BİLGİ İSTE İLETİŞİM

UCLA Dil Okulu


Amerika’da dil eğitimi almayı düşünen kişiler tercihlerini ya özel dil okullarından ya da üniversite bünyesinde eğitim veren kuruluşlardan yana kullanıyor. Eğer bir üniversite bünyesinde ve Los Angeles’ta dil eğitimi almayı düşünüyorsanız UCLA dil okulu sizin için en iyi seçimlerden biri olacaktır.

University of California, Los Angeles (UCLA), dünyanın en prestijli ve en yüksek sıralamadaki üniversitelerinden biridir. Seçkin öğretim kadrosu arasında Nobel Ödülü alanlarla Ulusal Bilimler Akademisi üyeleri bulunmaktadır.

UCLA ve UCLA Extension, Los Angeles'ın en güvenli ve en cazip semtlerinden biri olan Westwood Village'de bulunmaktadır. Beverly Hills ve Santa Monica plajından kısa bir otobüs mesafesindedir. Westwood'ta pek çok tiyatro, mağaza, market, müze ve restoran bulunmaktadır.

UCLA'nın bir parçası olan UCLA Extension, dünyadanın en büyük ve tek-kampüs sürekli eğitim programıdır ve dil eğitiminin yanı sıra Amerika’da sertifika programına katılmak isteyen öğrencilerin de tercihidir. UCLA Extension içinde bir bölüm olan Amerikan Dil Merkezi (ALC), dil eğitimi için iki farklı program sunmaktadır. Bunlar; Akademik Yoğun İngilizce Program (AIEP) ve Yoğun İngilizce İletişim Programı (IECP) dir.

Akademik Yoğun İngilizce Program (AIEP)

  • Akademik amaçlı İngilizce dil eğitimi verir ve uluslararası öğrencileri Amerikan kolej ve üniversitelerine hazırlar.
  • Okuma, yazı yazma, dilbilgisi ve TOEFL iBT hazırlık konularına odaklanarak dil becerilerinin tümüne özenli bir yaklaşım sunar.
  • Yıl boyunca, tam zamanlı sunulur. Kış, Güz, Bahar Dönemleri: 10 haftalık seanslar. Yaz Dönemi: 12 haftalık bir seans ve iki adet 6 haftalık seans

Yoğun İngilizce İletişim Programı (IECP)
  • Kişisel ve mesleki amaçlı İngilizce iletişim becerilerini geliştirir.
  • Öğrencilerin telaffuzlarına, konuşmadaki gramerlerine ve dinlediğini anlamalarına odaklanarak dinleme ve konuşma becerilerini güçlendirir.
  • 3 dil yeterlilik seviyesi (temel, orta, ileri) sunar; her bir seviye dilde akıcılık ve kelime hazinesi oluşturmaya yardımcı olan etkileşimli sınıfiçi etkinliklerini kapsar.
  • Yıl boyunca, tam zamanlı sunulur. 4 haftalık programlar yıl boyunca açılmakta olup kış, bahar ve güz dönemlerinde özel olarak 12 haftalık seanslar da sunulmaktadır. Yaz döneminde IECP, aynı zamanda 3 haftalık seanslar sunmaktadır.

İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz