BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurt dışı Yabancı Dil Kursları Fiyatları

Yurtdışı yabancı dil kursları fiyatları, gitmek istediğiniz ülkeye, şehre, program tipi ve süresine bağlı olarak değişmekle birlikte aynı zamanda kayıt olduğunuz döneme göre de yıl içerisinde değişiklik göstermektedir. Yurtdışında yabancı dil kursuna katılım yılın her dönemi olabilmekte ancak yaz tatili döneminde en yüksek katılım oranına ulaşmaktadır. Kısa dönem dil kursuna gidecek öğrenciler için Malta, İrlanda ve İngiltere gibi yakın ülkeler daha ekonomik olmaktadır. Özellikle Malta ve İrlanda para birimi Euro olması ve yaşam masraflarının makul olması sebebiyle kısa dönem dil kursuna gidecek öğrenciler için idealdir. Amerika, Kanada ve Avustralya gibi uzak mesafedeki ülkeler ise daha çok 12 hafta ve üzeri eğitimler için tercih edilir. Özellikle Kanada Kanada dolarının diğer para birimlerine göre daha uygun oluşu bakımından uzun dönem dil kursu almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinin başında gelmektedir.

Okulların yılın belli dönemlerinde %15 - %25 civarlarında yaptıkları promosyonlar ile dil kurslarına kaydınızı tahmin edeceğinizden çok daha uygun şekilde yaptırabilir ve eğitiminize yıl içerisinde dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz.  Gideceğiniz ülke ve okula önceden karar vermeniz erken kayıt indirimlerinden faydalanabilmeniz konusunda önemlidir. Eğer yurtdışında bir dil kursuna gitmeyi düşünüyorsanız, ülke ve okul alternatifleri konusunda bilgi alıp okulu belirlediğinizde erken kayıt promosyonlarından yararlanabilirsiniz. Böylece yurtdışında yaşayacağınız eşsiz bir deneyimi çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Eğitim ücretlerinin yanı sıra program tipi ve konaklama tercihinizde alacağınız eğitimin maliyetini büyük oranda etkileyen faktörlerdir. Yurtdışı yabancı dil kurs fiyatları, okulların promosyonları ve diğer tüm maliyet bilgileri ile ilgili Türkiye'nin 7 farklı şehrinde 13 şubesi ile hizmet veren Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz