BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışı Dil Kursu Fiyatları

Yurtdışı dil kursu fiyatları tercih edilecek olan ülkeye, kursun süresine, kursun yoğunluğuna, tercih edilecek olan okulun kalitesine bağlı olarak çok fazla değişkenlik göstermektedir. Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen adayların tercih etmesi gereken lokasyonlar başta İngiltere ve Amerika olmak üzere; İrlanda, Kanada, Malta, Güney Afrika, Avustralya ya da Yeni Zelanda olarak listelenebilir.

İngilizce’den bağımsız olarak farklı dillerde de yurtdışı dil kursu imkanından faydalanmak mümkündür. İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Japonca ya da Çince gibi farklı dillerde de ilgili ülkelerde eğitim sağlanan kurslar mevcuttur ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen farklı kültürlerdeki insanlarla bu dil eğitimlerinin sağlanması mümkündür ve süreleri ise kişilerin tercihleri ya da bütçelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Fiyatlar konusunda bir aralık vermek oldukça zor olsa da, ortalama ideal 2 aylık bir eğitimi baz alacak olursak ve masraflardan konaklama ve uçak bileti masraflarını hariç tutarak ortalama meblağlara ulaşmak mümkündür. Böylesi bir pakette İngiltere için 2250 GBP, Amerika için 3500 USD, İrlanda için 2000 EUR, Kanada için 2500 CAD, Malta için 1350 EUR, Güney Afrika için 1800 EUR, Avustralya/Yeni Zelanda için ortalama 2500 AUD gibi bir okul masrafı çıkabilmektedir. Fakat daha önce de belirtildiği gibi, bu fiyat seviyeleri ideal okullar ve sektörde popüler olarak tercih edilen okul ve lokasyonlar için tahmini eğitim fiyatlarıdır. Okulun kalitesine ve eğitimin yoğunluğuna göre bu fiyatlar aşağı ya da yukarı seviyede değişkenlik gösterebilmektedir.

Eğitimin haricinde, eğitim süresince tercih edilecek olan konaklama tipi, yurtdışı dil kursu maliyetlerini oldukça etkileyen faktörlerden birisidir ve en çok tercih edilen aile yanı konaklama alternatifleri yurtlara nazaran daha ekonomik alternatiflerdir ve eğitimle birlikte bireyin evde de dil pratiği yapma şansına sahip olmasını sağlar. Yurt ya da apart alternatifleri ise aile yanı konaklamaya nazaran daha pahalı alternatiflerdir ve anadil konuşmayan ve ilgili ülkeye eğitim amaçlı gelmiş öğrencilerle aynı atmosferde bulunulacağından, kültürel paylaşım adına oldukça fazla imkanlar sunsa da, konaklanılan atmosferde anadil seviyesinde dil pratiği yapma konusunda dezavantajlara sahiptir.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz