BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışında Yabancı Dil Eğitim Fiyatları

Yabancı dil öğrenmek istediğimizde hepimiz biliriz ki en iyi en kalıcı şekliyle dilin esas konuşulduğu yerde, sindire sindire öğrenmek hep daha faydalıdır. Dili gözlemleyerek, duyarak, deneyimleyerek, pratik yaparak öğrenmek yararını bize uzun vadede gösterir aslında. Tabii ki belli bir bütçe ayırarak geleceğimiz için yapacağımız bu yatırımda veya tamamen keyfi, daha birikimli bir birey olmak adına yapacağımız bu yatırımda belli maliyetler oluşmaktadır. Yurtdışında yabancı dil eğitim fiyatları ülkeye, şehre, gidilecek döneme göre değişiklik göstermektedir. Hangi ülke olursa olsun, her zaman en yüksek ücretli çıkan dönem yaz sezonudur, bir de yılbaşı zamanı tabii. Eğer öğrencilerimiz bu dönemler dışında gidişlerini planlarlarsa çok daha uyguna denk gelmektedir.

Yurt dışında yabancı dil eğitim fiyatları için şunu söyleyebiliriz ki; her ülke için eğitim fiyatları o ülkenin kuruna göre değişiklik göstermektedir. Esas önemli olan ve burada bizim devreye girdiğimiz nokta ise okulların promosyonlarıdır. Okullarımız belli tarih aralıklarında promosyonlar düzenleyerek eğitim ücretleri üzerinden %15, %20, %25 oranlarında indirimlere gider. Bu indirimler gidilecek kurs süresine bağlı olarak 1000$ – 2000$+ oranında değişebilir, gidilecek ülkeye göre $, GBP, Euro olarak bu indirim oranlarını değerlendirebilirsiniz. Böylece indirimlerden yapacağınız kazançla cep harçlığınız için önden birikim yapabilirsiniz.

Mesela ilk olarak dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkemiz olan Amerika’dan başlayalım. Amerika’da ucuz dil okulu fiyatları 4 haftalık eğitim ücretleri göz önüne alındığında 1500 – 1800$ arasında değişmektedir. Daha uyguna denk getirmeniz, gidiş tarihinizi yüksek sezon ek ücreti yani yaz aylarını kapsayacak şekilde değil de, daha dingin daha sakin zamanlarda giderek ayarlamanızla mümkün olacaktır. Yurtdışında yabancı dil eğitim fiyatlarını araştırdığımızda en çok tercih edilen ülkelerden ikincisi olan İngiltere için ise şunu belirtmek mümkün; 4 haftalık bir kurs süresinde eğitim ücreti 635 – 700 GBP civarında okul seçenekleri bile mevcut. Uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber 200 – 400 GBP arasındadır. Hatta uçak firmalarının da indirimleri takip edildiğinde dönemsel olarak değişmekle birlikte 100 GBP ödeyerek bile Londra’ya uçmanız mümkün. Amerika ve İngiltere’ye göre daha uyguna denk gelen Malta’da eğitim fiyatları ise yaklaşık olarak 4 hafta gidecek öğrencilerimiz için kurs ücretleri indirimlerden de yararlandıklarını göz önünde bulundurduğumuzda 745 Euro’dan başlamaktadır. Konaklamalarını da paylaşımlı yurt odalarında ayarladığımızda kurs + konaklama ücretimiz 1345 Euro olacak şekilde neredeyse Türkiye’de sıradan bir dil okuluna harcadığımız 1 kurluk ücretle hemen hemen aynıya çıkıyor.

Yurtdışında yabancı dil eğitim fiyatları yazımızın başında bahsettiğimiz gibi farklı parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Yurt dışı dil okulları 2018 fiyatları üzerinden okullarımızın indirimleri, fırsatları, promosyonlarıyla ilgili bilgi almak için lütfen Academix danışmanınızla iletişime geçiniz. Çalışmakta olduğumuz yüzlerce okul arasından sizin bütçenize, gelecek planınıza, yararınıza olacak şekilde ayarlayabileceğimiz bir seçeneğimiz her zaman mevcuttur.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz