BİLGİ İSTE İLETİŞİM

San Diego Language School

San Diego, güney Kaliforniya'da bulunan ABD ve Meksika sınırına yakın bir sahil şehridir. Kaliforniya eyaletinin 2. büyük şehri olan San Diego, yıl boyu süren ılıman iklimi, Pasifik Okyanusu'na kıyısı olması, Meksika sınırına yakın olmasında kaynaklı çeşitli etnik ve kültürel dokuyu bir arada bulundurması bakımından öğrenciler için cazibe merkezi haline gelmiştir.

San Diego Language School seçimi yapacak öğrenciler için de birçok farklı alternatif sunmaktadır. Bunlardan bazıları; EC Language School, Embassy English, Eurocentres, Kaplan International Colleges, LSI ve Stafford House gibi global dil okullarıdır. Bunların yanısıra University of California San Diego (UCSD) bünyesinde bulunan dil okulu da en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır. San Diego Language School fiyatları seçilen okula göre farklılık göstermekle birlikte haftalık ortalama 400$'dan başlamaktadır. Konaklama ve yaşam masrafları öğrencinin yaşam standartları ve tercihlerine göre değişmektedir.

San Diego Dil Okullarının çoğu şehir merkezinde bulunmaktadır. Çeşitli uluslararası mutfaklar sunan restaurantlar, alışveriş merkezi, gece kulüpleri, canlı şehir hayatı, sahili ve sosyal aktivitelerin yoğun olduğu yerlerle çevrelenmiş olmasından dolayı San Diego yurt dışında dil eğitimi ve yaşam tecrübesi edinmek isteyen herkesin ilgi odağıdır.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz