BİLGİ İSTE İLETİŞİM
TOEFL Özel Ders

TOEFL Özel Ders

TOEFL IBT genel olarak yurtdışında okumak ya da yaşamak isteyenlerin İngilizceye hakim olduklarını ispatlamak için girdikleri bir sınavdır. Aslında TOEFL’ı sadece yurtdışıyla sınırlandırmak da doğru değildir çünkü ülkemizdeki eğitim kurumları da İngilizce yeterlilik belgesi olarak TOEFL’ı gerekli koşul olarak talep etmektedirler. Ayrıca pek çok iş yeri de yine çalışanlarından TOEFL belgesi istemektedir. Toefl sınavından yüksek bir skor almak isteyen öğrencilerimiz için sunduğumuz TOEFL Sınav Hazırlık Kursu ile öğrencilerimiz gerek eğitim hayatlarında gerekse de profesyonel kariyerlerinde birçok başarıya imza atmaktadırlar. 

TOEFL Kaç Bölümden Oluşur?

TOEFL IBT okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Okuma bölümünde 3 ile 5 arasında değişen yaklaşık 700 kelimelik akademik pasajlar vardır. Öğrencinin bu pasajları okuyup soruları cevaplaması gerekmektedir. Her bir pasaj başına 12-14 soru düşmektedir. Toplamda 36-70 arasında soru çözülür. Süre de yine 60-100 dk.arasındadır.

Listeningde 4 ile 6 arasında değişen listening metinleri dinlenir. Metinler 3-5 dakikalık sınıf tartışmaları ya da sohbetlerden oluşur. 34 ile 51 arasında soru sorulur. Süre de 60 ile 90 dakika arasında değişmektedir.

Writingde adaya 2 konu verilir ve adaydan 2 tane essay yazması beklenir. Süre 50 dakikadır. Speakingde ise adaya 20 dakika verilir ve bu 20 dakikada aday ve jüri 6 farklı konu üzerinde konuşur. Jüri adayın anlama ve anladığını gösterebilme yeteneğini ölçer.

TOEFL IBT Kaç Puan Üzerindendir?

TOEFL IBT 120 puan üzerindendir. Her bir bölüm 30 puandır. Dört farklı bölümün toplamı genel TOEFL skorunuzu verir.

TOEFL Sınav Tarihleri

TOEFL IBT 2 haftada bir düzenlenmektedir. Adaylar sınava girecekleri tarihten bir hafta önce sınava kayıt yaptırabilirler. İstediği skoru elde edemeyen adaylar bir sonraki sınava başvurabilirler. Sınava girmek için herhangi bir sayı kısıtlaması yoktur.

TOEFL Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

TOEFL IBT’ye www.ets.org üzerinden online kayıt yapılabilmektedir. Kayıtlar sınava girmek istediğiniz tarihten 7 gün önce kapanmaktadır. Geç kayıt yaptırmak isteyenler sınava girecekleri tarihten dört gün önce kayıt yaptırabilmektedirler fakat bu kişilerin geç kayıt ücreti ödemesi gerekmektedir. TOEFL sınav ücreti 185$’dır ve kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yapılır. Ödeme yapılırken ABD doları dışındaki herhangi bir para birimi kullanılmamaktadır. Sınavlar iki haftada bir yapılmaktadır. Adaylar sınava istedikleri zaman ve birden fazla defa girebilmektedirler.

TOEFL Sınav Hazılık Derslerimiz Nasıl İşlenir?

Yüksek skor hedefleyen öğrenciler için hazırladığımız bir programdır. Dersler grup halinde ya da bireysel olarak işlenir. Grup derslerinde haftada bir deneme sınavı yapılır. Bireysel derslerde ise her ders öncesi bir deneme yapmak zorunludur. Deneme sınavlarımız dersliklerimizde yapılır. Yani öğrenci kurumumuzda 5’er saatlik maratonlar halinde çalışır. İlk olarak 3- 3,5 saatlik bir deneme sınavı yapar. Sınavdan sonra eğitmeni sınavını okur ve öğrenci eğitmeniyle birlikte 2 saat eksiklerini gidermeye yönelik bir çalışma yapar.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak organize ettiğimiz TOEFL hazırlık kurslarıyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık