BİLGİ İSTE İLETİŞİM

YURTDIŞINDA UCUZ DİL EĞİTİMİ

Yurtdışında dil eğitimi almak son yıllarda lüksden çok ihtiyaç haline gelmiştir. Ülkemizdeki İngilizce dil eğitimi maalesef gramer eğitiminden öteye gidemediğinden yetersiz kalmıştır. Bu durumda insanlar dil eğitimi ihtiyacını karşılamak için yurtdışına yani o ülkenin konuşulduğu anavatanına yönelmiştir. Peki bu durumda en önemli soru her bütçeye uygun okul var mı yani yurtdışında ucuz dil eğitimi alınabilir mi? Tabi ki yurtdışında ucuz dil eğitimi alınabilir. Ucuz dil eğitimi olarak en genel sunulan ülke Malta’dır. Malta da genel olarak çok uygun fiyatlı paket programlar sunan okullar mevcut ve yaşam açısından da çok ucuz ve küçük bir ülkedir. Yaşamın ucuzluğu, okulların ucuzluğu, iklimi ve ada oluşundan dolayı öğrenciler için daha da cazip hale gelmiştir.

Uygun fiyatla dil eğitimi için İrlanda da düşünülebilir. 25 hafta üzeri eğitim aldığınızda 8 aylık vize verip yasal olarak çalışma izni verdiği ve paket fiyatlar sunduğu için öğrenciler için yine uygun bir ülkedir. Bu kapsamda yurtdışında ucuz dil eğitimi için sunabileceğimi direk Malta ve İrlanda gibi iki ülkemiz mevcut. Hatta Döviz kurunu düşündüğümüz de Kanada ve Avustralya da uygun fiyatlı ülkeler arasında sayılabilir. Sadece uzaklıktan kaynaklı uçak bileti ve sigorta ücretinden dolayı tabi ki de İrlanda ve Malta’ya oranla birazcık daha yüksek kalabilir ama yine değerlendirmeye alınabilecek iki ülkedir.

Sonuç olarak yurtdışında ucuz dil eğitimi mevcut olup birçok ülke ve okul seçeneği sunulabilir. Tüm bilgiler doğrultusunda en doğru karar yine sizin danışanınızla birlikte verdiğiniz karar olacaktır.

Yurtdışı dil okulları konusunda tavsiye almak isterseniz sizi Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerinde bekliyor olacağız.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz