BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Delfin Londra Dil Okulu Maceralarım

Merhaba ben Eyüp İstanbul Üniversitesi havacılık yönetimi mezunuyum. İstanbul doğumluyum kendimi biraz sizlere anlatmak istiyorum. Benim hep hayalimde yurt dışına gitmek gibi planlarım vardı ama hep yeri ve zamanın gelmesini bekledim ve en sonunda tercihim tabi ki İngiltere oldu. Çünkü iki ablamda İngiltere’de yaşıyordu.

ilk maceram 21.09.2015 yılında gerçekleşti. Ablam beni zaten hep davet ediyordu bende ilk fırsatta gitmeyi kafama koydum. Dedim hazır gitmişim dil okuluna kayıt olayım. İlk bir hafta şöyle bir araştırma yaptım 2-3 acente ile görüşme yaptım. Çok sıcak bulmadım samimiyetlerini sonra araştırma yaparken Academix yurt dışı eğitim danışmanlığı karşıma çıktı. Hemen bir e- mail atıp randevu almak istedim gittim konuştum açık açık derdimi anlattım. Sağ olsun onlarda bana açık olup, dürüst olup güzel bir şekilde yola çıktık. Okulu seçtik, imkanım olan bana uygun olanı tercih etmek zorundaydım. Londra’daki DELFİN English School'a karar verdik.

Delfin Londra Dil Okulu Maceralarım

Gerçekten şunu söyleyeyim Academix sizin için vize nasıl alınır ? Neler yapmalısınız? Harfi harfini uygulayıp vizeyi sorunsuz almanız için elinden geleni yapıyorlar. Bu arada kiminle muhatap olduğumu yazımın sonunda açıklayacağım:)) ve artık 6 aylık vizeyi almıştım. Bu arada ben iki kere Londra’ya dil okuluna gittim ilk gittiğimde 6 hafta ikincisi 9 hafta total hemen hemen 4 ay. Neyse Londra’ya vardım lhavaalanından ablamlar aldı. Benim için alışmak zor olmadı çünkü ablamlar olduğu için onlarda kaldım, yabancılık çekmedim.

Gelelim Londra’daki okul maceralarıma ve yaşam şartlarına. İlk okula gittiğimde güzel karşıladılar okulu beğendim hocalar güzeldi bu arada Delfin School Londra’nın en ucuz okulu her türkü ırktan insanlar var. Türkler’de vardı ama ben öyle kendime aman onlarla konuşmayım işte İngilizce öğrenemem gibisinden yapmadım sonuçta aynı topraklarda doğup büyümüş bir toplumuz 5 dk Türkçe konuşmayla korkmayın. İngilizce kaybınız olmaz emin olun oralarda Allah korusun bir şey olsa size ilk koşan bizim Türkler olur bunuda unutmayın.

Delfin Londra Dil Okulu Maceralarım

Dil okullarında en çok İtalyan, Brezilyalı Ve Türkler var ama şunu da unutmayın dil öğrenmek için gidiyorsanız muhakkak okuldan sonra hafta sonu eğlenmeye gezmeye gidin, insanlarla konuşmaya pratik yapmaya çalışın. Okulda aynı bizim ülkemizdeki gibi gramer oyunlar gibi konular var muhakkak ama muhakkak gezip konuşacak birilerini bulun insanlara nasıl yaklaşırsanız sizi öyle karşılarlar. Misal parkta yalnız oturan birisine selam verseniz bile size 5-10 dk sohbet edebilir. Hayat çok pahalı misal 1 aylık yol masrafı 155 pound 1 haftalık aile yani 1 oda ücreti 800 TL’den başlar yeme içmeye mümkünse paranızı hesaplı harcamalısınız, güzel clubler, publar alışveriş yerleri güzel yerler ben hemen hemen bütün yerleri gezdim dolaştım. Londra pahalı ama Londra dışı daha ucuz. Dediğim gibi sizin için bütçeniz neye uygunsa onu seçin.

Yazımın sonuna gelirken dediğim gibi Bakırköy Academix yurt dışı eğitim danışmanı sayın Yeşim Şahin’e çok teşekkür ederim gerçekten çok ilgili alakalı gerçekten sıcak kanlı ve çok güzel kalpli iyi bir anne. Eğer dil okulu ve dürüst Acenta seçmek istiyorsanız ilk tercihiniz burası olsun şimdiden herkes için hayırlı olsun.

Özlem Elif TUNCER
Delfin English School – Londra, İNGİLTERE
2018 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Yeşim Şahin
yesim@academix.com.tr
+90 212 660 70 14 | 0507 179 5961İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz