BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Humber College Toronto'da Sertifika Programı

Humber College
Ben de neredeyse her öğrenci gibi yurtdışında yüksek lisans için Academix'le görüşmeye gittim. Not ortalamam gitmek istediğim ülke Kanada için düşük olduğu için yüksek lisans yapamayacağımı duyduğumda çok üzüldüm ama bana başka bir program önerdiler. Kanada'da Post Graduate Certificate programları kulağa normal bir sertifika programı gibi geliyor olabilir ama Kanada’da bunun karşılığı tezsiz bir yüksek lisansa eş değer durumda. Hatta ve hatta bu programlar sayesinde eğitiminiz vatandaşlığa kadar gidebiliyor çünkü eğer 2 senelik bir program yaparsanız 3 senelik çalışma iznine sahip oluyorsunuz.

Toronto'da Sertifika

Bu programlar üniversite eğitiminin üstünde, Master’in altında yer alıyor. Yani her ikisinin ortasında. Ben Toronto’da bulunan Humber College’i seçtim çünkü diğer Kanada’daki collegelara kıyasla ise alim oranı ve eğitim kalitesi en yüksek collegelardan biri. Profesörler her zaman eğitiminize destek veriyor, okulda her daim networking evetler ve vatandaşlık surecine dair workshoplar oluyor. Özellikle yeni gelenler için inanılmaz detaylı konferanslar veriliyor eğitim ve vatandaşlık surecine dair. Bu sayede hiçbir şeyden geri kalmamış oluyorsunuz ve adaptasyon sureciniz daha da kolaylaşıyor.

Humber College Sertifika Programları

Ben Kanada’yı seçtim ve özellikle Toronto’yu seçtim çünkü burası bütün dünya insanlarına ait bir şehir. Her türlü ülkeden insan bir şehrin içerisinde aynı süreçten geciyor. Ulke çok uzakmış gibi gelebilir ve gözünüzü korkutabilir ama edindiğiniz arkadaşlıklar sayesinde göreceksiniz ki herkes aynı süreçten geçiyor ve yalnız değilsiniz. Danışmanım olan Serpil Gündüz Coşar beni bu süreçte asla yalnız bırakmadı ve her başvurumun her adımında yanımda oldu ve hep bana destek oldu. Işler ciddiye bindiğinde fikrimi Avrupa’da bir ülke ile değiştirmeye çalıştığımda bile her zaman fikirlerime saygı duyup bana destek oldu. Özellikle kendisine çok büyük bir teşekkür borcum vardır çünkü bu geçilen süreç konuşulduğu kadar kolay olmuyor ve her turlu desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Serpil Hanım’a tekrar teşekkür ederim.

Deniz Öz
Humber College – Toronto, Kanada
2017 Yurtdışında Sertifika Öğrencisi
Academix Danışmanı: Serpil Gündüz Coşar
serpil@academix.com.tr
+90 216 345 06 05 | +90 507 564 45 26İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz