BİLGİ İSTE İLETİŞİM

MİAMİ DİL OKULLARI

Miami, Florida eyaletinde bulunan bir liman kentidir. Turizm başta olmak üzere, finans, uluslararası ticaret, medya ve eğlence sektörünün lider şehirlerinin başında gelmektedir. Aynı zamanda birçok kez temiz içme suyu, temiz caddeler, yeşil alanlar ve hava kalitesi nedeniyle birinci seçilmiş bir yerleşim yeri olarak da dikkat çekmektedir.

Turistleri bu denli kendine çeken bu şehirde, harika botanik bahçeler, berrak bir okyanus, mükemmel bir gece hayatı ve modern müzeler bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok Hollywood yıldızının Miami’de evleri bulunmakta ve filmlere de konu olmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı birçok öğrenci de akademik ya da dil eğitimi için Miami’yi tercih etmektedir.

Amerika’nın önde gelen bazı Üniversite’lerinin yanı sıra Kaplan International College, EC English ve ELS gibi Amerika’nın en kaliteli dil okullarının şubeleri de Miami’de bulunmaktadır.

EC English Miami’nin en önde gelen merkezlerinden Miami Beach, Lincoln Yolu üzerinde bulunmakta olup, 195 öğrenci kapasiteli bir dil okuludur. Kaliteli eğitim vermesinin yanı sıra öğrencilerine hemen hemen haftanın her günü aktiviteler sunarak pratik yapmalarını kolaylaştıran bir eğitim sistemini benimsemişlerdir.

ELS ise Miami’nin sakin bölgesi Miami Shores’te Barry University’nin 36 hektarlık kampüsünde yer almakta olup Miami Beach’e 20 dk. mesafededir. Üniversite kampüsünde eğitim almak , aynı zamanda da şehir merkezine yakın olup her iki atmosferden de faydalanmak isteyen öğrenciler için iyi bir alternatiftir.

Kaplan International College ise Maimi’nin güney sahili bölgesinde , daha sakin ancak bir o kadar hareketli bölgesinde yer alan, 120 öğrenci kapasiteli Amerika’nın önde gelen dil okullarından biri olup, öğrencilerine sayısız aktivite fırsatı sunmaktadır.

Miami’ ye Türkiye’den 12 saat 30 dakika ’da direkt uçuşlar ile ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşım ağı geniş olan bu şehirde metro ve otobüsle Miami’nin bir çok yerine gidebilirsiniz. Ulaşım tek yön ücreti ortalama 2.25 USD’dir. Eğer uzun süre kalacaksanız, Easy Card ile haftalık yada aylık olarak ulaşımınızı daha uygun ücretlerle sağlayabilirsiniz.

Eğer siz de rüya gibi bir şehirde yaşamak, aynı zamanda iyi bir eğitim almak istiyorsanız Miami’yi listenizin en başına almanızı öneririm.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz