BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Scarborough'da Dil Okulu

Scarborough International English Course'ta 5. haftamı geride bıraktım. Scarborough'ya gelmeden önce ki geçirdiğim aşamalardan bahsedecek olursak; öncelikle kendi kendinize "Neden İngilizce öğrenmeliyim?" sorusuna cevap verdikten sonra ( akademik , gündelik,IELTS, TOEFL vb.) ihtiyacınız olan İngilizce dalında, başarıyı yakalamak için ülkemizde bu konular hakkında size doğru kaynağı sağlayacak kişileri bulmanız gerekiyor .Ben bu süreci Academix Yurtdışı Danışmanlık Bakırköy şubesinden Yeşim Şahin Hanımefendi ile yürüttük. İlk olarak kendim için en kaliteli okulu ve keyifli zaman geçirebileceğim bir şehir şeçiminde bulunduk. Benim tercihim İngiltere'nin sahil kenti Scarborough'dan yana oldu. Bu tercihimin ne kadar doğru olduğunu bu kenti ziyaret ettiğimde anladım. Peki 'neden Scarborough?' sorusu bakıcak olursak; öncelikle insanları çok kibar, yazın tam bir öğrenci kenti olduğundan akşamları dışarıda bulunan öğrencileri topluluklarını görebilirsiniz.Kentte düzenlenen konserlere katılabilir, deniz kenarında renkli kafelerde vakit geçirebilir, kentin tarihi mekanlarını ziyaret edebilir, harika plajlarında vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca hafta sonları Londra, Manchester gibi yerleri kentte bulunan tren ile kolay bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Scarborough International English kursumdan bahsedecek olursak, kesinlike kaliteli yöneticilerle ile birlikte çeşitli uluslardan gelen sınıf arkadaşlarımla birlikte eğlenceli oyunlar eşliğinde eğitimimi alıyorum.

Okul yöneticileri; kurs, konaklama, havalimanı transfer, okul metaryalleri gibi aklına gelebilecek her konuda size en samimi şekilde yardımcı oluyorlar. Öğrencilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için geziler düzenliyorlar ve butik okul olduğundan öğrenci memnuniyetini sağlamak adına birebir ilgileniyorlar.
Eğer geleceğe yönelik planlarınızı şimdiden şekillendirmek istiyorsanız , Scarborough sizin için en verimli yer olacaktır .

Ömer Pekgöz
Scarborough International English – Scarborough, İNGİLTERE
2016 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Yeşim Şahin
yesim@academix.com.tr
+90 212 660 7014İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz