BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışında 8 Aylık Dil Eğitimi

Üniversiteden mezun olmuşsunuzdur ve master yapmak istiyorsunuzdur ancak İngilizce dil seviyeniz yeterli değildir ya da çoktan bir iş hayatına başlamışsınızdır ancak konum olarak daha yüksek bir kademeye atlamak istiyorsunuzdur ve kendinize ayıracağınız boş vakit bulabildiniz, belki bunların hiçbiri değildir ve tamamen kendinizi geliştirmek ya da kişisel olarak merakınız nedeniyle yurtdışında bir dil okuluna gitmek istiyorsunuzdur ve kendinize ayıracak bolca vaktiniz vardır.

Şimdi sizin için hangi durum geçerli olursa olsun bir şekilde kararınızı verdiniz ve yurtdışında bir dil okuluna gitmeye karar verdiniz ancak aklınızı kurcalayan konu şu, “Ne kadar bir sürelik dil eğitimi almalıyım? Ne kadar bir süre eğitim alırsam benim için verimli olacaktır? Sınavlardan iyi bir dil skoru elde edebilmem için katılacağım dil okulunun süresi ne kadar olmalı? Gibi soruların cevabı tamamen size ve İngilizce dil seviyenize bağlı.

Yurtdışında alacağınız 8 aylık bir eğitimin size bir çok faydası olacaktır. Evet düşünüldüğünde 8 ay uzun bir süre ancak mutlaka sonrasında hayatınızda çok büyük katkılarını göreceksiniz. Genellikle bir öğrencinin katıldığı dil kursunda 1 kur atlaması için geçirmesi gereken süre 4 ile 6 hafta arasındadır, eğer siz de 8 aylık bir dil programına kayıt olursanız programınızı tamamladığınızda ortalama olarak 5 kurs atlayabileceksiniz yani başlangıç seviyesinde programa başladıysanız programınızı tamamladığınızda ileri seviyede bir İngilizce bilgisine hakim olacaksınız.

İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ya da Malta gibi ana dili bakımından İngilizce konuşulan ülkelerden birisine 8 ay boyunca dil okuluna gittiniz ve 8 ayınızı tamamladıktan sonra kursunuzun bitiminde alacağınız adınıza ıslak imzalı sertifikanız dışında manevi olarak size katacağı artıları düşündüğümüzde kesinlikle kendine zaman ayırabilecek olan herkesin yaşaması gereken bir deneyim olmalıdır.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz