BİLGİ İSTE İLETİŞİM
UKCAT Özel Ders

UKCAT Özel Ders

UKCAT

İngiltere’de tıp ve diş hekimliği okumak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir yetenek sınavıdır. Öğrencinin yaratıcı düşünme ve meslek seçimini doğru yapıp yapmadığıyla ilgili bir ölçme değerlendirme testidir.

UKCAT Sınavı Süreleri ve Soru Dağılımı

UKCAT Verbal Reasoning : Adaya 22 tane pasaj verilir ve bu pasajlarla ilgili 44 soru cevaplaması istenir. Adayların mantıksal düşünme ve mantıklı sonuca ulaşma becerisini ölçer.

UKCAT Decision Making : Öğrencinin hızlı karar verme ve doğru sonuca ulaşma becerisini test eder. Adaya, metin, çizelgeler, tablolar, grafikler veya diyagramlarla ilişkili 29 maddeyi cevaplamak için 32 dakika verilir.

UKCAT Quantitative Reasoning : Öğrencilerin sayısal problemleri çözme becerilerini değerlendirir. Adaya 25 dakika, 9 tablo, grafikler, grafikler vs. verilir. Toplamda 36 soru vardır.

UKCAT Abstract Reasoning: Öğrencinin analiz yeteneğini ölçer. 55 soru vardır ve 15 dakikada bitirilmesi istenir.

UKCAT Situational Judgement : Öğrencinin çeşitli durumlardaki cevaplarını ve tıbbi etiği kavrayışlarını test eder. Sınavın bu bölümü 20 farklı case ile ilgili 69 soru içerir ve 27 dakika uzunluğundadır.

Örnek sınav için tıklayınız

Derslerimiz Nasıl İşlernir?

Genel kültür genel yetenek sınavıdır. Yoğun bir sınav olduğu için çalışmaya önceden başlamak gerekir. UKCAT konusunda deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak organize ettiğimiz UKCAT hazırlık kurslarıyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık