BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Toronto Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Dünya’nın en yaşanılası ülkelerinden biri olan Kanada' nın en büyük şehri Toronto, ülkenin ticaret merkezi olmakta ve birçok farklı kültürü bir arada bulundurmaktadır. Son derece güvenli bir yer olan şehirde, ulaşım son derece gelişmiştir ve yerin altında alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Öğrencilerin İngilizce dil eğitimi tercihlerinin başında Toronto dil okulları gelmektedir. Öğrenci nüfusunun en yoğun olduğu şehir olan Toronto'da, kültürel aktivitelerden spora, eğlenceli gece hayatından farklı tatlarda yemeklere kadar her şeyi bir arada bulmak mümkündür. Çoklu dil öğrenmek isteyenler için 2. anadilin Fransızca olması, Amerikan sınav sistemi TOEFL ve İngiltere sınav sistemi IELTS sınav hazırlık programlarının bir arada sunulması Toronto’da dil eğitimini cazip kılan diğer avantajlardandır.

Toronto’da Eurocentres, ILAC, ILSC, Global Village, King George International College, LSC, LSI, PLI ve EC gibi birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Toronto’da dil eğitimi fiyatları seçilen okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 343 CAD’dır. Toronta’da konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir ve haftalık ortalama 204 CAD civarındadır. Yaşam giderleri Amerika ve İngiltere’ye kıyasla daha düşük, standartlar ise daha yüksektir.

Toronto’ya dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Sağlık sisteminin çok gelişmiş olduğu ülkede öğrencilerin gitmeden önce zorunlu sağlık sigortası yapılmış olması gerekmektedir.

3 aylık dil eğitimi alacak öğrenciler için turist vizesi yeterlidir. Daha uzun programlar için öğrenci vizesi başvurusu yapılmaktadır. Göçmenliğe çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle profesyonelce hazırlanması gerekmektedir.

Toronto’da gezilecek yerlerin başında, Niagara Falls, Canada’s Wonderland, Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario ve Ontario Place gelmektedir.

Toronto’da aktivite denilince akla ilk gelen Toronto Uluslararası Film Festivalidir. Algonquin Park’ta Kamp, Edge Walk at the CN Tower, Eğlence Bölge’sine geziler ve Ontario Bilim Merkezi diğer aktivitelerdendir.

Huzurlu ve güvenilir bir ortamda, yüksek standartlarda ve kıyaslandığında daha uygun fiyatlarla dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, farklı kültürleri mükemmel bir şekilde kombine edebilen Kanada’da, öğrenci yoğunluğunun en fazla olduğu Toronto’yu seçmesi, öğrencilere beklentilerinin üstünde bir dil eğitimi şansı vermektedir.

Kanada dil okulları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Kanada Dil Okullarıİlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz