BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Auckland'da Dil Okulu ve Eğitim

AUCKLAND ŞEHİR REHBERİAuckland Hakkında


Nüfus: 1.397.300
Öğrenci Nüfusu: %5
Yüzölçümü: 1,086 kilometrekare
Bulunduğu Bölge: Kuzey Yeni Zelanda


Neden Auckland’a Gitmeli?

Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır. Auckland tam bir liman kentidir. Auckland Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladır. Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir. Auckland geniş kumsalları, limanları, alış-veriş imkânları, gece eğlenceleri ile metropolit bir şehir kültürü sunar.

Auckland’da fiziki yapısı dolayısıyla pek çok aktif volkan bulunmaktadır. Bununla birlikte şehir yeşillikler içinde yer almaktadır. Yüzüklerin Efendisi filminin birçok sahnesine de bu özelliği ile ev sahipliği yapmıştır.

Şehir halkı turiste son derece alışkın ve saygılıdır. Çok kültürlü bir şehir olan Auckland, galeriler, müzeler, tiyatro ve konserler gibi büyük şehirlerde bulunan tüm kültürel ve sanatsal etkinliklere sahip kozmopolit bir yerdir. Bunların hepsi, Avrupa ve Polinezya kültürlerinin özel bir karışımı ile meydana gelmiştir.


Auckland 'a Ulaşım ?

Türkiye’den Auckland’a ulaşmak için yaklaşık 24 saat süren bir uçak yolculuğu yapmak gerekir. İstanbul Auckland arası uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 2500 – 5000 TL arasındadır.
Auckland 'da Ulaşım ?

Yeni Zelanda'da, Intercity, Mount Cook, Newsman ve TranzRail gibi şirketler, ülkenin her yerine yolcu otobüsü ve tren gibi araçlarla ulaşım sağlamaktadırlar. Ayrıca yurt içi seferler yapan hava yolu şirketleri de bulunmaktadır..


Auckland 'da İklim ?

Yeni Zelanda'da ılıman ve yumuşak bir iklim hüküm sürer. Mevsimlik ve günlük ortalama sıcaklık farkı 10 derece dolaylarındadır. Yazın ülkenin büyük bölümünde 21 derecenin üzerinde olan gündüz sıcaklığı kuzeyde zaman zaman 27 dereceyi geçer. Kışın gündüz sıcaklığı çok nadir olarak 10 derecenin altına iner.


Auckland 'da Yaşam Masrafları ?

Aylık ortalama konaklama masrafları 1000-1500 NZD (Dolar) arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Şehir içi otobüs biletleri 4-5 NZD (Dolar) arasında değişmektedir. Günlük cep harçlığı olarak 25-30 NZD (Dolar) düşünülebilir.


Türkiye ile Saat Farkı?

Auckland ile Türkiye arasında 11 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 23:00 iken Auckland’da saat 13:00’dır.


Auckland'da Nereye gidilir ? Auckland’da Neler Yapılır ?

Queen Caddesi, farklı ülke mutfaklarının lezzetlerini sergileyen restoranlar, lüks marka ürünlerinin satıldığı shoplar, kafeler ve barlar yer alıyor.

Viaduct Harbour, cafe, restoran ve barlarıyla eğlencenin ve gece hayatının merkezi. Waterfront olarak da adlandırılan bu bölge, deniz kenarında uzanan şahane barlarıyla geceleri oldukça hareketli

Sky Tower, Güney Yarım Küre’nin de en yüksek yapılarından birisi. Buradan şehrin gece ve gündüz manzarasını izlemek oldukça keyifli.

Auckland Museum ise Yeni Zelanda tarihi ve sahip olduğu mirasın en güzel sergilendiği yerlerden birisi. Yeni Zelanda müzeleri oldukça samimi ve sıcak. Bir çoğu interaktif aktiviteleriyle müzeden çok öğrenme kampüsü olarak hizmet veriyor.

* Auckland'da ücretsiz danışmanlığını yaptığımız yurtdışı eğitim programlarını aşağıda görebilirsiniz.

Auckland'da Eğitim
Auckland'da Dil Okulu
İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz