BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Kanada Dil Okulu Vizesi

Diğer ülkelerde olduğu gibi, Kanada büyükelçiliği de katı kurallara sahiptir. Kanada yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en zor vize aldıkları ülkedir. ABD ve İngiltere ile kıyaslandığında vize redoranı Kanada'da 4-5 kat daha fazladır. Bunun en önemli nedeni Kanada'nın göçmenlik yasalarıdır. 
Vize görevlileri, en çok Kanada'ya ne amaçla gitmek istediğinize ve sonrasında kesin olarak geri dönüş yapacağınıza dikkat etmektedir. Eğitiminiz sonrasında ülkenize kesin geri dönüş yapacağınıza ikna olmalıdırlar. Vize görevlilerini ikna etmede aşağıdaki 3 maddeyi kullanabilirsiniz.

  • Türkiye'de sıkı aile bağlarınız olması 
  • Kanada'da eğitim alırken tüm eğitim ve yaşam masraflarınızı çalışmadan karşılayabilmeniz
  • Kanada'da alacağınız eğitimi döndüğünüz de iş hayatınızda ya da akademik hayatınızda kullanmanız ve sizin için önemli olması
Kanada Vize Türleri

Kanada Konsolosluğu tarafından öğrencilere 3 çeşit vize verilmektedir. Bunlar, kısa süreli ziyaretçi vizesi, kısa süreli öğrenci vizesi, uzun süreli öğrenci vizesi.

Kısa Süreli Ziyaretçi Vizesi

Kanada'da 12 haftaya kadar eğitim alacak kişilere verilen vize türüdür. Bu vize Kanada'dan uzatılmaz. Vize tarihinizin bitiminde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. 

Kısa Süreli Öğrenci Vizesi


Kanada'da  12 ile 24 hafta arası eğitim alacak olan kişilere verilen vize türüdür. Vize süresi Kanada'da iken uzatılabilir fakat sağlık muayenesinden geçmeniz gerekmektedir. Türkiye'de iken sağlık sigartası yaptırmanız durumunda kolaylıkla vize sürenizi uzatabilirsiniz.

Uzun Süreli Öğrenci Vizesi

Kanada'da 6 aydan daha uzun süre eğitim alacak kişilere verilen vize türüdür. Uzun süreli öğrenci vizesi Kanada'da iken uzatılabilir. Sağlık raporu almanız durumunda kolaylıkla vize sürenizi uzatabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi için gerekli belgeleri incelemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
Kanada Öğrenci Vizesi Gerekli Belgeler



İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz