ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Danismanlarimiz British Council’dan ( Education UK ) sertifikalarini aldilar

 British Council Nedir?

İngiltere Konsolosluğuna bağlı olarak çalışan British Council, İngiltere’nin diğer ülkelerle kültürel ilişkilerini geliştirmekle görevlendirilen en önemli kuruluşudur.
Türkiye’de 1940 yılından beri hizmet veren British Council, Ankara ve İstanbul'daki merkezlerinin yanı sıra ülkenin geri kalan bölgelerinde de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
British Council, İngiltere ve Türkiye’de yaşayan kişi veya kurumlar arasında, kalıcı ilişkiler kurulmasının her iki ülkenin de yararına olacağı inancını taşımaktadır.

British Council Çalışmaları, İngilizce’den sanat ve bilime, toplumsal çalışmalardan hükümet reformlarına kadar çok geniş alanları kapsamaktadır.

Çalışmalarda ağırlığını hissettiren iki konu bulunmaktadır: Bunlar, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde İngiltere’nin desteği ile Türkiye ve İngiltere’deki gençler arasında ilişkilerin güçlendirilmesine destek verilmesidir.
İngiltere’nin eğitim fırsatları ve kültürel ilişkilerden sorumlu uluslararası alanda faaliyet gösteren bir kurumu olarak, farklı deneyim ve geçmişe sahip çok sayıda kişiyle ilişkiler geliştirmektedir.

Yazar Hakkında


Fatma MANAP
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
E:fatma@academix.com.tr
G:+90 532 740 11 05
T:+90 312 465 08 01


İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz