BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Vancouver Dil Okulları Fiyatları

Pasifik okyanusu ve kuzey kıyı dağlarının eşsiz manzarası eşliğinde şehir genelinde doğal güzellikler ile beraber birçok şeyi bir arada bulabilirsiniz. Vancouver bilinenin aksine sürekli kar olan bir şehir değildir. Dört mevsimi bir arada bulabilir, yaz aylarında eşsiz plajlarında denize girebilir, kış aylarında dağ kıyılarında kayak yapabilirsiniz. Dört mevsim her alanda sosyalleşebileceğiniz bu eşsiz şehirde İngilizcenizi en iyi seviyeye getirebilirsiniz. Amerika sınır ülkesi olmasından dolayı Seattle eyaletine Amerika vizesi alarak giriş yapabilirsiniz.

Vancouver’ın dünyanın en yaşanabilir 3. şehri seçilmesinin birçok nedeni vardır. Ama en önemli nedenlerden biri de eğitim standartlarıdır. Yaşam ve eğitim standartları yüksek, güvenli, sosyal doğal güzelliklerle iç içe olan bir yerde eğitim almak istiyorsanız Vancouver öncelikli şehirlerinizden biri olabilir.

Vancouver’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca okullar, Eurocentres, LSI, St. Giles, KAPLAN, ILAC, ILSC, EC English, ELS gibi okullardır. Vancouver’da eğitim ücretleri okuldan okula değişmekle beraber 4 haftalık yaklaşık ücret 1000-1500 CAD arasında değişmektedir.

Vancouver’da konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama çeşidine göre değişmektedir. Aile yanı konaklama haftalık 200-230 CAD, yurt konaklaması haftalık (tek kişilik oda) 300-380 CAD arasında değişmektedir. Yaşam giderleri Amerika ve İngiltere’ye kıyasla daha düşük, standartlar ise daha yüksektir. Ulaşım maliyeti bölgeden bölgeye değişmekle olup aylık öğrenci ulaşım masrafı 93 CAD ile 172 CAD arasında değişmektedir.

Vancouver’a dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Sağlık sisteminin çok gelişmiş olduğu ülkede öğrencilerin gitmeden önce zorunlu sağlık sigortası yapılmış olması gerekmektedir. 3 aylık dil eğitimi alacak öğrenciler için turist vizesi yeterlidir. Daha uzun programlar için öğrenci vizesi başvurusu yapılmaktadır.

Vancouver dil okulları, fiyatları ve promosyonları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Academix Yurtdışı Eğitim uzmanlarına danışabilirsiniz.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz