BİLGİ İSTE İLETİŞİM
LNAT Özel Ders

LNAT Özel Ders

LNAT

İngiltere ve ABD’de hukuk, ekonomi, kamu yönetimi gibi bölümlerde eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik bir sınavdır. A kısmı 42 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. 12 metin bulunmaktadır. 95 dakika içinde her metin 3 veya 4 soru ile incelenecektir.B kısmında ise 3 essay sorusu bulunmaktadır.

Test ise Pearson VUE tarafından uygulanmaktadır.

LNAT, üniversitelerin lisans hukuk programlarına katılmak isteyen birçok yüksek nitelikli adayın bir şekilde seçilmesini sağlamaktadır.

Sınav iki kısımdan oluşmaktadır:

Metine dayalı çoktan seçmeli sınav

İlk bölüm bilgisayar tabanlı çoktan seçmeli bir sınavdır. Sizden okuduğunuz metin ile ilgili soruları cevaplamanız beklenmektedir. 42 sorudan oluşur. Toplam 12 tane okuma parçası vardır. Soruları cevaplamak için 95 dakika verilmektedir. Testin çoktan seçmeli bölümünden puanları bilgisayar tarafından kontrol edilir ve 42 üzerinden bir LNAT skoru oluşturulur.

Essay (Kompozisyon)

Testin ikinci bölümünde ise, size verilen 3 konudan birini seçerek bir essay yazmanız istenmektedir. Size verilen 40 dakikada ekonomik açıdan yorumlayıp sonuca varmanız gereken bir essay yazmanız gerekir. Bu bölümün LNAT skorunuza herhangi bir katkısı yoktur sadece İngilizceyi kullanma becerinizi ve argüman üretebilme yeteneğinizi ölçer.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak organize ettiğimiz LNAT hazırlık kurslarıyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık