BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Oxford Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Oxford, İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.

Oxford’da British Study Centres, Embassy CES, Kaplan International College, King Colleges, Oxford English Centre, EC, International House ve Regent olmak üzere birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

Oxford’da dil eğitimi fiyatları seçilen okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 260 £’dir. Oxford’da konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir ve haftalık ortalama 250 £ civarındadır.

Oxford’da dil eğitimi için giden öğrencilerin hiçbir şekilde çalışma izni bulunmamaktadır.

Londra’ya tren ile 1.5 saat uzaklıkta bulunan Oxford, üniversite ve kolejleri ile meşhur olsa da, daha bir çok gezilmesi gereken noktası vardır. Harry Potter filmlerini izleyenler Oxford’un kolejlerini gezerken tanıdık yerler görebilirler. 38 adet bağımsız koleji bulunan Oxford üniversitesini gezmek, Harry Potter filminde kaybolup gitmek gibi bir şey zaten. Bu kolejler arasında Magdalen, Christ church, St John, Jesus, Queen’s en güzelleri. Yemekhane ve bahçelerini gezerken, yeniden öğrenci olmak ya da hali hazırda okuyan öğrencilere gıpta etmemek elde değil. Oxford, dil eğitimi için dahi seçilse bile şehrin atmosferinden dolayı doğal bir motivasyon sağlıyor. İngiltere’nin en büyük üniversite kütüphanesi olan Bodleian, bünyesinde 9 milyon eser barındırıyor. İnanması güç fakat doğru. Hiç şüphesiz ki muhteşem kütüphaneden geçen ünlü isimler arasında Oscar Wilde, Tolkien, krallar ve nobel ödüllü yazarlar bulunuyor. Botanik bahçesinde yapılan bir gezinin ardından Ashmolean müzesine yapılacak bir ziyaret oldukça öğretici olacaktır. Bu arada kış aylarında buz pateni yapmak bile mümkün. Kolejler arasında en eskileri Balliol ve Merton Kolejleri gotik mimarisyle göze çarpıyor. Kuruluş tarihleri tam olarak bilinmesede 13. YY olduğunu tahmin ediliyor. İngiltere’nin en eski, üzeri kapalı pazar yeri Oxford’da bulunuyor. Çiçekçiler, cam işleri, çikolata dükkanları, kasaplar ve bir çok kafenin bulunduğu pazar High Street üzerinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir kültürel zenginlik. Hiç şüphesiz Oxford kitapçıları bir diğer ziyaret duraklarınız olacaktır. 48-51 Broad Street’de yer alan Blackwell’s Books, Avrupa’nın en büyük kitapçısı olmasıyla övünebilir. The Eagle and Child isimli pub’da öğrencilerin uğrak yerlerinden biridir. Tarihi atmosfere sahip pub da sohbet ederken güzel vakit geçirebilirsiniz. Diğer görülmesi gereken yerler arasında Oxford kalesi, Sheldonian Theatre ve Radcliffe Camera Theatre bulunuyor.

Üniversite binalarının tarihi 7. Yüzyıla kadar uzanan, seçkin tarihi ile canlı bir müze olan Oxford’da dil eğitimi almak, özellikle daha ders odaklı olan öğrenciler için tavsiye edilebilir. Nispeten küçük bir şehir olan Oxford, birçok park, restoran ve dükkanlara sahiptir. Diğer şehirlere ulaşımın kolay olduğu şehirde tüm ihtiyaçlarınıza karşılık bulabilirsiniz. Kocaman bir kampüs şehri olan Oxford’da dil okulları, atmosfer olarak sizi çalışmaya motive edecektir.

İngiltere dil okulları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. İngiltere Dil Okulları  İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz