çevremden de gelen Çorlu Academix tavsiyeleri ile bu yola Nazlı Hanım ile çıktım ve hiç pişman olmadım. Nazlı Hanım’ın bana gösterdiği ilgi ve sabır, kendisi ve Academix hakkındaki yorumları haklı çıkardı.

Devamı >>
Ec London'da 2 Aylık Dil Eğitimi Gizem Gürdal - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Gizem, 23 yaşımdayım. 2016 yılında Akare Eğitim Fuarına gitmiştim. Şans eseri orada gezerken Academix ailesiyle tanışmış oldum. Daha sonra özel olarak farklı danışmanlık şirketleriyle görüşmüş olsam da Academix aklıma yatan ama en önemlisi içime sinen, kafamda hiçbir soru işareti bırakmayan tek yer oldu. Bütün görüşme sürecim boyunca bana her zaman güler yüzle yardımcı olan Serdal Bey ve Academix ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

Devamı >>
Avustralya'da Dil Eğitimi Tavsiyeleri Muhammed Esat Dalcı - Yurtdışında Dil Okulları

Academix bana karşı çok ilgiliydi. Her türlü soruma ve sorunuma çok hızlı bir şekilde cevap verdiler. Avustralya’ya gelene kadar geçen süreçte bana karşı çok yardımcı oldular ve benim hiçbir sorun yaşamadan buraya gelmemi sağladılar. Ayrıca şunu da belirtmek isterim Avustralya'ya geldikten sonra eğitim danışmanımla sürekli iletişim halinde olmamız beni çok mutlu etti.

Devamı >>
İtalya Scuola Leonardo da Vinci Dil Okulu Yorumları Oğuzhan Öztürk - Yurtdışında Dil Okulları

Ofise ilk gittiğim gün çalışan personel ve Serdal Bey beni oldukça samimi ve en önemlisi güven sağlayıcı olarak karşıladı.S erdal Bey eğitim danışmanlığı konusunda oldukça profesyonel, çalışkan, güvenilir ve ilgili. Bunun için kendisine bir kez daha buradan teşekkür etmek istiyorum. İtalya aslında bildiğim ve azıcık zaman geçirdiğim bir ülkeydi ama okulumla benim aramdaki iletişimi çok kolay hale getiren Serdal Bey’e bir kez daha teşekkür ederim.

Devamı >>
Global Village Toronto Dil Okulu Tavisyeleri Sezgin Can - Yurtdışında Dil Okulları

Uzun süre önce aldığım ani radikal bir kararla yurtdışı dil eğitimine gitmeye karar verdim. 29 yaşında ve mevcut işimi ve bir miktar parayı riske atıp verdiğim bir karar bu. Hal böyleyken iyi bir araştırma yapıp doğru ve isabetli bir okul seçmem gerekiyordu. Çünkü bu benim hayatımda yapabileceğim tek seferlik bir aksiyondu. Bu durumda araştırmalarım sonucu bir çok acente ile görüştüm fakat aralarında bana ben samimi olan Academix i seçtim. Ve bu vasıta ile danışmanın ve kendisi bana samimi bir arkadaşım gibi yardımcı olan Hasan Ebcim ile tanıştım.

Devamı >>
St. Giles Eastbourne'de Dil Eğitimim Mert Kutay Erdem - Yurtdışında Dil Okulları

Benim bu okulu ve şehri seçme sebebim öncelikle St. Giles International’ın popüler ve daha önce giden kişilerin yorumlarından öğrendiğim kadarıyla güzel bir okul olmasıydı. Eastbourne şehrini seçme sebebim ise bu şehrin ise Londra, Brighton vb. şehirlere göre daha ucuz ve bunun yanı sıra sahil kenarında bir şehir olmasıydı.

Devamı >>
Polonya'da Master University of Lower Silesia Taylan Nalbant - Yurtdışında Üniversite

1 aydır Polonya’nın Wroclaw şehrinde yaşıyorum. Academix sayesinde dairem daha Polonya’ya gitmeden hazırdı. Şehri biraz anlatmam gerekirse;Wroclaw tam bir öğrenci şehri, insanların yüzü asık değil ve yardımsever. Etraf yemyeşil, kaldığım yerin 100 metre ötesinde bir park bulunmakta; resmen tam bir orman! İçinde göller, ördekler, köpeğini gezdiren insanlar ne ararsanız var.

Devamı >>
Ca’Foscari’de International Management Yüksek Lisansı Osman Tayfun Dalgıç - Yurtdışında Master/MBA

Merhabalar arkadaşlar, ben Tayfun Dalgıç bu dönem Venedikte Ca’Foscari’de International Management üzerine yüksek lisansa başladım. Ca’foscari oldukça eski bir tarihe sahip yaklaşık 150 yıllık bir okul , bir çok alanda eğitim veriyorlar ama en önde gelen alanları ekonomi ve işletme.

Devamı >>
Brighton St Giles'da Dil Eğitimi Banu Biltekin - Yurtdışında Dil Okulları

Ama benim için her şeyden en önemlisi buraya gelmeme vesile olan insanlar. Sevgili danışmanım Nazlı Deniz Özkundakcı ve Academix ile tanışmam bu unutulmaz tecrübeme vesile oldu. Nazlı Hanım işinde o kadar profesyonel ki kesinlikle gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Kendisi her süreçte yanınızda ve benim için bir danışmandan çok abla oldu :) Eğer benim gibi kararsız ve düşünceliyseniz hemen Academix'in yolunu tutun derim. Kesinlikle yaşayacaklarınız tahminlerinizin ötesinde olacak ;)

Devamı >>
University Of Hertfordshire’da Foundation ve Lisans Evren Bingöl - Yurtdışında Üniversite

Eğer yurtdışında Üniversite veya Dil Eğitimi almak istiyorsanız, Academix gibi köklü ve güvenilir kurumlarla çalışmanızda büyük fayda var. Öncelikle burada Foundation Eğitimi almak isterseniz, Üniversite’nin içinde bulunan Hertfordshire International College(HIC)’ı seçmenizde büyük fayda olduğunu söylemem gerek. Çünkü yönetim kurulundan öğretmenlere herkes aşırı yardımsever ve olabildiğince hızlı alışabilmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar.

Devamı >>
OHC English Dublin'de 25 Hafta Dil Eğitimim Arda Büyüksevindik - Yurtdışında Dil Okulları

Ailem de bu düşünceme olumlu yaklaşınca hiç beklemeden araştırmaya koyuldum ve Academix'i buldum. Zaman kaybetmeden bilgi almak için Alsancak'taki şubeye gittim ve şuan İrlanda'dayım. Ben de çoğu insan gibi yurtdışındaki ilk günlerimde uyum sağlama konusunda zorluk çekmiştim ancak İrlanda'nın sıcak kanlı insanları ve Dublin'in harika ortamı sayesinde bu sıkıntıyı kolayca aştım.

Devamı >>
Power Fm ve Academix ile İki Haftalık Dil Okulu Tecrübem Arda Yüzbaşıoğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Hiç beklemediğim anda yakaladığım bir fırsat ile hayalini kurmakta bile zorlanacağım bir yerde buldum kendimi. Radyodan Academix’e yönlendirildiğim andan itibaren, özellikle İlayda Hanım’ın her şeyi düşünmesi ve özverili çalışmaları beni hem rahatlattı hem de işleri çok kolaylaştırdı. Gideceğim tarihe karar verdikten vize süreçlerinde başlayan destek Türkiye’ye dönene kadar devam etti.

Devamı >>
Kaplan International English Harvard Square Tavsiyeleri Yavuz Turgut - Yurtdışında Dil Okulları

Yaptığım araştırma sonucu Academix ve Nilay Hanımla tanıştım. Kendisi beni çokça dinledi, prosedürlerle ilgilendi ve isteklerime göre bir rota çizmemde yardımcı oldu. Sonuçta 2017 Ağustos başından beri Kaplan International English – Harvard Square adresinde dil okulunda dil eğitimi almaktayım. Eğitimim ocak ortasına kadar sürecek.

Devamı >>
Studio Cambridge Sir Michael Yaz Kampı Tavsiyelerim Mertcan Mert - Yurtdışında Yaz Okulu

Sabah odanın kapısını vurup kaldırıyorlar okula gidiyoruz. Bolca aktivesi var her cumartesi günü geziye başka yerlere gidiyoruz. Her gün ya müzeyi veyatta futbol gibi şeyler var onlara katilaniliyoruz istedimize bence herkesin hayatında bir kez denemesi gereken birşey.

Devamı >>
The Language Gallery Toronto Dil Okulu Tavsiyelerim Elif Nurten Sarı - Yurtdışında Dil Okulları

Evet, siz de Academix ailesine katıldıysanız veya katılacaklar arasındaysanız ilk başta ne kadar şanslı olduğunuzu söylemekle başlayacağım. Çünkü ilk günden itibaren asla iletişiminizin kopmadığı, A’dan Z’ye her sorunuzda yanında olan bir ekipten bahsediyorum. Toronto’daki 13 hafta içinde kazandığım deneyimlerimi merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Devamı >>
Universita Cattolica Milano'da Uluslararası İlişkiler Ayşe Sena Şeref - Yurtdışında Üniversite

Merhaba ben Ayşe Sena Şeref. Academix Ankara'dan danismanlik hizmeti aldim.Ted Ankara Koleji lise son sinifta Academix e basvurdum internet uzerinden buldum. Gittigimde cok guzel ve kaliteli bir ilgi gordum ozellikle danismanim Ipek Hanım (suan kendisini danismandan ote bir abla gibi gorecek samimiyet kurdum) benim basvuru surecim,okul secimim ve hatta italyaya geldigim sure boyunca ilgisini hic eksik etmedi.

Devamı >>
St. Giles Eastbourne Öğrenci Yorumu Mina Nur Bayram - Yurtdışında Dil Okulları

Merhabalar, Ben Mina Nur Bayram. Tıp fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim. Öncelikle yurt dışında dil eğitimi almak istememdeki sebep İngilizcenin ilerde önüme bir engel olarak çıkmasını engellemek, mesleğimde emin adımlarla ilerlemek istememdi. Academix’e İstanbul’da katıldığım bir fuarda rastladım.

Devamı >>
Bristol Ec Dil Okulu Yorumları Sevinç Arslan Hızal - Yurtdışında Dil Okulları

Sözlerime bana hayatımın en güzel 20 gününü geçirebilme yolunda yaptığı yardımlar ve gösterdiği sabır için danışmanım Kübra Hanım'a çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bristol EC deneyimi benim için eşşiz ve çok hoş zamanlar geçirdiğim bir yer oldu.Bristol EC oldukça iyi organize olmuş, çok düzenli ve planlı çalışan bir kuruluş.

Devamı >>
San Francisco'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Asım Taylan Yılmazer - Yurtdışında Dil Okulları

Asıl macera bu olaydan sonra başladı. Vize başvurusunun geri gelmesi sonrası tekrar denemek istemedim ve Academix’ten Nilay Hanım(bu zamana kadar her detayla ilgilenen ve yardımcı olan mükemmel insan) istersem aynı okulun diğer şubesine gidebileceğimi söyledi ve Amerika'da New York ve San Francisco olmak üzere 2 şubesinden birini seçebileceğimi bildirdi.

Devamı >>
Cambridge Law Studio'da Hukuk İngilizcesi Bihter Ok - Yurtdışında Dil Okulları

Öncelikle bu programa karar vermemde ve kayıt işlemlerde yaptığınız yardımlar için çok teşekkür ederim. Program oldukça faydalıydı, ben İngilizce yeterliliğim açısından sıkıntı çekmedim, eğitmenler alanlarında çok yetkindi. Kaldığım aile ile çok iyi anlaştım ancak ev ile ilgili ufak bir problem yaşasam da çözdük. Kısacası her anından keyif aldım ve memnun kaldım.

Devamı >>
ILSC Melbourne Dil Okulu Tavsiyelerim Gökhan Yurtbahar - Yurtdışında Dil Okulları

Academix bana karşı çok ilgiliydi. Her türlü soruma ve sorunuma çok hızlı bir şekilde cevap verdiler. Avustralya’ ya gelene kadar geçen süreçte bana karşı çok yardımcı oldular ve benim hiçbir sorun yaşamadan buraya gelmemi sağladılar. ILSC öğrencilerine karşı oldukça ilgili bir kurum. Lokasyon olarak çok merkezi bir yerde bulunmaktadır. Öğretmen kalitesi konusunda açıkçası çok emin değilim.

Devamı >>
Los Angeles EC Eglish Dil Okulu Tecrübem Ayşenur Efe - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika'da dil eğitimi almak istediğim dışında hiç bir şeye karar verememiştim. Birçok danışmanlık şirketi ve deneyimli insanla görüştükten sonra yoluma Academix ile devam etmeye karar verdim. Amerika'da gideceğim eyalete ve orada hangi okulu seçeceğime karar vermem çok zordu. Bu noktada Serpil Hanım'ın yönlendirmeleri sayesinde Los Angeles' ı tercih ettim ve okul olarak da EC de karar kıldım.

Devamı >>
Dublin Kaplan Dil Okulu Yorumlarım Zeynep Bayraktutar - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Zeynep. Liseyi bitirdikten sonra tek başıma üniversiteden önce dil eğitimi almak için 6 aylığına yurtdışına çıkmak istedim.İlk kez tek başıma yurtdışına çıktım ve bunun için çok güzel bir şehir seçtiğimi düşünüyorum. Dublin buraya ayağınızı ilk bastığınızda sanki sizi hemen kabul eden,yabancılık çekmeyeceğiniz bir şehir. Şehir merkezinde kaybolmanız imkansız,burada yaşayan insanlar size her zaman yardım etmeye hazır. Buraya gelme sürecimde Academix bünyesinden Nadir Bey ve Dilek Hanım tüm işlemlerimi halleti.

Devamı >>
EC Bristol Dil Okulu Tecrübelerim Buket Yalın - Yurtdışında Dil Okulları

Bristol 2 ay boyunca evim oldu. Öncelikli Bristol'ü seçme sebebim sanat ve müzikti ve bu konuda gerçekten tatmin oldum. Sokak sanatçılarla dolu, özellikle haftasonları her köşe başında bir müzik sesi duyabilirsiniz. Ayrıca şehrin her yeri mükemmel grafitilerle kaplı. Eğer denk gelebilirseniz ağustosun ilk haftası Bristol'de grafiti festivali ve sanatçılar eskilerinin üstüne yeni grafiler yapıyorlar, yapılışlarına şahit olmak ayrı bir zevk veriyor insana. Bunun dışında dilerseniz konsere, tiyatroya, operaya ve sinemaya gidebileceğiniz birkaç yer var şehir merkezinde.

Devamı >>
Power Fm & EC New York Dil Okulu Maceram Elif Caner - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba, ismim Elif Caner, Bilkent Üniversitesi’nde 1.sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasına Power Türk FM aracılığıyla ulaştım. İngilizceye yönelik bir yarışmada 1. olduğum için New York’ta 2 hafta dil okuluna gitmeye hak kazandım. Academix, bunun her aşamasında başta İlayda Hanım olmak üzere bana çok yardımcı oldu. Kalacağım aileden, vize detaylarına kadar benim için her şeyi ayarladılar.

Devamı >>
UCLA Summer Session Deneyimim Doğukan Tosun - Yurtdışında Summer Session

İstanbul’da Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri Fakültesi öğrencisiyim. Yıllarca UCLA’de okuma isteğim vardı. İstanbul’da Academix’in Official UCLA Registration Center olduğunu öğrendikten sonra hemen Academix Kadıköy ofisine gittim ve Serdal Bey konuyla ilgili beni bilgilendirdi.

Devamı >>
Milano Linguaviva'da İtalyanca Dil Eğitimim Nefize Arbut - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında İtalyanca dil eğitimi almak isteyen varsa şehir olarak fazla düşünmeden Milano'yu seçebilir. Şuanda Linguaviva dil okulunda 4 haftalık İtalyanca eğitimi almaktayım. Daha öncesinde Türkiye’de de İtalya kursuna gittiğim ve bilgim olduğu için okulun ilk günü teste tâbî tutuldum ve aldığım sonuca göre 4.kurdan devam ediyorum. Hocalarımız İtalyan ve fazlasıyla iyi ders anlatıyorlar. Ayrıca İngilizceye de çok hakimler ve her şekilde yardım etmeye odaklı olarak bizimle ilgileniyorlar.

Devamı >>
Vancouver Ec English'de 8 Hafta Dil Eğitimim Çağdaş Tuna - Yurtdışında Dil Okulları

Burada yaşamak ve öğrenmek çok farklı bir deneyim insanı sadece dil bakımından değil her bakımdan değiştiriyor. Acedemix’e daha önce şirketle çalışmış bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim ve iyi ki gitmişim işlemlerin sırasını nasıl olacağını, nasıl yapmam ve davranmam gerektiğini çok güzel anlattılar. Sürekli iletişim halindeydik ve ne zaman aklıma takılan bir şey olsa cevap alabildim. Danışmanım izindeyken bile benimle iletişimdeydi.

Devamı >>
Londra St. Giles Highgate Dil Okulu Tavsiyesi Seren Sürücü - Yurtdışında Dil Okulları

Birkaç ay önce babamla konuştuk ve yurt dışında dil eğitimi almam konusunda hemfikir olduk. Internette ufak bir araştırma yaptık ve karşımıza Academix çıktı. Kalitesine inandık arayıp randevu aldık ve bilgi almak için Kadıköy şubesine gittim. Kapı açıldığında güler yüzlü bir sekreter karşıladı beni. Özlem Demireli'nin benimle ilgileneceğini söyledi. Özlem hanımla uzunca konuştuk ve benim için en iyisinin Londra'da dil eğitimi olduğuna kanaat getirdik. Kendisi çok sabırlı, güler yüzlü ve her konuda tavsiyeler veren biri. Ayrıca titiz çalışıyor. Ilgisinden çok memnun kaldım.

Devamı >>
Vancouver ILAC Dil Okulu Tavsiyeleri Berrak Doğan - Yurtdışında Dil Okulları

İyi bir İngilizce seviyesine sahip olmama rağmen konuşmada akıcılık kazanabilmek için üç aylık tatilimi yurt dışında dil eğitimi alarak geçirmeye karar verdim. Uzun bir süre internetten araştırma yaptıktan sonra seçenekler arasında Kanada bir adım öne çıktı. Beklentilerime uygun şehir ve dil okulu bulabilmek için ise bir danışmanlık firmasıyla görüşmenin daha sağlıklı olacağını düşündüm. Bir arkadaşımın Academix'i tavsiye etmesi üzerine Academix-Kadıköy şubesiyle iletişime geçtim. Özlem Hanım'ın danışmanlığında Vancouver şehrinde, ILAC'ta eğitim almaya karar verdim.

Devamı >>
EC Manchester Dil Okulunda Dil Eğitimim Müşerref Behen - Yurtdışında Dil Okulları

Manchester'a dil eğitimine 2 ay önce 1.5 yaşındaki bebeğimle geldim. Bu kararı vermeden önce çok korkmuştum. Yanlız başıma bebeğimle nasıl başederim diye fakat umduğumun çok üzerinde bir memnuniyet yaşadım. İlk olarak Acedemix danışmanlığını seçtiğimiz için ve Asiye Hanımla karşılaştığımız için çok şanslıyız. Asiye Hanım tecrübesi ve yardımıyla çok güzel bir noktaya geldik. Her türlü sorumuza net cevaplar alabildik. Buda bizi çok mutlu etti ve işlerimiz düzenli ilerledi.

Devamı >>
Connect English San Diego'da Dil Eğitimi Tavsiyelerim Arzu Poyraz - Yurtdışında Dil Okulları

İnternette yaptığım araştırmalar sırasında Academix hakkında fikir sahibi olmuştum. Fakat yoluma x acenta ile devam etmeye karar verdim. Kendileri ile 2 defa Kanada'da dil eğitimi için başvuruda bulunduk. Vizem 2 defa red edildi. Academix Kadıköy ofisine geldiğimde umutlarım tükenmişti. Fakat Gamze hanım bu tükenen umutlarımı yeniden yeşertmek ile kalmayıp beni bir aydan bile kısa bir sürede Amerika'ya dil eğitimine gönderdi. Kendisine gerçekten minnettarım.

Devamı >>
Els San Diego'da 3 Aylık Dil Eğitimim Sami Taşer - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Amerika'da 3 aylik dil egitimi icin Kadikoy Academix şubesine gittim. İnternette yurtdışında dil okulu araştırdığımda karşıma sürekli Academix çıkıyordu..Orada Gamze Hanim benimle ilgilendi.gittigim ilk gunden dondugum gune kadar onunla irtibatta olduk. Ben şehir olarak San Diego'yu tercih etmistim Gamze Hanım oraya daha once gittigi icin benimde o sehri tercihimi destekledi memnun kalicagimi soyledi benim kararimda onun tavsiyeleride etkili oldu.

Devamı >>
Avustralya Perth'de Dil Okulu Tavsiyelerim Mustafa Kuru - Yurtdışında Dil Okulları

36 yaşımda mesleğim gereği dilimi geliştirmeye karar verdim ve internet aracılığı ile Alsancak academix yurt dışı dil eğitimi acentası ile tanıştım. burada dilek hanım ve nadir beyin cok yardımları oldu vize ve okul başvuru aşamasında. zamanımın kısıtlıolmasından dolayı hızlı bır sekılde gereklı her konuda yardımcı olan dilek hanıma cok teşekkür ederım.

Devamı >>
ILSC Toronto'da Dil Eğitimim Cansu Polat - Yurtdışında Dil Okulları

Turkiye’deki egitim sistemiyle Ingilizce’min durumu belliydi, bundan dolayi yurtdisinda dil egitimi almanin daha mantikli olacagina karar verdim. Internet de arama yaparken Academix ile karsilastim ve randevu alip gorusmeye gittim. Ofis de Ozlem Hanim ile tanistim ve benimle o ilgilendi. Hangi ulke ve hangi okula gitmem gerektigi hakkinda hicbir fikrim yoktu. Ozlem Hanim bana sorular sorarak benim icin en uygun programin hangisi oldugu hakkinda fikirlerini sundu.

Devamı >>
FLS International Explore CA Yaz Kampı Bertuğ Büyükeren - Yurtdışında Yaz Okulu

Amerika'ya gitmek hep hayalimdi ve 10. sınıfı bitirdiğim yaz hali hazırda ABD vizem olduğu için de nasıl gidebilirim diye araştırmalara başladım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yaşadığım bölgedeki, Çorlu – Tekirdağ Academix ile görüşmeye başladım. Her konuda bana yardımcı olan Nazlı Deniz Özkundakcı bana öz ablammış gibi yakın davrandı ve sanki ben değil de o gidecekmiş gibi heyecanlıydı. FLS International Explore CA Summer Camp programına kaydımı yaptırdım. Academix her şeyi benim için ayarladı ve Amerika’ya geldim.

Devamı >>
ESEI International Business School Barcelona'da Eğitim ve Yaşam Görkem Kılıç - Yurtdışında Üniversite

Herkese merhabalar, ben Görkem, Barcelona ESEI Business School’da Marketing & Communication yüksek lisans programındayım. Bu programa kayıt olana kadar emin olduğum tek şey yurtdışında yüksek lisans yapmak istediğimdi fakat nerede ne yapacağıma dair bir fikrim yoktu. Burada devreye Academix Ankara şubesinden İpek Adalıer girdi ve şu an olduğum yerden ve konumdan gayet memnunum. Academix’ten bahsetmek gerekirse, zaten yurtdışı yüksek lisans aratıldığında google’da reklamsız anasayfaya çıkan ve gayet net istediğiniz eğitim programına yönlendiren web siteleri dışında danışma hizmeti için başvurduğumda baştan sona kadar güler yüzlü ve ellerinden geleni yapan bir kadroya da sahip(Ankara şubesi).

Devamı >>
Berlin'de Eğitim ve Yaşam Tavsiyeleri Derya Esinduy - Yurtdışında Dil Okulları

Öncelikle Almanya’da dil eğitimi ardından da Almanya'da akademik eğitim almak isteyen herkese söylemek istediğim ilk şey kesinlikle Almanya’nın Türkiye’den çok farklı olduğu ve adaptasyon döneminde özellikle 1-2 ay zorlanacakları. Öncelikle Almanya diğer ülkelere kıyasla çok daha disiplinli ve kurallı bir ülke. Almanya’nın her şehri için ayni şeyi söyleyemesem de özellikle Berlin’i detaylı bir şekilde anlatabilirim.

Devamı >>
Mentor Language Institute Los Angeles Dil Okulu Zeynep Özen Yayla - Yurtdışında Dil Okulları

Bu yolda benimle birlikte yürüyen her türlü titizlik ve incelikle nazımı çeken Academix Ailesi’ne ve özellikle ‘Selçuk BERBER’e şükranlarımı sunmak isterim. Sayesinde ABD öğrenci vizemi -5 yıl-lık alarak ‘Mentor Language Institute/Hollywood’ Los Angeles-CA eyalatinde dil eğitimi tecrübemi tamamlamış oldum 2015 yılında. Ve bu sene için de Master başvurusunda bulunduk kendisiyle, İtalya- Mimarlık için.

Devamı >>
Malta Hakkında Düşünce ve Tavsiyelerim Tuğçe Mısır - Yurtdışında Dil Okulları

Malta'da iyi bir dil eğitimi almam için gerekli araştırmaları yaptıktan sonra aileme fikrimi beyan ettim ve Kadıköy Academix eğitim ve danışmanlık firmasında karar kıldım.İlk görüşmemin telefon aracılığı ile gerçekleşmesinden sonra firmaya gittim ve Serdal Bey ile tanıştım.Serdal Bey'in eğitim danışmanlığı konusunda bilgili,çok profesyonel olması ve en önemlisi de bizlere göstermiş olduğu ilgiden çok memnun kaldım.Kafamdaki yurtdışı ile igili bütün tereddütlerim oratadan kalktı.Kadıköy Academix eğitim danışmanlık şirketine ve özellikle Serday Bey'e verdikleri bilgiler ve gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Devamı >>
Kaplan International Boston'da Dil Eğitimi Mehmet Sinlenmez - Yurtdışında Dil Okulları

Academix ile ilk tanıştığımız andan itibaren her şey çok planlı ve doğru bir şekilde yürütüldü. Danışmanım İlayda Hanım her adımda bilgi vererek nasıl ilerleyeceğimizi anlattı. Master programı seçiminin yanısıra, dil okulu ve ardından da vize ile ilgili tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde yürüttü.

Devamı >>
Madrid Enforex'de İspanyolca Dil Eğitimi Yaşar Bulut Koray - Yurtdışında Dil Okulları

Kendimi tanıttıktan ve İspanya’ya gelmemin sebeplerinden sonra Academix ile olan iş birliğimizden bahsetmek istiyorum. Yakın gelecek adına olup uzun vadede yarar sağlayacak ve hayli önemli olan bu süreçlerde plan, program, koordinasyon ve takım oyununun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Okul açılış ve kapanış tarihleri, vize belgelerini hazırlama, düzenleme (ki daha sonra daha ayrıntılı bahsedeceğim) ve gereken adımları atmak gerçekten bunları istemektedir. Bu süreçte başta bana her zaman yardımcı olan Babama, Kardeşime ve Beyza’ya sonra Serdal Bey’in şahsına ve son olarak Academix’e teşekkürlerimi sunarım.

Devamı >>
Kaplan International Manchester'da Dil Eğitimi Ozan Aydın - Yurtdışında Dil Okulları

Şehir, ülke, okul ve program konularını önce kendim araştırdım ve kendime notlar çıkardım. Daha sonra da birçok danışmanlık firması ile görüştüm. Sonunda Academix ile devam etme kararı aldım. Kadıköy şubesinden Serdal Bey ile süreci ilerlettik. Detaylı ve zor sorularım dışında isteklerim, düşüncelerim ve durumumu göz önüne alıp ona göre doğru önerilerde bulundu. Kurs olarak Kaplan International College'ı seçtim.

Devamı >>
Kaplan New York Soho Dil Okulu Arfie Aylin Can - Yurtdışında Dil Okulları

Academix kurumsal bir danışmanlık şirketi, yani yerel bir yurtdışı eğitim danışmanlığına göre daha donanımlı. Birkaç başka kurumsal kuruluşla daha görüştüm ve Academix diğerlerine göre profesyonelliğini açıkça hissettiriyordu. Çalışanlar çok güler yüzlü insanlar. Belgelerinizi hazırlamanız konusunda kesinlikle bilgi eksikliği yaşamazsınız. Ayrıca Vize konusunda dikkat edilmesi gereken konuların altını çiziyorlar. Yani Vize memurunun karşısında kendinize güveniniz tam oluyor. Danışmanım Nilay Hanım'dı. Çok sabırlı, açık fikirli ve deneyimli. Nilay ile çalıştığım için çok mutluyum. Diğer Academix çalışanlarının da aynı şekilde olduklarını düşünüyorum. Yani Number 1 cepte, Academixle çalışmaya başladım.

Devamı >>
Humber College Toronto'da Sertifika Programı Deniz Öz - Yurtdışında Sertifika

Ben de neredeyse her öğrenci gibi yurtdışında yüksek lisans için Academix'le görüşmeye gittim. Bu programlar üniversite eğitiminin üstünde, Master’in altında yer alıyor. Yani her ikisinin ortasında. Ben Toronto’da bulunan Humber College’i seçtim çünkü diğer Kanada’daki collegelara kıyasla ise alim oranı ve eğitim kalitesi en yüksek collegelardan biri. Özellikle kendisine çok büyük bir teşekkür borcum vardır çünkü bu geçilen süreç konuşulduğu kadar kolay olmuyor ve her turlu desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Serpil Hanım’a tekrar teşekkür ederim.

Devamı >>
New York Empire State'de Dil Eğitimi Kerem Arslan - Yurtdışında Dil Okulları

İlk andan itibaren ilgiyi hep hissettik. Bizim için en iyi fırsatları konuştuk ve New York'a gitmeye karar verdik. Ondan sonrasında her türlü işlerimizle ilgilendiler bize sadece nereye gideceğimize karar vermek ve uçak biletleri almak kaldı. Saat kaç olursa olsun her zaman kafama takılan şeyleri sorabiliyordum ve her zaman sorularımın cevaplarını alıyordum. Vize için gerekli tüm dosyalarımı hazırladılar, vize görüşmesinden önce ofislerinde neler soracaklarından, nasıl cevaplar vereceğime kadar her şeyi anlattılar.

Devamı >>
Dublin Emerald Cultural Institute Dil Okulu Yorumları Ali Aksu - Yurtdışında Dil Okulları

Kısa bir süre önce Academix yurtdışı eğitim danışmanlığıyla iletişime geçtim ve Yurtdışında dil eğitimi hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi Emerald Cultural İnstitute ile Dublin'de dil eğitimi almaya başladım. Öncelikle ülke seçimimden bahsedeyim çünkü en zor karar verilen konu bu olsa gerek. Başlangıçta ülke seçiminde çok kararsız kaldım ve ilk olarak Kanada'da karar kıldım. Bunun için sizler gibi profesyonel yardım aramaya başladım .Bir çok danışmanlık şirketiyle iletişime geçtim. En sonunda Academix'in kapısını çaldım. O gün Seval Hanımla tanıştım ve o an karar verdim Academix danışmanlığında bu süreci yürüteceğime.

Devamı >>
Malta'da Dil Eğitimi ve Yaşam Şener Tan - Yurtdışında Dil Okulları

Türkiye’ye yakın ve Schengen ülkesi olması, vizesinin kolay ve kısa sürede çıkması ve diğer Schengen ülkelerini de vizesiz gezme şansım olduğu için Malta’ya gitmeye karar verdim. Malta toplamda 3 adadan oluşan bir ülke. En büyüğü Malta, sonra Gozo ve Comino geliyor. Kısa sürede ülkeyi keşfedip her yerini gezebilirsiniz. Güvenli olması ve de öğrenciler için gece hayatının yaşamaya değer tecrübeler olduğundan, özellikle yaz aylarında her ülkeden insanın tercih ettiği bir ülke.

Devamı >>
Griffith College Dublin'de Uzun Dönem Dil Eğitimi Özgür Metin - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Özgür. 30 yaşında bir makina mühendisiyim. Biraz kafamı dinlemek, ülke sorunlarından uzaklaşmak ve yurtdışında olası bir iş bulunca İngilizce seviyem yeterli olsun diye İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almaya karar verdim. Araştırmalarım sonucunda en iyi dil okullarından birinin Griffith College olduğunu gördüm. Biraz daha araştırınca yetkili kayıt ofisinin Academix olduğunu öğrendim ve irtibata geçtim. Serdal Bey benimle çok ilgilendi, her ne kadar çok sorun çıkardığımı düşünse de :), ufak tefek pürüzlere rağmen İrlanda’ya gelebildim.

Devamı >>
Universita Cattolica'da Uluslararası İlişkiler Liza Cemel - Yurtdışında Üniversite

Hem daha bir eğitim hem de daha farklı bir deneyim olduğunu düşünüyordum. Bir arkadaşım aracılığıyla Academix’le ve Burcu Hanım’la tanıştım. Bana bu süre zarfında gereken bilgiyi ve yardımı sağlamaya çalıştılar. Istanbul Üniversitesini kazanmama ragmen dondurarak Universita Cattolica del Sacro Cuore’da Uluslararası İlişkiler dalında lisans eğitimi almaya karar verdim.

Devamı >>
İtalya'da Architectural Engineering Master Eğitimim Yavuz Selim Özgüner - Yurtdışında Üniversite

Başvuru kriter ve detaylarını okulun sitesinden takip ederek portfolyomu hazırlarken Academix’i keşfettim ve profesyonel destek almanın bu önemli süreçte çok faydalı olacağını düşünürken, master başvurusu ve rehberliği için ücret talep edilmemesi dolayısı ile tereddütsüz bir şekilde Academix İzmir ile görüşmeye karar verdim... Nadir Fırat Bey ve Kübra Ekmekçi Hanım’ın rehberliğinde son derece faydalı bilgiler alarak çok daha donanımlı olarak başvuru sürecini eksiksiz tamamladım.

Devamı >>
Griffith College Dublin'de Dil Okulu Erdem Yıldırım - Yurtdışında Dil Okulları

Hem geleceğim hem de kariyerim açısından yabancı dil bir şart haline gelmişti. Lise ve üniversite hayatım boyunca maddi özgürlüğümü kendim sağladığım için hem iyi eğitim verip hem de çalışma imkanı olan bir ülke benim için çok daha olumlu olacaktı. Tabi ki de bu şekilde bir filitreleme yaptığınızda seçme şansınız daha kolaylaşırken çeşit şansınızda aksine düşüyor. Geçtiğimiz yıl ablam İngiltere’ye gitti. Aracı firmamız Academix Yurtdışı Eğitim Danışmalığı’ idi. Ablamın İngiltere macerasına Burcu Hanım destek vermişti. Memnuniyetimizden ötürü bende kendisinin yardımları ile tercih yapacaktım.

Devamı >>
San Francisco'da İngilizce Dil Eğitimim Şevval Ayşe Tellioğlu - Yurtdışında Dil Okulları

İngilizcem iyi bir seviyede olsa da, konuşmamda akıcılık kazanmak adına Amerika'da dil eğitimi almak hakkında çeşitli acentalardan bilgi almaya çalıştım. Bu konu hakkında en doğru ve güzel bilgilendirmeyi yapan Kadıköy Academix eğitim ve danışmanlık firmasında karar kıldım. Özellikle Serdal bey bu konuda çok profesyonel, işiyle çok ilgili ve dakik biri. Ben önceki acentamın yaptığı hata nedeniyle vize reddi aldığım için, Amerika'ya başvuru yapmaktan vazgeçtiğim halde Serdal bey'in yerinde bilgilendirmeleri ve tavsiyeleri sayedinde San Francisco Converse International School of Language'e gitmeye karar verdim.

Devamı >>
Londra Stafford House'da Dil Eğitimim Ecenur Kahya - Yurtdışında Dil Okulları

İnternette daha önceden gitmiş olan öğrenci yorumlarını okurken Academix eğitim danışmanlığı hakkında olumlu yorumlar okuduktan sonra yasadığım şehir olan Antalya’daki Academix ile görüşmeye gittim. Gittiğim ilk günden itibaren Gulseda Çelik benimle kendi gidecekmiş gibi ilgilenerek bana yurtdışında eğitim almanın her turlu yoluna anlatarak bilgilenmeme ve kafamda ki soru işaretlerimi gidermeme yardımcı oldu.

Devamı >>
EC Manchester'da Dil Eğitimim Gülsüm Balaban - Yurtdışında Dil Okulları

Dil eğitimi için yurtdışına gitmeli miyim?, hangi ülkeyi ya da hangi okulu tercih etmeliyim? gibi aklımdaki bir sürü soru ile Academix İzmir yurtdışı dil eğitimi danışmanlığı ile görüştüm ve Manchester'da dil eğitimi almaya karar verdim. Tüm aşamalarda tüm güler yüzlülüğü ile benimle ilgilenen Seval hanıma çok teşekkür derim. EC Manchester dil okulu kaliteli öğretmenleri ve eğitimi, sosyal aktiviteleri açısından harika bir okuldu. Tüm eğitim sürecim boyunca kesinlikle tavsiye edebileceğim bir okul. Tek sıkıntı Arap öğrencilerin fazlalığı idi ama genel anlamda çok çeşitli milletlerden çok farklı dilleri konuşan insanlarla tanıştım.

Devamı >>
Embassy English Melbourne'de Dil Eğitimim Sanem Çetin - Yurtdışında Dil Okulları

Daha önce yurtdışı tecrübelerim olmuştu fakat İngilizcenin ana dil olduğu bir yerde yaşamak ve eğitim almanın, var olan dil seviyesi açığımı kapatmak ve ilertletmek adına en iyi seçim olacağına karar verdim. Bu noktada insanın kafasına bir çok soru geliyor, özellikle nasıl yapacağım, süreci nasıl planlamalıyım, nerden başlamalıyım? Academix’e bende bir arkadaşımın tavsiyesiyle danıştım ve gerçekten tavsiye edilecek kadar profesyoneller.

Devamı >>
Kings Colleges Bournemouth'da Dil Eğitimim Özge İnce - Yurtdışında Dil Okulları

Öncelikle bunun için bende sizler gibi sayısız sitelere girip çıktım, araştırdım ve sonunda Academix'e gelip bilgi almaya karar verdim. Adaşım Özge hanım bana istediğim bilgileri en güzel şekilde sundu. Ne yapmam konusunda bana yol gösterdi ve okul seçimimden tutun aile yanına kadar her konuda çok yardımcı oldu. Kendi tecrübelerini de benimle paylaştı bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Ben çünkü çok kararsızdım hangi şehire hangi okula gitmeliydim.

Devamı >>
UC Irvine Extension Business Administration İsmail Çolak - Yurtdışında Sertifika

ACP öğrencileri için ayrı bir bina var ve merkez kampüse bir köprüyle bağlı. Hergün ders oluyor,bazı günler 4 saat bazı günler 5 saat. Eğitim genelde proje ,sunum ağırlıklı her hafta en az 1 sunum hazırlıyoruz. İngilizcemin gelişmesine katkısı olduğunu düşünüyorum. Sınıflar genelde Asyalı ağırlıklı olmakla beraber dünyanın hemen heryerinden öğrenciler var.

Devamı >>
King's Colleges Londra Dil Okulu Ezgi Cankurtaran - Yurtdışında Dil Okulları

Londra hayalimin gerçek olmasında inanılmaz katkıları olan Academix İzmir’e (özellikle dünyanın en iyi ve en tatlı danışmanı, Seval Hanım’a) teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum söze. İngiltere aklımda uzun zamandır vardı ve internetten araştırma yapıyordum, ama net bir karar vermek gerektiğinde internetin yeterli olmayacağını anlayıp arkadaşımla soluğu Academix’te aldık.

Devamı >>
Cambridge EC English'de Dil Eğitimi Zarife Kalındamar - Yurtdışında Dil Okulları

Dil eğitimi planımın çok hızlı ve ani gelişmesine rağmen, neredeyse araştırma yapmama hiç gerek kalmadan İzmir Academix Alsancak ekibi özellikle ( Seval: ben ona Sevalcim diyorum artık ve Nadir bey) bana bu süreçte çok yardımcı oldular.Kendimi son derece rahat, güvende hissettim onlarla her süreçte. Genel ingilizce ve ielts hazırlık kursu alıcaktım dört ay. Aklımda ne Ec ne de Cambridge vardı.

Devamı >>
Kaplan International English Cambridge'de Dil Eğitimi Deniz Kırtkırtoğlu - Yurtdışında Dil Okulları

İyi ki Academix Eğitim Danışmanlığını seçmişim. Geldiğim zaman bildiğim tek şey sanırım "hello" idi. Beginner seviyesiyle geldim şuanda lower intermadiate seviyesindeyim. İlk geldiğim gün ne kadar korktuğumu ve panik olduğumu hatırlamak istemiyorum aslına bakılırsa bu kadar panik yapacak bir şey yokmuş çünkü en ufak bir sıkıntımda eğitim danışmanım Asiye hanım bir telefon uzağımda oldu her zaman,ilgi ve alakasını üzerimden eksik etmedi.

Devamı >>
ELS Language Centers Vancouver'da Dil Eğitimi Gülhan Güleroğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Öğrencilik yıllarımdan bu yana yurtdışında dil eğitimi alma hayalimi devreye koymaya karar vermiştim ama nasıl yapacağımı ya da nereden başlayacağımı bilemiyordum. Sonra bir arkadaşım Akademix'te Nilay Nazlı Özdemir ile görüşmemi tavsiye etti. Midyat'ta görevli olduğum için İstanbul'a gidip yüz yüze görüşme şansım yoktu. Nasıl olacak böyle diye düşünürken Nilay Hanım'ı arayıp bilgi almaya karar verdim. Bu ilk telefon görüşmesinden sonra doğru bir yerde olduğuma emin oldum. Nilay Hanım'ın profesyonelliği ile bütün ihtiyaçlarımı karşılayacak ülke, şehir,okul,kalacak yer, uçak bileti, evrak işleri, vize gibi birçok çetrefilli işlerden birkaç hafta içinde kurtulmuştum.

Devamı >>
Kaplan Londra Covent Garden Dil Okulu Işın Taha Dandin - Yurtdışında Dil Okulları

Çok fazla istemeyerek gitmiş olsam da şuan "İyi ki gitmişim" diyorum. Hayatımda yaşadığım inanılmaz bir deneyimdi. Hem İngilizce hemde sosyal anlamda hayatıma çok şey kattı. Gitmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Academix'e ve danışmanım Yeşim hanıma teşekkürler herşey için.

Devamı >>
UCLA Extension Programları Gizem Arat - Yurtdışında Sertifika

Ne okul başvuru sürecinde ne de vize işlemlerinde hiç bir sorun yaşanmadan kolaylıkla halletmemdeki en büyük etken İpek Hanımın beni eksiksiz şekilde yönlendirmesidir. Academix ve İpek Hanım sayesinde bu kış döneminde UCLA Extension da proje yönetimi üzerine eğitimime başlayacağım ve inanıyorum ki Amerika'nın önemli üniversitelerinden birinde önemli profesyonel kişilerden alacağım bu eğitim kariyerimde bana büyük bir artı sağlamakla kalmayacak bana bambaşka bir vizyon kazandıracaktır.

Devamı >>
Toronto, Kanada ve ILAC Dil Okulu Oğuzhan Yakup Kalyoncu - Yurtdışında Dil Okulları

Selçuk Abi her şey de yardımcı olmaya çalıştı ve oldu da. Ama her şeyi danışmanınızdan öğrenmeniz mümkün değil tecrübe edineceksiniz gördükçe. Umarım ben de size yardımcı olabilmişimdir.

Devamı >>
Griffith College Dublin'de Dil Eğitimi Mert Şavak - Yurtdışında Dil Okulları

Buraya Academix Taksim ofisten Nilay Hanım’ın tavsiyesi ile geldim. Nilay Hanım’ı çok uzun yıllardır tanıyorum. Okuduğum okula yurtdışı programlarını tanıtmak için geldiklerinde tanışmıştık. Daha önce yaşadığım İngiltere maceramda bana yine kendisi yardımcı olmuştu. Katılacağınız program öncesinde ve esnasında her türlü sorunuzu yanıtlayarak size en iyi şekilde destek olacaktır. Buradaki 3’üncü ayımı bitirdim ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Devamı >>
SPRACHCAFFE İLE PLAYA DEL CARMEN, MEKSİKA MACERASI Emre Görentaş - Yurtdışında Dil Okulları

Okul ve şehir seçimini araştırmalar sonucu kendim yaptığım için bu konuda Acedemix’den destek talep etmedim ancak kayıt ve sonrasındaki işlemlerde Academix gayet hızlı bir şekilde yardımcı oldu... Academix’i, seni ve Playa del Carmen’i kesinlikle öneririm. Ancak okul konusunda özel ders tercih edilmesi taraftarıyım...

Devamı >>
BOSTON’DA KAPLAN DİL OKULU (Harvard Square) Onur Bıçak - Yurtdışında Dil Okulları

Çok kısa bir süre önce Academix aracılığıyla Boston'a dil eğitimi için geldim. Başlangıçta sadece bir fikir olmasına karşın çok kısa bir sürede Academix'ten Selçuk Abi’min danışmanlığı ile fiilen hazırlığa başladım. Okula karar verdik falan her aşamada bana yardımcı oldu, gerçekten çok anlayışlı ve alanına hakim biri olduğunu daha ilk konuşmasında anladığım, benim için önemi büyük insanlardan biridir.

Devamı >>
British Study Centers Oxford'da İngilizce Dil Eğitimi İsmail Kocuk - Yurtdışında Dil Okulları

Academix’i seçmeden önce internet üzerinden yurtdışında dil eğitimi ile ilgili uzun araştırmalar yapmıştım ve gerçekten ne istediğimi biliyordum; öncelikli kriterim Türk öğrencilerinin çok az olduğu okullar ve şehirlerdi. Araştırmalarım devam ederken bir tanıdık vasıtasıyla Academix’i öğrendim. Bilirsiniz, özellikle hizmet sektöründe en iyi tavsiyeyi o hizmetten yararlanan kişilerle temas kurup, olumlu ya da olumsuz bütün tavsiyeleri öğrenerek alırsınız. Academix’in kadrosunun İngiltere’de eğitim konusunda tecrübeli olduğunu, beraber hazırladığımız vize dosyasının eksiksiz olmasından anladım ve ilk başvurumda vizemi aldım.

Devamı >>
University of Toronto'da Dil Okulu Orhan Açıl - Yurtdışında Dil Okulları

Tabi teorikte İngilizce var ama pratiğe dökmediğim için yolculuk boyu acayip bir ‘ne olacak’ soruları dönüp dolaşıyordu kafamda. Düşünmeye de çok fırsatım oldu az değil tabi 10 saat uçuş. Havalimanına indikten sonra hala aynı sorular nasıl olacak simdi nasıl konuşacağız memurla derken pasaport sırası geldi birkaç sorudan sonra konuşabildiğimi keşfettim tabi çok iyi düzeyde değildi. Academix’e ve Selçuk Abi’ye çok teşekkür ediyorum. Üniversiteye gitmek gerçekten çok güzel bir fikirdi.

Devamı >>
Stafford House Brighton'da Dil Eğitimi İhsan Cem Polat - Yurtdışında Dil Okulları

Academix ile yurtdışına gitmeye karar verdiğimde tanıştım. Görüşmemiz sonucunda İngiltere'nin Brighton şehrindeki stafford house’un benim icin en uygun okul olduguna karar verdik. Sonrasında herşey çok hızlı ilerledi ve vizemi aldım.

Devamı >>
ILAC Toronto'da Dil Eğitimi Batu Yüncüler - Yurtdışında Dil Okulları

Oncelikle buna karar verdikten sonra ailem ile gorusup tartistim daha sonrasinda kesin olarak ailemle beraber verdigimiz karar dogrultusunda kendim ufak capli arastirmalar yapmaya olabildigince farkli kaynaklardan cok bilgi edinmeye calistim. Yakin cevremin tavsiyeleri uzerine Academix’den destek almaya karar verdim. Serdal bey ile ilk tanismam telefon araciligi ile oldu. Serdal bey sayesinde gerek telefon ve mail vasitasi ile gerekse yuz yuze gorusmelerimiz olsun kafamda ki tum sorularimi yanitlamam da ve tum gelecek planlarimi yapmam da cok yardimci oldu.

Devamı >>
Bir İspanya Macerası Enforex Dil Okulu Bartu Hunduroğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Açıkçası Academix’e ilk geldiğimde İspanya’daki dil okulları hakkında araştırma yaptığımızda çok güzel bilgiler edindim. Önce Don Quijote’yi seçmiştim fakat sonra fikrimi değiştirip Enforex’e yazıldım. Sonrasında vize işlemlerim için belge toplamaya başladım ( işin en zor kısmı burasıydı ).

Devamı >>
Griffith College Dublin Dil Okulu Aslı Koçak - Yurtdışında Dil Okulları

Arkadaşlar hiç pişman değilim iyi ki İrlanda! İyi ki Academix! İyi ki Burcu Hanım! Buraya geldikten sonra da ilgiyi hiçbir şekilde kesmediler ve bu kendini güvende hissetmek. Zor da kaldığınızda her an soru sorabileceğiniz bir Danışmanlık şirketi. Tekrar danışmanım Burcu Hanım'a ,vize prosedürlerimle ilgilenen Aslı Hanım'a,Taksim şube müdürleri Engin Kurtuluş, Engin Coşar Bey'lere teşekkürlerimi iletiyorum. İyi ki İrlanda!

Devamı >>
ILSC Montreal Dil Okulu Özcan Vazo - Yurtdışında Dil Okulları

Bu yazımda sizlere "Montreal, ya da Fransızca ismiyle Montréal'i anlatmaya çalışacağım.Bir önceki yazımı okuyan arkadaşarımız bilir benim yurt dışı dil eğitimi serüvenim Kanada’nın British Columbia Eyaletinin Vancouver şehrinde başladı.Vancouver'da dil eğitimimi başarılı bir şekilde tamamlayıp artık Quebec eyâletinin en büyük, Kanada'nın ise ikinci büyük kentine geçme zamanımın geldiğini düşünüp her fırsatta olduğu gibi çok sevgili Asiye Soydeğer ablamdan( abla diyorum çünkü kendisi bir danışmandan çok fazlasını yaptı bu zamana kadar benim için) lokasyon değişikliği talep ettim ve ILSC Montreal'e geçiş yaptım.

Devamı >>
ILSC Vancouver Dil Okulu Özcan Vazo - Yurtdışında Dil Okulları

Ben eğitimimi ILSC Vancouver’da almaya karar verdim. Yurt dışında dil eğitimi almak gerçekten doğru ve iyi seçimlerle güzel hale dönüştürülebiliyor ki bu konuda sonuna kadar desteğini esirgemeyen ve halen her konuda elinden gelenin fazlasını yapan Academix İstanbul’dan Sayın Asiye SOYDEĞER'e buradan bir kez daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum. ILSC'nin Vancouver’da eğitim verdiği 4 ayrı binası var ve bunlar birbirine yürüme mesafesi ile maksimum 3 dakika mesafede.

Devamı >>
ELS Language Centers Chicago Dil Okulu Ayça Ağırbaş - Yurtdışında Dil Okulları

Üniversiteyi bitirdikten ülkemiz şartlarında en önemli olan İngilizce eksiğimi kapatmam gerektiği bilincindeydim. Bu doğrultuda ciddi şekilde araştırmalara başladım. Bir çok firmayla görüşüp içlerinden güvenebileceğim ve beni doğru yönlendirecek olan sadece Academix olduğuna karar verdim. Görüşmelerimin her anında Gülseda Hanım benimle birlikteydi.E

Devamı >>
Embassy English Melbourne Dil Okulu Tamer Ufuk - Yurtdışında Dil Okulları

Geçen yıl bu zamanlarda bir şekilde Türkiyede yaşama bir ara verip nefes almak için bir çözüm bulmaya çabalarken, herkesin de aklına ilk geleceği üzere dil okulu seçeneğini düşünmeye başladım. iyi önerilerle zihnimi genişleten Gülseda ve Academix ile tanıştım. Birkaç saatlik konuşmanın ardından kararımız şekillendi ve harekete geçtik.

Devamı >>
Embassy English Londra Dil Okulu Melek Bozkızıl - Yurtdışında Dil Okulları

Daha sonra web sayfası en güzel olanlara mail attım Academix’te bunlardan biriydi ve başvuruma hemen geri döndüler. Kadıköy Academix’e gidip Serdal Bey’le tanıştım. Eğer gidicek olursanız kesinlikle Serdal Beyi bulmanızı tavsiye ederim. Gerçekten çok ilgili ve bilgiliydi. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıp benim sorularıma bıkıp usanmadan cevap verdi. Korkularım bi nebzede olsa azalmıştı.

Devamı >>
ELS Language Centers Berkeley Dil Okulu Berker Zafer - Yurtdışında Dil Okulları

Okuduğum bölüm hedeflerim doğrultusunda İngilizce bilmeyi gerektiriyor. Bende bunun doğrultusunda yurtdışında dil eğitimi kararı aldım. Academix ’ten önce görüştüğüm yer her şeyi oldu bittiye getirmeye çalışıyordu. Cidden rahatsızlık verici bir durum. Sonra Academix ’e geldim ve Yeşim Hanım ile tanıştım. Kendisi gayet içimi rahatlatıcı davrandı, bana seçenekleri sundu ve bütün gerekli bilgileri ayrıntılı bir biçimde verdi.

Devamı >>
Kaplan International Sydney Dil Okulu Neslihan Doğan - Yurtdışında Dil Okulları

olu yurtdışına düşecek tüm arkadaşlara şimdiden kolay gelsin, ama gerçekten çok kolay hale getiren insanlarla karşılaşırsanız herşey ip söküğü gibi kolay olacak merak etmeyin çünkü emin ellerdesiniz! Academix Yurtdışı Eğitimden Gülseda Çelik’i bulun ve o sizi Avustralya’ya göndersin. Kaplan International Sydney Dil okuluna geldim ve inanın o kadar keyifli bir 6 ay geçirdim ki anlatamam.

Devamı >>
Els Language School Dallas Gözde Özyeşil - Yurtdışında Dil Okulları

Bu konu da arastirma yaptim ve Academix ile yol çizmeye karar verdim. Burcu Hanım ile beraber okul için kararımızı verdik. Ben Temmuz ayında okula başlıyordum. Fakat bazı beklenmeyen olaylardan dolayı gidişimi ertelemem gerekti. Burcu Hanım ile görüştük ve hiç bir problem yaşamadan okulu bir ay erteledim. Academix ve Burcu Hanımı seçmemden dolayı cok şanslıyım.

Devamı >>
Kings Colleges New Jersey Dil Okulu Hamza Önügören - Yurtdışında Dil Okulları

Arkadaşlar sizinle açık konuşacağım ben tedirgin ve biraz pimpirik bir insanım rahatıma da düşkünümdür çoğu yerle görüştüm ve hiç biri Akademix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında Burcu Hanım kadar güven vermedi ben karşımdaki insanın bana gösterdiği ilgiye , özene ve kafamdaki soruları netleştirebilecek mi bunlara dikkat ederim.

Devamı >>
Emerald Culturel Institute Dublin Dil Okulu Elif Kevser Erçağ - Yurtdışında Dil Okulları

Tercihimden özellikle de okulumdan -Emerald Culturel Institute- çok memnunum. Bana bu okulu tavsiye eden, buraya gelme sürecimde ve buraya geldikten sonraki süreçte bana yardım eden sevgili danışmanım Merve Üstünel’e çok teşekkür ederim.

Devamı >>
ILAC Vancouver Dil Okulu İlyas Söylemez - Yurtdışında Dil Okulları

Ben eğitimimi ILAC Vancouver’da almaya karar verdim. Bu kararımı alırken Academix Ankara’dan Sayın Fatma Hanım’ın verdiği bilgiler oldukça etkili oldu. Kendisine buradan bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim. ILAC’ın Vancouver’da eğitim verdiği 4 ayrı binası var ve bunlar birbirine yürüme mesafesi ile maksimum 10 dakika mesafede.

Devamı >>
Kings College University'de Hukuk İngilizcesi Gözde Bökeoğulları - Yurtdışında Dil Okulları

Üniversite eğitimimin son yılına geçmeden önceki yazımı değerlendirmek için yurtdışında alanımla ilgili eğitim almaya karar verdim. Bu konuda araştırmalarım sürerken Academix ailesi ve Yeşim Hanım ile tanıştım. Yeşim Hanım ile gitmek istediğim şehir olan Londra’da bulunan tüm alternatifleri değerlendirdik ve sonuç olarak Kings College’ta karar kıldık.

Devamı >>
Universita Cattolica Milano Başvurusu Murat Demirtaşlı - Yurtdışında Üniversite

Kendisi bize, oğlumun ilgi duyduğu alan olan sosyal bilimler alanında eğitim veren ve İtalya ve İngiltere’de yerleşik bazı üniversitelerin iletişim bilgilerini sağladı ve ayrıca başvuru işlemleri sırasında kendisi bizzat kayıt kabul birimleri ile yazıştı. Bu üniversitelerden İtalya Milano’da bulunan Universita Cattolica, oğlumuzun başvurusunu kabul etti.

Devamı >>
University of Arts London, Central St. Martins’te Yaz Kursları Selin Kandemir - Yurtdışı Eğitim

2016 yılında üniversiteden mezun oldum ve çalışmadan önce boş olan son yaz dönemimi değerlendirmek için alanımla ilgili short course arayışı içine girdim. Araştırmalarım sonucunda Academix ailesi ve Başak Hanım ile tanıştım. İstediğim okul olan Central St. Martins’te üç ayrı kursa bir aylık dönem için kayıt oldum.

Devamı >>
DID Berlin Dil Okulu Can Özkan - Yurtdışında Dil Okulları

Almanya’ya gitmeden önce bazı tereddütlerim vardı, sonuçta bilmediğiniz bir yere gidip 1 ay kalmanız gerek. Üniversite’den bir arkadaşımın bana Academix’i tavsiyesi üzerine Nilay hanım ile görüşmeye gittim. Bana bu süreç boyunca eksiksiz desteği ve yardımları için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Devamı >>
Kaplan International Covent Garden Dil Okulu Hatice İrem Yazgan - Yurtdışında Dil Okulları

Uzun bir seyahat olduğu için tabi ki bazı sıkıntılarla da karşılaştım ama gerek Academix Ankara ofisten İpek Hanım gerekse okul her konuda çok yardımcı oldu. Bir maille memnun olmadığım hostumu değiştirdim ve bir görüşmeyle ders programımı kendime göre ayarladım.

Devamı >>
Scarborough'da Dil Okulu Ömer Pekgöz - Yurtdışında Dil Okulları

Academix Yurtdışı Danışmanlık Bakırköy şubesinden Yeşim Şahin Hanımefendi ile yürüttük. İlk olarak kendim için en kaliteli okulu ve keyifli zaman geçirebileceğim bir şehir şeçiminde bulunduk. Benim tercihim İngiltere'nin sahil kenti Scarborough'dan yana oldu.

Devamı >>
LSI Dil Okulları Toronto Kanada Ozan Özer - Yurtdışında Dil Okulları

İnsanların birbirlerine saygılı olduğu, kuralların çiğnenmediği, gece hayatı hareketli ve eğitim için gayet mantıklı, temiz aksanla İngilizce konusulan bir ülke ve şehir. Ben beğendim ve tekrar gelecek olsam yine Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile yine Kanada Toronto'ya ve yine LSI Dil Okulları'na gelirdim:)

Devamı >>
İngiltere Oxford Kings College Dil Okulu Öğrenci Yorumları Didem İşsevenler - Yurtdışında Dil Okulları

Oncelikle 6.seviye yani upper intermediate idim sonra pre-advanced'e gectim. Siniflarda ortalama 2 Turk öğrenci var diyebilirim. Her sey icin cok tesekkurler, yardimlariniz sayesinde cok guzel bir 4 hafta gecirdim.

Devamı >>
Vancouver'da Dil Eğitimi ve Yaşam Özlem Demireli - Yurtdışında Dil Okulları

Kaldığım süre içerisinde Academix danışmanları olsun, ILSC yetkilileri olsun her sorunuma çözüm buldular. Okul ve firmam konusunda herhangi bir problem yaşamadım.

Devamı >>
Kaplan Kanada Vancouver Dil Okulu Mehmetcan Takır - Yurtdışında Dil Okulları

Vancouver'ı ve Kaplan'ı seçtiğim için fazlasıyla memnunum. Ayrıca bana fazlasıyla yardımcı olan her şeyimle ilgilenen Ezgi Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Academix'i seçerek doğru kararı verdiğimi düşünüyorum kesinlikle.

Devamı >>
Italya Domus Academy Master Programı Öğrenci Yorumları Naz Gergin - Yurtdışında Master/MBA

Mezun olur olmaz hemen yüksek lisansı İtalya’da yapmak istedim. Moda bölümünden mezun olduğum için şehri seçmekte hiç zorlanmadım, Milano’ya gitmek için can atıyordum ve hemen araştırmalara başladım. Bu süreçte bir arkadaşımın vasıtasıyla Academix ile tanıştım ve bana gerçekten çok yardımcı oldular.

Devamı >>
Kaplan International Dil Okullari Kanada Toronto Ogrenci Yorumlari Mustafa Abes - Yurtdışında Dil Okulları

İşlemlerin en başından en sonuna her bölümünde en ince detayına kadar çaba gösterip her şeyi eksiksiz kusursuz hazırlayan başta değerli danışmanım Nilay Nazlı Hanım'a ve emeği geçen Taksim Academix'deki tüm personele teşekkürler. Dil okulundan sonra üniversite başvuru sürecinde Academix ailesiyle güzel neticeler alacağımıza inanıyorum.

Devamı >>
LSI San Diego Dil Okulu Çağhan Çelensü - Yurtdışında Dil Okulları

Öncelikle sizlere San Diego'ya ulaşım ile başlamak istiyorum. Biliyorsunuz ki Türkiye'den San Diego'ya direkt uçuş bulunmamakta. Benim seçimim İstanbul-Los Angeles oldu. Aktarmasız olduğu için uçuşunuz kesinlikle daha rahat sürecektir ve LAX'ın içinde bir çok araba kiralama şirketi bulunmakta.

Devamı >>
Kaplan International Dil Okullari Chicago Kampusu Ogrenci Yorumlari Özlem Kara - Yurtdışında Dil Okulları

ACADEMIX benim icin gercekten cok dogru bir tercih oldu. Hicbir zaman yardimlarini eksik etmediler. Vize gorusmeme eksiksiz gittim ve hersey yolunda gitti.

Devamı >>
ELS Chicago Lewis University Dil Okulu Öğrencisi Ayça Ağırbaş - Yurtdışında Dil Okulları

Suan Chicago Lewis University ELS programinda egitimime basladim. Burada karsilasabilecegim her durumla ilgili bilgilendirmenin haricinde memnuniyetimi belirtmek isterim. Academix ile ve ozellikle Gulseda Hanim'la karsilastigim icin kendimi cok sansli hissediyorum.

Devamı >>
ILSC Vancouver'da Dil Eğitimi Berkay Lülleci - Yurtdışında Dil Okulları

ILSC Vancouver hakkında öğrenci görüş ve yorumları, Kanada'da dil okulu, eğitimi hakkında öğrenci görüşleri...

Devamı >>
ELS Atlanta Dil Okulu 2016 Amerika'da Dil Eğitimi Gizem Korkmaz - Yurtdışı Eğitim

Öğrencilerimiz için ELS / Atlanta'da okurken pek çok farklı kültürleri keşfetmek şansına sahip olacaklar. Birçok heyecan verici öğrenci etkinlikleri, geziler ve yanı sıra İngilizce pratik için fırsatlar var.

Devamı >>
Griffith College Irlanda 'da Master Egitimi Gizem ve Orcun - Yurtdışında Master/MBA

Tüm bu süreçte Academix ile İrlanda-Dublin'e gelmeye karar verdik. Griffith College'dan kabul aldık.

Devamı >>
ESE Malta Dil Okulu Şahin Topaloğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Malta'da İngilizce dil eğitimi veren ESE dil okulu ve Malta'da dil eğitimi hakkında öğrenci görüşleri/öğrenci yorumları.

Devamı >>
DID Almanya Dil Okulu Chingiz Karimov - Yurtdışında Dil Okulları

Üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya'da master yapmak istiyordum, ama Almanca dil seviyem yeterli değildi. Yurt dışında master yapacağıma karar verdikten sonra araştırmaya başladım.

Devamı >>
Avustralya'da Perth şehrinde dil eğitimi Sema Geridönmez - Yurtdışında Dil Okulları

İlk basta uzak olmasindan oturu tereddut etmistim fakat su anda iyiki gelmisim diyorum okulumda cok mutluyum. Samimiyetle tavsiye ediyorum tum Avustalya'da eğitim dusunen arkadaslara.

Devamı >>
Dublin’de Yaşam Ayberk Ulutoprak - Yurtdışında Dil Okulları

İrlanda Dublin'de İngilizce dil eğitimi veren Delfin English School ve Dublin şehri hakkında öğrenci görüşleri/yorumları...

Devamı >>
EC English Dil Okulu New York City Amerika İzlenimlerim Emre Kocak - Yurtdışında Master/MBA

EC’nin konumu Times Square’a 30 saniye. Her gün okulun aktivitesi var ama bedava 1 tane falan oluyor diğerleri ücretli. Diğer aktiviteler de 10 USD ile 45 USD arasında değişiyor.

Devamı >>
DID ile Berlin’de Summer Camp Çağman Şeker - Yurtdışında Yaz Okulu

Ben Çağman Şeker, Kabataş Erkek Lisesi’nde okumaktayım. İkinci yabancı dilimiz olan Almancamı geliştirmek için Academix ile DID Yaz Okulu Berlin kampüse gittim. Konaklamak için iki farklı seçenek vardı, birisi kursun yarısını kendi yurdu olarak kullandığı hostel diğeri ise aile yanı. Ben hostelde kalmayı tercih ettim. Ödenilen ücrete her şey dahildi, bu yüzden dışarıda pek fazla para harcamadım. Zaten ulaşım biletleri, müze girişleri vs. hep kurs tarafından karşılanıyordu.

Devamı >>
University of California Irvine'da Dil Eğitimi ve Sertifika Programım Muhammed Karatay - Yurtdışında Sertifika

Açıkçası UC Irvine'ın eğitimi ciddi anlamda tatmin edici. İstanbul’da ki özel üniversiteler, devlet üniversiteleri de dahil kıyaslanamayacak derecede kaliteli. Kampüsü klasik filmlerde gördüğünüz gibi devasa derecede büyük. Bir cok Amerikan eyaletini gezme firsatini buldum ama California insani gibisini gercekten gormedim!

Devamı >>
Politecnico Di Milano’da Management Engineering Canberk Şeker - Yurtdışında Master/MBA

Politecnico Di Milano’da Management Engineering programındaki deneyimlerimi mühendis kafasıyla hareket ederek madde madde yazmaya çalışacağım...

Devamı >>
Milano’daki Yeni Hayatım: Linguaviva ve Politecnico Di Milano Kemal Tolga Oksay - Yurtdışında Üniversite

İtalya hayalim hiç bulunmamasına rağmen annemin yakın arkadaşının verdiği ufak bir tavsiye ile hayatım değişti. Uzun araştırmalar, yurtdışı eğitim fuarlarından sonra Academix ile görüşmeye karar verdik. Politecnico di Milano’yu seçme sebebimiz devlet okulu olması ve çok düşük rakamlara mükemmel eğitim alınabilmesi oldu.

Devamı >>
ELS Language Centers Newton, Boston Tecrübelerim Mehmet Sami Çiftçi - Yurtdışında Dil Okulları

Saglik Bakanligi’nda 9 yildir devlet memuru olarak calisiyordum. Amerika'ya gelerek her seyi bir kenara koydum, bu hayatanizda ne kadar risk alacaganiz ve kendinizi hayata karsi ne kadar savunmasiz birakacaginiz ile ilgili bir durumdur. Bana gore cok heyecan vericiydi. Yurtdisina cikmaya karar vermek bile basli basina onemli bir kisisel gelisim karari ve kendini yeni seylere acmak demektir.

Devamı >>
Kaplan’ın En Güzel Şubesi: Empire State Mehmet Buluttekin - Yurtdışında Dil Okulları

New York'dan selamlar. Burada 7. haftam biterken buraya gelecek adaylara bazı konularda bilgi vermek istiyorum. Kaplan Empire State Building’de okuyorum. Okulu, konumu, hocaları ve öğrencileriyle gayet güzel ve kaliteli, burada bulunduğum zaman içerisinde mükemmel zaman geçirdim.

Devamı >>
Los Angeles, UCLA ve Sertifika Programım Hakkında Nil İzel Kayıran - Yurtdışında Sertifika

UCLA’nın bulunduğu Westwood öğrenci dolu, sosyal hayatı güzel bir yer. UCLA’da üç aydır eğitim görüyorum ve söyleyebilirim ki eğitim kalitesinden çok memnunum. Eğitim veren kişiler iş hayatından çok başarılı isimler ve müthiş tecrübeleri var. Akılda kalıcı, gayet eğitici oluyor. Hem sosyal hayat olarak, hem eğitim kalitesi olarak UCLA Extension ‘ı kesinlikle tavsiye ederim.

Devamı >>
İspanya'nın en güzel şehri Barcelona'daki Don Quijote Dil Okulu Hakkındaki Yorumlarım ve Tecrübelerim 2015 Zeynep Yılmaz - Yurtdışında Dil Okulları

Don Quijote mükemmel bir okuldu. Barcelona’da insanlar beklediğimizden çok daha sıcakkanlıydı. Yine bir yere gidecek olsam, Selçuk Bey’le konuşurum. Evrak işlerinde, seçimlerde hepsinde çok yardımcı oldu. Kesinlikle Barcelona’da Don Quijote’u tercih etmenizi öneririm.

Devamı >>
Kaplan - Chicago Downtown Maceralarım Efe Üst - Yurtdışında Dil Okulları

Ben 2015 yazında Chicago Kaplan okuluna giden bir öğrenciyim. Gittiğimde üniversite 3. Sınıf bitmişti yaşım da 22 idi. Daha önce Amerika’da bulunmamıştım ama Wisconsin Madison ‘da (arabayla 3,5 saat mesafede) yaşayan bir kuzenim vardı. Chicago’yu seçme nedenimde buydu.

Devamı >>
Salamanca’da Don Quijote Meceralarım Kenan Çetinkaya - Yurtdışında Dil Okulları

İspanya'nın Salamanca şehrinde bulunana Don Quijote dil okulu hakkındaki yorumlarımı bu yazıda okuyabilirsiniz. Başlarda düşüncemiz Madrid'e gitmek idi, ancak bizden önce giden arkadaşlardan öğrendiğimiz kadarıyla Salamanca Madrid'e göre biraz daha mütevazi ve hesaplı bir şehirmiş, ki öyle olduğunu da gördük.

Devamı >>
Avustralya Melbourne'de Hawthorn Dil Okulu Deneyimlerim Yücel Bulut - Yurtdışında Dil Okulları

Avustralya sessiz, sakin, muhteşem bir doğal güzelliğe sahip. Tüm kültürden insanları bir arada barındıran bir şehir. Kendinizi her açıdan güvende hissedebiliyorsunuz. Yaz kış yapılabilecek aktiviteler var.

Devamı >>
Kanada Toronto Dil Okulu Öğrenci Yorumu KGIC Ceren Artun - Yurtdışında Master/MBA

Şu an Toronto'dayım. Daha geleli sadece bir hafta oldu. Toronto gerçekten mükemmel bir şehir. Her yerde farklı kültürden bir sürü insan var.

Devamı >>
Barcelona Don Quijote Spanish Language School ve ESERP Business School Hakkında Nergis Urek - Yurtdışında Dil Okulları

Barcelona ucuz bir şehir mi; hayır değil ama korkmayın eğer İstanbul’da yaşayıp hayatta kalabildiyseniz burada da yaşayabilmenin yollarını kısa sürede keşfedeceksiniz. Hem de öyle yalnızca nefes alıp, ders çalışmak için hayatta kalmak değil, bir süre sonra süper (görece olarak bütçeyi yıkmayan) mekanlar ve insanlarla tanışacaksınız ki bu sizi fazlasıyla sosyal hale getirecek.

Devamı >>
Academix ile ISIS Brighton'da Dil Eğitimi Gürkan Ursavaş - Yurtdışında Dil Okulları

Brighton... Bir güney şehri olan İngiltere’nin kendi halinde dışarıdan çok turist de alan yaz aylarında kalabalık hatsafhada olan bir şehri. Hemen doğusunda Eastbourne (giden arkadaşların “Little Brighton” diye adlandırdığı) batısında ise Portsmouth şehri (bu şehirler 1 er saatlik mesafede) yer almaktadır. Eğer güney kesmi tercih edilecek ise hiç düşünmeden Brighton a uçak biletinizi ayırtın.

Devamı >>
EC Cape Town’da Dil Eğitimi Sürecim Ferhat Apaydın - Yurtdışında Dil Okulları

İngilizce öğrenmek için Cape Town’a gitmek her ne kadar kulağa garip gelse de, Cape Town’u seçmemde bana büyük yardımı ve yönlendirmesi olan Selçuk Bey’e bir kez daha teşekkür ediyorum.

Devamı >>
Kaplan Los Angeles Westwood Notlarım Elif Demirtaş - Yurtdışında Dil Okulları

Dogus Universitesi Turkce Mimarlik Bolumu 2015 yili mezunuyum. Okurken Ingilizcem yetersiz oldugu icin cok zorluk cekmistim bunun icin ailemle okul bittikten sonra yurtdisinda dil okuluna minimum 6 ay gitmeme karar vermistik.

Devamı >>
Toronto'da Dil Eğitimi - ILAC Dil Okulu İsmail Çolak - Yurtdışında Sertifika

Toronto çok farklı kültürlere sahip bir şehir,sokakta Meksika'dan Japonya'ya kadar bir çok farklı milletten kişilerle diyalog kurma ve hatta arkadaş olma imkanınız var ayrıca insanlar çok yardımsever ve saygılı.

Devamı >>
Londra'da Dil Egitimi Tecrübelerim Biryıl Cemran Özturk - Yurtdışında Dil Okulları

Burcu Hanim ile tanismadan once cok arastirma yaptim. Arastirmalar sonucu bir takim elemelerde bulundum ve bana en yakin ACADEMIX geldi. Cunku calisanlarindan tutun sekreterine kadar herkes o kadar ustume dusup yardimci olmaya calistilar ki orada kendimi hem mutlu hem de gozum kapali guvende hissettim.

Devamı >>
Politecnico Di Milano Piacenza Mimarlık Programı Hakkında Burak Can Kaya - Yurtdışında Master/MBA

Politecnico'nun burada hatırı sayılır bir okul olduğunu söyleyebilirim. Birden fazla şehire yayılmış ve köklü bir okul. (ki ben Piacenza'dayım en küçük kampüslerinden biridir herhalde.) Mimarlık programı gayet hızlı ve yoğun başladı.

Devamı >>
Intrax (Stafford House) San Francisco Notlarım Atilla Genç - Yurtdışında Dil Okulları

İngilizceyi bastan ogrenmek isteyenler icin bence Intrax (Stafford House) iyi bir okul. Basvuru surecince bence Academix’in ve Selcuk’un cok faydasi oldu. San Francisco’da en uygun ve kaliteli okulu Selcuk sayesinde bulabildim.

Devamı >>
Barcelona ve Don Quijote Dil Okulu Sezin Büyükkılıç - Yurtdışında Dil Okulları

Barcelona’da Don Quijote adlı İspanyolca dil okuluna gittik ve gerçekten müthiş bir okuldu. Gerek temizlik, gerek eğlence açısından çok beğendik. Daha okulun ilk gününden bize eğlenceli aktivitelerle ilgili kağıt dağıttılar. Biz gençler olarak eğlenceye ve kulüplere düşkün olduğumuzdan bu en çok hoşumuza giden şey olmuştu.

Devamı >>
Sprachcaffe Düsseldorf Notları Asım Anıl Kurdal - Yurtdışında Dil Okulları

Geldigim yer Düsseldorf, güzel bir sehir. Sürekli havasi kapali ama su ana kadar dondurucu soguk pek olmadi. Her sey düzenli, güzel burada. Almanca zor bir dil. İngilizceye benzemiyormus onu gördüm.

Devamı >>
Milano ve Universita Cattolica International Marketing Management Master Programı Hakkında Ezgi Özgün - Yurtdışında Master/MBA

Benim gibi detaycı bir insansanız size danışmanlık yapacak kişinin de konuya bir o kadar detaylı yaklaşmasını, aynı frekansı paylaşmayı ve heyecanlı olmasını bekliyorsunuz. Böylelikle Academix ile çalışmanın faydalı olacağına karar verdim ve görüşmeye gittim. Birkaç görüşmeden sonra hem kendi araştırmalarımdan bulduğum hem de danışmanımın tavsiye ettiği okulların alternatif listesini kısalttık ve başvurular için evrakları hazırlama sürecine girmiş olduk.

Devamı >>
University of Southampton’da Risk Management Master Programı Deneyimlerim Mine Altınoklu - Yurtdışında Master/MBA

Ben Mine Altınoklu, University of Southampton’da MSc. Risk Management öğrencisiyim. Academix Kadıköy şubesinde, Selçuk’un büyük yardımları sayesinde gerçekten güzel bir deneyim yaşıyorum burada. Gelmeden önce benim de aklımda birçok soru olduğunu bildiğim için, University of Southampton’u düşünen arkadaşlara cevap niteliğinde deneyimlerimi sıralayacağım.

Devamı >>
The O.C.’nin Başkenti Irvine’da Sertifika Programı Deneyimlerim Zeynep Türkoğlu - Yurtdışında Sertifika

Yurtdisi fikri cok cazip gelmeye baslamisti ve yolumuz Academix’le ve Selcuk Bey ile kesisti. Yabanci dil kurslarina odaklanmisken, University of California Irvine’daki Business Law sertifika programindan bahsederek tum fikirlerimin olumlu anlamda degismesine sebep oldu.

Devamı >>
Intrax (Stafford House) San Diego Dil Okulu Deneyimlerim 2015 Süleyman Demir - Yurtdışında Dil Okulları

Intrax dil okulundan gayet memnunun, hiçbir sorun yaşamadım tavsiye de ederim. Okulun her ay değişen bir aktivite takvimi var, örneğin yarın müze programı var ve giriş ücreti yok. Böyle birçok şeyden faydalanabilirsin; Bonfire, Bot Partisi ve diğer pek çok şey gibi. Biliyorsun ki San Diego’da bir sürü sahil var. Okuldan çık, git yüz, surf yap ya da dene.

Devamı >>
EC Language School Boston Deneyimlerim 2015 Mehmet Namver - Yurtdışında Dil Okulları

İngilizcemi geliştirmek adına 2014 yazında Boston’da EC Language School’a gitmeye karar verdim. Okulu belirlememdeki etkenlerden biri fiyat kalite endeksinin yüksek olmasıydı. Diğer bir etken ise okulun lokasyonudur. Kelimenin tam anlamıyla EC Language School Boston’ın merkezinde ve metroya çok yakındır.

Devamı >>
Politecnico Di Milano’da Bir Mimar Sezer Türkmen - Yurtdışında Master/MBA

Politecnico di Milano Mimarlık yüksek lisans (master) programı başvurum ve Academix ile ilgili deneyimlerim hakkında.

Devamı >>
New York'ta Dil Eğitimi 2015 Manhattan Language Oğuz Şenbayrak - Yurtdışında Dil Okulları

Manhattan Language'deki öğretmen ve yetkililer, biz öğrencileri herşeyiyle düşünüyorlar

Devamı >>
ELS Language School - Boston, Massachusetts Erman Erbil - Yurtdışında Dil Okulları

Boston'da ikinci haftam olmasına rağmen buradaki yaşama insanlar sayesinde çok kolay alıştım.Boston'da Host Family ile kalıyorum ve onları çok sevdim gayet yardımseverler.

Devamı >>
Hult International Business School Amerika'da MBA programı Cem Berk UZUN - Yurtdışında Master/MBA

Biliyorumki her biriniz bu zorlu ve stresli süreçte yorulacaksınız fakat hayatınızın en önemli kararlarından birini belkide tüm geleceğini hem emin ellere bırakmanız!

Devamı >>
UC Irvine Sertifika Programi Ogrenci Yorumlari Umut Unalan - Yurtdışında Sertifika

UC Irvine Sertifika Programı süresince, çok iyi hocalardan değerli bilgiler edindim, ve karşılığında 2 sertifika sahibi oldum.

Devamı >>
Barcelona ve Don Quijote Dil Okulundaki Hakkındaki Tecrübelerim Nergis Ürek - Yurtdışında Dil Okulları

Merhabalar, İspanya’dan Selamlar... İlk haftamın sonuna yaklaşırken buraya gelecek adaylara bazı şeyler konusunda bilgi vermek istedim; Don Quijote harika bir okul. Hocaları, içindeki öğrenciler için kullanılacak tek bir kelime varsa, o da ‘Harika’.

Devamı >>
Londra'da Dil Eğitimi 2015 Frances King School of English Faruk Fidanoğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Academix rehberliğinde İngiltere Londra'da bulunan Frances King School of English dil okuluna gittim. Çok güzel bir Tecrübe oldu benim için.

Devamı >>
Kaplan International Londra Yaz Okulu deneyimlerim İpek Savucu - Yurtdışında Yaz Okulu

Okulda aldığım İngilizce eğitimimin üstüne bir şeyler koymak, kendimi daha iyi tanımak ve hiç bilmediğim bir yerde nasıl yaşayacağımı görmek için İngiltere’ye geldim.

Devamı >>
UC Berkeley Summer Session 2015 Deneyimlerim Çağa Bizimcan - Yurtdışında Summer Session

For my experience abroad in California has come to pass in a meeting with Academix at the study abroad fair...

Devamı >>
ELS Santa Barbara Dil Okulu Deneyimlerim 2015 Mehmet Ülker - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdisinda egitim almak isteyenlerin en zorlandigi konularin basinda genellikle yer secimi gelir. Benim kriterlerim sakin, ulasimi kolay, iklimi sicak ve eglenceli bir sehirdi. Bu konuda, Amerika'ya giden tanidiklarimin ve Academix'teki danismanim Nilay Hanim sayesinde cok dogru ve kriterlerime uygun bir tercih yaptim ve Santa Barbara'ya geldim.

Devamı >>
New York Kaplan International English Deneyimlerim Rojda Bayındır - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Rojda Bayındır, önümüzdeki dönem Bilkent Üniversitesi'ne başlayacağım. Hem İngilizcemi geliştirmek, hem de yeni yerler keşfetmek, başka kültürler tanımak amacıyla New York'a geldim.

Devamı >>
Kaplan International Oxford Dil Okulu deneyimlerim Zeynep Dellaloğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Buraya gelmek hayatımda verdiğim doğru kararlardan biri oldu. Bu süreçte her zaman bana yardımcı olup destekleyen başta eğitim danışmanım Alp KESKİN 'e ve tüm Academix ailesine teşekkür ederim.

Devamı >>
UPF Barcelona School of Management-Ispanya'da Master Merve Maraloglu - Yurtdışında Master/MBA

Bu şansı Academix’le tanışarak yakalamak da beni şimdi Barselona’ya Universitat Pompeu Fabra International Business yüksek lisans programına taşıyor.

Devamı >>
English in Chester 'da Dil Eğitimi Nurşah DİNAR - Yurtdışında Dil Okulları

English in Chester yapmış olduğum en iyi tercih. Küçük bir okul olmasından dolayı her hoca sizi okdar iyi tanıyor sizle okadar çok ilgileniyorki kendinizi evinizde çok rahat hissediyorsunuz.

Devamı >>
KGIC Toronto 2015 Dil Okulu Deneyimlerim Semiha Terzioğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Semiha Terzioglu Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım öğrencisiyim.Gelecek sene Erasmus Programına katılacağımdan dolayı ingilizcemi geliştirmek ve tecrübe edinmek için Kanada'ya geldim.

Devamı >>
King George International Dil Okulu 2015 Deneyimlerim Semih Oskay - Yurtdışında Dil Okulları

Hello! My friends call me Semih or Samy. I’m 24 years old, from Turkey, and an Electrical-Electronic Engineer. I decided to learn English because I had the most common reason that is to improve English skills for the future job opportunities.

Devamı >>
Bournemouth'da BBSI Legal Studies Programı Deneyimlerim Bihter Ceylan - Yurtdışında Sertifika

Bu Academix araciligiyla Bournemouth'da gecirdigim ikinci yazim. Bu yil BBSI'da Legal Studies sertifika programini tercih ettim. Bournemouth tam bir ogrenci sehri. Hem buyuk sehir imkanlarina sahip olup hem de her yere en fazla 10 dakikada ulasabileceginiz bir sehir.

Devamı >>
ELS Dil Okulu Oğrencisi-Houston,Clear Lake Summer 2015 Gamze Erdogdu - Yurtdışında Dil Okulları

ELS dil okulunu seçtim ve yaklaşık 3 aydır buradayım. Verdiğim karardan da fazlasıyla memnunum. Çok Türk olan bir yer olmasını pek istemiyordum

Devamı >>
University of California San Diego (UCSD) Extension Dil Okulu Merve Tan - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Merve. Şuan da bu yaziyi San Diego'dan yaziyorum. Oncelikle herkese siddetle burayi tavsiye ediyorum. Ben UCSD'yi tercih ettim. Buraya gelmeden once kafamda bir suru tereddut vardi. Tek kesin olan sey California da okumak istedigimdi. Derken en yakin arkadasim bana "Academix'e git hemen! " dedi...

Devamı >>
2015 Frances King Londra Dil Okulu Tecrübelerim Eminhan Özil - Yurtdışında Dil Okulları

Londra’daki dil eğitimi macerama Academix ailesinden danışmanım Sn. Özge Çakır AKSOY ile başladım. Profesyonel danışmanlık hizmeti sayesinde tüm işlemlerim 1-2 hafta içinde kusursuz ve kolay bir şekilde tamamlandı.

Devamı >>
2015 ELS Vancouver Kanada Dil Okulu Tecrübelerim Berfin Çetinkaya - Yurtdışında Dil Okulları

Eminim ki şuan aklınız da sayısız ülke, şehir ve okul var. Amerika'nın bir çok şehrini görmüş biri olarak, size tavsiyem Vancouver, Kanada. Doğanın tüm güzellikleri, aktif şehir hayatı, yardımsever insanlar, Türklerin çok az sayıda olduğu (ki bu İngilizcenizi geliştirmeniz için çok önemli) ve bence en önemlisi güvenliğin bir arada bulunduğu eşsiz bir şehir.

Devamı >>
UC Irvine Marketing Sertifika Programı Deneyimlerim Ayşegül Behzetoglu - Yurtdışında Sertifika

Koç üniversitesinden mezun olduktan cok kısa süre sonra sertifika programına katılmaya karar verdim. Ama bu kadar kısa sürede bu kadar işlemi yapabilecek tek bir yer vardı o da Academix.

Devamı >>
2015 Kaplan Philadelphia Amerika Dil Okulu İsmail Bayram - Yurtdışında Dil Okulları

Kaplan Philadelphia'da 3. haftayı bitiriyorum şuan ve gerçekten çok güzel bir şehir. Kaplan sayesinde şehre hızlı bir şekilde adapte olabiliyorsunuz.

Devamı >>
New York St. Giles'da Dil Eğitimi Deneyimlerim Çiğdem Uygun - Yurtdışında Dil Okulları

Üniversitemde yüksek lisans eğitimime devam ederken yabancı dil eğitimim için yurtdışına gitmeye karar verdim. Daha önceden ismini sıkça duymuş olduğum Academix’e gidip oradan bilgi edindim...

Devamı >>
Academix ve ELS Ailesine teşekkürlerimle... Başak Katı - Yurtdışında Dil Okulları

Amerikada dil eğitimi yolculuğuma Academix Kadıköy ailesinden Sn. Selçuk BERBER'in rehberliğinde ilk adımımı attım. İlk basvuru sürecinden son güne kadar kendisi her türlü sorun ve soruma anında yanıt verip kafamda hiçbir soru işareti kalmadan bu yolculuğa cıkmamda en iyi sekilde katkıda bulunmuştur. Basta kendisine ve tüm Academix & Els ailesine bir kez daha teşekkür ederim.

Devamı >>
ELS Houstan'da Dil Eğitimi Erdoğan Güneş - Yurtdışında Dil Okulları

Yaptığım araştırmalar dogrultusunda ve Academix Yurt Dışı Eğitim danışmalık firmasının yönlendirmesi ile ELS Houston karar verdik. Su an okulda 3. ayımı tamamlıyorum ve herşey gayet güzel gidiyor.

Devamı >>
The Language Gallery Dil Okulu Deneyimlerim ERDEM EMRE YILMAZ - Yurtdışında Dil Okulları

Öğretmenlerle arkadaş olabilmek veya yakınlaşmak bence çok önemli çünkü bu tarz kısa sürelerde İngilizlere karışmak zor. Böylelikle direkt İngilizlerle tanışıp vakit geçirebiliyorsunuz.

Devamı >>
New York Embassy Dil Okulundaki Tecrübelerim Durul Bakioğlu - Yurtdışında Dil Okulları

Öncelikle Academix'e tesekkur ederim Selcuk Bey gibi sabirli ve yardimsever bir danismani bana onerdiler.. Burda hayatimda yasadigim en guzel tecrubeleri onlar sayesinde yasiyorum.. Yaklasik 6 hafta oldu okula baslayali ve tam anlamiyla muhtesem bir okul..

Devamı >>
Malta'da Dil Eğitimi Günlüğüm Burcu Verenel - Yurtdışında Dil Okulları

Gerçi Malta’nın muhteşem sahilleri size bütün sorunlarınızı unutturabilir. Sabahları ayrı akşamları ayrı güzelliği var. Kısacası Malta yaşamaya ve görülmeye değer bir ada.

Devamı >>
Vancouver'da Dil Eğitimi Maceram Merve Alaçayır - Yurtdışında Dil Okulları

Vancouver'da ELS Dil okulundan dil eğitimi maceram... Saate pek alışamadığım için emekli amcalar gibi erken yatıp sabah 5’te kalkıyorum. Geleli çok olmadı.

Devamı >>
Kanada Toronto'da Dil Eğitimi Niyazi Eren Acar - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba, ben Niyazi Eren Acar. Beykent Üniversite'si inşaat mühendisliği bölümü mezunuyum. Üniversiteyi bitirdikten sonra en büyük hayallerimden biri olan yurtdışında master programlarına katılmak istiyordum ama önce bunun için ingilizcemi yeterli seviyeye getirmem gerekiyordu.

Devamı >>
UC Irvine Business Administration Sertifika Programı Deneyimim Ruhşen Aydın - Yurtdışında Sertifika

Üniversiteyi bitirdikten sonra yurtdışı tecrübesi edinmek ve İngilizcemi geliştirmek için yurtdışındaki okulları araştırmaya başladım. Bu dönemde Academix'den Onur Beyle ve Kübra Hanımla tanıştık. Sonunda University of California Irvine daki Business Administration sertifika programına karar verdim. Bana okul, program araştırma, kalacak yer bulma konularında çok yardımcı oldular.

Devamı >>
UCLA Summer Session Deneyimlerim Caroline Aras - Yurtdışında Summer Session

UCLA Summer Session Deneyimlerim - Ben Koç Üniversitesi Kimya – Biyoloji Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Academix sayesinde yurt dışında UCLA’de summer session dersleri aldım. Academix’le tanışmam tamamen Koç’ta yemek yemeğe giderken standlarda afişleri görme tesadüfüne dayanıyor.

Devamı >>
Southern New Hampshire University'de MBA Deneyimi Günce Ceren İldeniz - Yurtdışında Master/MBA

Amerika'nın New Hampshire eyaletinde bulunan Southern New Hampshire Üniversitesi'nde MBA programı hakkında deneyimlerim.

Devamı >>
Brockenhurst College Ahmed Kazimoglu - Yurtdışında Üniversite

I can tell describe how much thankful I am for Academix . It's like the god sent me to them because he knew that they will help me to make my dream come true , which was going to England for college studying .

Devamı >>
Londra'da Dil Okulu Tecrübelerim Cihan Kilerci - Yurtdışında Dil Okulları

Burcu hanımla Academix'te tanışmadan önceye kadar çok araştırma yaptım, fuarlara gittim, internette baktım, arkadaşlarıma sordum. En sonunda büyük bir firma ile gitmeye karar verdim.

Devamı >>
Kanada Vancouver'da Dil Okulu Didem Baydar - Yurtdışında Dil Okulları

Merhaba ben Didem, Bilgi Üniversitesi İşletme mezunuyum. Üniversiteyi bitirdikten sonra yurtdışı deneyimim için yapmış olduğum araştırmalar sonucu tercihimi Academix'ten yana kullandım.

Devamı >>
Sydney'de Dil Eğitimi ve Çalışma Emre Gül - Yurtdışında Dil Okulları

Ben Emre ve size Sydney’den yazıyorum. Uzun bir süre yurtdışına gitme planları yaptım ve ciddi anlamda araştırdım. Bu araştırmaları yaparken de en az 20 yurtdışı danışmanlık ofisine gittim ve sonunda Academix'te karar kıldım.

Devamı >>
UCLA Extension Los Angeles'da Dil Eğitimi METIN NART - Yurtdışında Dil Okulları

Ben UCLA Extension'da dil okulu programına katıldım. Burası 20-25 yaş aralığında buraya gelen öğrenciler için mükemmel bir seçim. Mevsim mükemmel, her daim hava muhteşem

Devamı >>
İtalyada Bir Dönem Üniversite Okumak Neval YILDIZ - Yurtdışında Semester Abroad

İtalya'da üniversite ya da master yapmak sanılanın aksine çok zevkli. İtalyanlar bizlere çok benziyorlar. Eğitim kalitesi gayet iyi ve bir çok üniversite dünya sıralamalarında. Yaşam çok ucuz değil fakat okul ücretleri gayet makul.

Devamı >>
British Study Centers Oxford Dil Okulu İsmail KOÇUK - Yurtdışında Dil Okulları

Ben de üniversite eğitiminden sonra yurtdışı eğitim danışmanlığımı Academix'ten yana kullandım hiçbir sıkıntı çekmedim. Çünkü özellikle İngiltere'de eğitim konusunda çok tecrübeli olduklarını, beraber hazırladığımız vize dosyasının mükemmelliğinden anladım ve ilk başvurumda vizemi aldım.

Devamı >>
UC BERKELEY SUMMER SESSION Ayşegül YÜCEL - Yurtdışında Summer Session

Ben Ayşegül Yücel, Koç Üniversitesi 3. sınıf Psikoloji öğrencisiyim. 2. sınıfın yazında UC Berkeley’nin 6 haftalık summer session yaz okuluna katıldım

Devamı >>
İtalya'da Üniversite-Cattolica Universitesi Beliz GENÇ - Yurtdışında Üniversite

İstediğim ülke, şehir ve üniversiteye danışmanlık veren tek yurtdışı eğitim danışmanlık kurumu Academix'ti. Böylece üniversite başvurusu gibi hayatıma yön veren bir işlemi profesyonel insanların yardımıyla güvenle yapabildim.

Devamı >>
UC Irvine'da Yönetim Sertifika Programı Selen Özveren - Yurtdışında Sertifika

Academix rehberliğinde University of California'nın Irvine kampüsünde International Business Operations and Management sertifika programına katılmak üzere Amerika'ya

Devamı >>
UCLA Extension Sertifika Eğitimi Maral - Yurtdışında Sertifika

UCLA Extension'a katılmak sadece kariyer açısından değil, hayat tecrübesi olarak da çok büyük bir avantaj. İnsanlar farklı ülkelerden gelmelerine rağmen ortak bir amaç için bir aradalar. Etrafınızda herkesin kariyerleri için çok özveride bulunduklarını fark edeceksiniz.

Devamı >>
UCLA'de Summer Session Azmihan Selvi - Yurtdışında Summer Session

UCLA Summer Session: Herşeyden önce Los Angeles kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

Devamı >>
İtalya'da Yüksek Lisans Eğitimi İnci Başak Aydınay - Yurtdışında Master/MBA

İtalya'da master eğitimi için öncelikle söyleyebilirim ki Cattolica Universitesi çok iyi bir okul. Türkiye'de alışık olmadığımız eğitim sistemini orada deneyimleyebiliyorsunuz

Devamı >>
İtalya'da Üniversite Eğitimi Nilden Melis Yılmaz - Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında üniversite okuma hayli görkemli olduğu kadar zor bir yol da olabiliyor. Özellikle kaliteli bir ülkede ve kaliteli bir üniversitede lisans eğitimi almak isterseniz. Bu işlemler için işinde uzman bir kurumla çalışmak çok önemli.

Devamı >>
UCLA'de Dil Eğitimi Ahmet A. TENGIZ - Yurtdışında Dil Okulları

UCLA'e dil eğitimine geldiğim için çok mutluyum. UCLA, Los Angeles'in biraz batısında, Westwood'da

Devamı >>
Southbourne School of English Dil Eğitimi Ebrar UNLU - Yurtdışında Dil Okulları

Eğitim ve eğlencenin bir arada olduğu güzel şehir Bournemouth.

Devamı >>
Anglo Continental Bournemouth Yaz Okulu Parla Samedi - Yurtdışında Yaz Okulu

Bu yaz 15 yaşındaki kızım ve 11 yaşındaki oğlum dört hafta Anglo Continental School of English de Young Learners

Devamı >>
Stafford House Dil Okulu Hakkında Harun ORUC - Yurtdışında Dil Okulları

2 ay boyunca çok fazla pratik yapma fırsatım oldu. Tekrar teşekkür ederim yardımlarınız için çok güzel bir tecrübe yaşayarak Türkiye'ye geri döndüm.

Devamı >>
Barcelona School of Management Master Programı Yiğit EKER - Yurtdışında Master/MBA

Öncelikle, Academix 'ten Fatma Hanım'a çok teşekkür ederim herşey yolunda. Barcelona School of Management

Devamı >>
Toronto'da Dil Okulu Sercan Badur - Yurtdışında Dil Okulları

Gitmeden once beni arayan geldigimde de hemen merak eden danismanim Serpil Gunduz’e cok tesekkur ediyorum. Master programinda da ve yurtdisi plani yapan herkese Academix ve Serpil Hanim diyorum

Devamı >>
Kanada'da Dil Okulu Can YAVUZ - Yurtdışında Dil Okulları

Burada eğitim aldığım ILSC kursundaki mükemmel öğretmenlerime ve Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık danışmanlarından Demet Bağ’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Devamı >>
İtalya'da Tasarım Alanında Sertifika Programı Akın Kayıket - Yurtdışında Sertifika

İtalya'ya geldim ve Domus Academy'de eğitime başladım.

Devamı >>
Güney Afrika'da Dil Kursu KEREM DENIZ KARACAN - Yurtdışında Dil Okulları

Cape Town'a karar vermemdeki en büyük etken Academix oldu

Devamı >>
İtalya'da Master Programı Burcu Yuksel - Yurtdışında Master/MBA

Academix, bana bu sürecin aslında ne kadar rahat olabileceğini gösterdi. Başvurudan buraya gelene kadar, hatta burada bile, en ufak endişemde kolaylıkla ulaşabileceğim insanların olduğunu bilmek güven verici.

Devamı >>
Londra'da Dil Kursu Yasin Ustuntay - Yurtdışında Dil Okulları

Benim Londra deneyimim kimilerine göre çok uzun fakat bana göre çok kısa bir zaman olan 12 ay sürdü! Başlangıçtan bitişe, bu süreçte beni hiç yalnız bırakmayan ACADEMIX ekibi

Devamı >>
Amerika'da Master Programı Nurettin Eray Unsal - Yurtdışında Master/MBA

Amerika’ya dil eğitimi almaya ve master yapmak için gitmeye karar verdiğim an ilk olarak Academix’in kapısını çaldım

Devamı >>
Yurtdışında Almanca Dil Eğitimi Çağdaş Bozkurt - Yurtdışında Dil Okulları

Daha önceki yurtdışı eğitimlerimde bana kılavuzluk eden ve birçok konuda bana yardımcı ve destek olan Academix ile iletişim kurmaya karar verdim.

Devamı >>
Los Angeles'ta Dil Eğitimi! Eren Arslan - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika kaliteli bir okulda dil eğitimi almak için Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasına başvurduğumda bana UCLA dil eğitimi programını önermişlerdi.

Devamı >>
İngiltere'de Sertifika Programı Gökben Doğan - Yurtdışında Sertifika

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sayesinde London School of Business and Finance’in Londra Holborn kampüsünde iki tane sertifika programına katılma fırsatı yakaladım.

Devamı >>
Amerika'da Lise Değişim Programı Onur - Kagan OZNUR - Yurtdışında Lise Değişimi

Onur ve Kagan Oznur 2011-2012 sezonunda Amerika’da Lise degisim programi ile Arizona’ya gittiler.

Devamı >>
WAT ile Yaz Tatilini Değerlendirmek! BURAK YILMAZ - Work and Travel

Birçok şirketle görüşmeme rağmen, bana en çok güven veren şirket olan Academix’i seçtim. Gerek hazırlık sürecinde gerek ben Amerika’dayken çok yardımcı oldular.

Devamı >>
Turizm Mezunlarına Staj Programı! SAIME SUNGUR - Amerikada Staj

Academix vesilesiyle Amerika’da bulundum her şey mükemmeldi. Bütün turizm mezunlarına bu programı tavsiye ediyorum. Çok teşekkürler.

Devamı >>
Amerika'ya Gidebilme Fırsatı! OZLEM AYDIN - Amerikada Staj

Bu programı herkese şiddetle öneriyorum, insanın kendine verebileceği ve çok geç olmadan vermesi gereken en güzel hediye bence. Hayatta bazı şeyleri yakalamak aslında düşündüğümüz kadar zor ve uzak değildir, sadece biraz cesaret gerektirir!

Devamı >>
Staj Programı ile Kendini Geliştirmek! BUKET SAGLAM - Amerikada Staj

Ben lise mezunuyum ve uzun zamandır İzmir’de bir restaurantta supervisor olarak çalışıyordum. Daha sonra Internship programını duydum ve araştırmaya başladım.

Devamı >>
WAT ile Sosyal Yaşam! BÜŞRA ÖZCAN - Work and Travel

Work and Travel hayatımın en eğlenceli deneyimlerinden biriydi.

Devamı >>
WAT ile Tecrübe Yaşamak! Hürkan Doğan - Work and Travel

Exchange International – Academix ile birlikte çıktığım bu yolculukta çok güzel vakit geçirdim

Devamı >>
WAT ile Uluslararası Arkadaş Edinmek! G. SEYITBERDIYEV - Work and Travel

Çalıştığımız otele tatile Bill Gates gelmişti ve herkese yaklaşık 200 $ bahşiş bıraktı. Onunla tanıştık ve Work and Travel’ın çok güzel bir anısı oldu benim için.

Devamı >>
WAT ile Amerika'yı Keşfetmek! Alper YILMAZ - Servislerimiz

Amerika’daki 3 aylık süre boyunca çalışmak ve eğlenmek harikaydı yani 3 aylık hayatıma reklam girdi diyebilirim.

Devamı >>
WAT ile İş Deneyimi! YİĞİT ARAS - Yurtdışı Vize

Work and Travel bana her anlamda çok şey kattı.

Devamı >>
Amerika'da Yaşanan WAT Deneyimleri TUĞÇE KURNAZ - Work and Travel

Döndükten sonra anladım ki hayatta hiçbir şeyi ertelememek gerekiyormuş. Şirketim de karşılaştığım her zorlukta yanımda olmaya çalıştı.

Devamı >>
WAT ile Kültürel Değişim ÜMİT MESUT GÜNAY - Work and Travel

Yaşamadığımız hiç bir şeyin kalmadı 3 buçuk ayda 3 buçuk yıl yaşadık! Ama hepsini göz önünde bulundurursak work and travel 10 numara!

Devamı >>
İspanya'da Eğitim Bugra Cakır - Yurtdışında Master/MBA

Pompeu Fabra Universitesi, Barcelona, Ispanya

Devamı >>
Staj Programı ile İş ve Yaşam Tecrübesi! Oktay Ibis - Yurtdışı Eğitim

Internship programı ile Amerikaya gitmeden önce...

Devamı >>
Amerika'da Alışveriş Cihat Salih Ersöz - Servislerimiz

2011 yılında Exchange International ile Work and Travel

Devamı >>
Amerika'da Satış Pazarlama Alanında Staj Zeynep Yorulmaz - Amerikada Staj

Amerikada Staj programi Amerika’da yasamak ve buranin kulturunu ogrenmek...

Devamı >>
San Francisco'da Staj Selin Efendi - Yurtdışında Sertifika

I have been enrolled in J1 visa program since June 2011 and I see...

Devamı >>
Amerika'da Yaz Stajı Mustafa Murat Ucar - Yurtdışında Sertifika

Mustafa Murat Ucar- Sabanci Universitesi-Exchange International Summer Internship -(Yaz Staji Programina Katildi)

Devamı >>
Amerika'da Kültürel Değişim Muhittin Avci - Work and Travel

Ilk başlarda Amerika hayaline dalmaya pek kendimi hazır hissedememiştim. Sirket seçimi kafamı çok karıştırıyordu. Academix'i buldum ve güvendim.

Devamı >>
Amerika'da Turizm ve Otelcilik Alanında Staj Sezer Mermer - Amerikada Staj

Universite’den mezun olduktan sonra egitim yillarim boyunca hep yetersiz kalan Ingilizce egitim ve is tecrubesi acigini kendi imkanlarimla telafi etmek istedim...

Devamı >>
Texas'ta Staj Programı Fatma Guvenc - Amerikada Staj

Subat 2011’de Fort Worth, TX Hilton Oteli’nde General Cashier&Payroll unvaniyla calismaya basladim.

Devamı >>
Amerika'da Staj Programı Hasan Hüseyin Ütebay - Amerikada Staj

Üniversite’den mezun olduktan sonra, bir kaç işte çalıştım, fakat hedeflerim ve beklentilerim ile teklifler arasında hep uçurumlar oluyordu. İngilizce seviyemdeki eksiklik nedeniyle ben de fazla ısrarcı olamıyordum.

Devamı >>
İngiltere'de Dil Eğitimi Erkan Balta - Yurtdışında Dil Okulları

Dil eğitimi için geldiğim Manchester'ı çok beğendim.

Devamı >>
Amerika'da Eğitim Tuğba Çelebi - Yurtdışı Eğitim

Macere dolu amerikada kendimi sansli bir insan olarak ilan etmek gereksiz olmaz sanirimJ cunku academix araciyla buraya gelmek gercekten sansli oldugumu kanitliyor bana.Her zaman ne sorunum olursa olsun veya olmasin ilgi ve alakalari hic zaman eksik olmadi.

Devamı >>
WAT Programı ile Boston Hakan Tanış - Work and Travel

Uzun araştırmalarımdan sonra Work&Travel programına bundan seneler önce giden bir arkadaşımın arkadaşı sayesinde, Academix’le katılmaya karar vermiştim

Devamı >>
Los Angeles'ta Konaklama Denizcan Öztürk - Yurtdışında Dil Okulları

Academix, Buraya gelmemdeki etken Her şekilde size çözüm sağlayabilen,gözünüzü arkada bırakmayacak güzel danışmanlık şirketim.Ne zaman bir sorunum olsa bu çözülemez demeyen ayrıca her kaprisime dayanan güler yüzlü insanlara sahip yer.

Devamı >>
Amerika'da Dil Okulu Utku Kaya - Yurtdışı Eğitim

Günden güne yurtdışı danışmanlık şirketlerinin sayıları artıyor gibi gözükse de, bu isi eline yüzüne bulaştıran şirketlerin kapanmasıyla aslında yurtdışı danışmalığını iyi bilen

Devamı >>
Amerika'da Dil Kursu Bora Karsak - Yurtdışında Dil Okulları

Academix'in bilgilendirmesi ve yönlendirmesi sayesinde program seçimi , başvuru ve kabul süreci sorunsuz ve hızlı olarak gerçekleşti.

Devamı >>
California'da Dil Eğitimi Öner Özkul - Yurtdışında Dil Okulları

Uzun suren bir düşünme döneminden sonra Amerika'da bir eğitim alma kararı almıştım. Bunun hem gelecek açısından hem de yabancı dil gelişimim

Devamı >>
San Diego'da TEFL Sertifika Programı Özlem Öztürk - Yurtdışında Sertifika

2008 yazında Academix aracılığıyla University of California, San Diego'ya TEFL (Teaching English as a foreign language) Sertifikası

Devamı >>
Brunel Üniversitesi'nde Yaz Okulu Deniz Çakmakoğlu - Yurtdışında Yaz Okulu

2008 Yazında, EmbassyCES’in Brunel Üniversitesindeki yaz okulu programına katıldım. 13 yaşında olmama rağmen hiç korkmadım.

Devamı >>
Amerika'da Dil Eğitimi İbrahim Kara - Yurtdışında Dil Okulları

Hayatımın dönüm noktalarından bir tanesiydi Academix ailesine katılmak ve özellikle eğitim danışmanı Esra Hanım’la tanışmak. Her üniversite ve dil okulu hakkındaki üstün bilgisi, yorumları ve size sunduğu onlarca kataloğun yanında hoş sohbeti, misafir perverliği ve zorla bir şeyler ikram etmesi de cabası.

Devamı >>
Academix Adana Ofis'e Teşekkürler! Zuhal Oluk - Yurtdışında Dil Okulları

Öncelikle Academix Adana ofisten inci Hanıma herşey için cok teşekkür ederim. Academix sayesinde hayallerimi gerçekleştirme fırsatı buldum.

Devamı >>