BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışı Kursları

Academix olarak yurt dışı kursları için tüm öğrenci adaylarına 21 yıldır ve ülke genelinde 12 şubeyle hizmet vermekteyiz. Bugüne kadarki deneyimlerimizden yola çıkarak yurt dışında bir kurs almaya karar veren ama bundan sonraki süreçte tam olarak ne yapacağını bilmeyen öğrenci adaylarımıza şöyle genel bir yol haritası çıkarmaktayız:

Hayatımızda karar vermek için her zaman tüm alternatifleri karar aşamasında göremeyebiliriz. Aynı durum bizim danışmanlığımızda verilen hizmet için geçerli değildir. Bu kısımda ne istediğiniz kadar neyi istemediğiniz de önemli ve değerlidir bizim için.

1.Öncelikle öğrencinin amacına hizmet edecek ülkeye karar vermek (burada hem öğrencinin ihtiyacı, hedefi ve pek tabii bütcesi öngörülür.)

2.Şartları ve proseüdürü uygun olunan ülke bulunduktan sonra yine öğrencinin profili ve hayata bakış açısına göre pekçok ülke arasında bir şehre karar verilir.

3.Nihayet karar verilen şehirdeki öğrencinin de memnun kalacağı kurs alternatifleri konuşulur ve deneyimlerden hareketle bu kursun alınacağı kurum ve alınmak istenen kurs ve diğer hizmetler (konaklama, havaalanı karşılama, uçak bileti, sigorta, vize vb...) masraflar hesaplanarak bu vizenin alınması için geçerli asgari şartlar üzerinde mutabık kalınır.

4. Okul şehir ve ülke ile programa da karar verildikten sonra sıra o programa karar vermeye kalır. Bu kısımda programa göre çeşitlilik gösterecek kayıt evrakları ve başvuru ücreti için lütfen size en yakın Academix şubesiyle iletişime geçiniz.

4.*.Bazı ülkelerde (Schengen ülkeleri, Avustralya, İrlanda gibi) alınmak istenen hizmetlerin ücretinin vizeden önce ödeneceğini hatırlatmak isteriz.

5.Okul kabul evrağı, LOA (letter of acceptance), vize mektubu ilgili okuldan getirtilir.

6.Bu arada vize başvurusu için danışmanınız sizinle iletişime geçecektir. Hali hazırda okula karar aşamasında anlatılan vize evrakları, sizin için de uygun olan bir zaman için vize randevunuz için kullanılmak için hazırlanır ve ihtiyaç varsa kurumumuz tarafından yeminli mütercim tercümana çevirtilir.

7.Vize başvurunuz, güncel değişklikler de göz önünde bulundurularak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

8. Vizeniz sonuçlanır.

9.Gitmeden önce yapılması gereken her şey hakkında sizi detaylı bilgilendirmek için hazırlanmış PRE ARRIVAL dosyanız size ulaştırılır. Uçak bileti, okul ödemesi, sigorta ödemelerinizin gerçekleştirilmesi sağlanır.

10. Gitmeden önce ofisimizde son bir kez bir araya gelinir ve hatıra fotoğrafı çektirilir.

Programınızda başarılar dileriz.

Gidilecek yere ulaştıktan sonra her şeyin yolunda olduğu yönünde bizi bilgilendirmeniz bizimiçin çok önemlidir. Unutulmamalı danışmanlığımız programdan dönünceye kadar devam edecektir.

Görüşmek üzere...İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz