BİLGİ İSTE İLETİŞİM

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi

İtalya'da İngilizce Lisans TIP Programı (Medicine and Surgery) (6 yıllık)

İtalya'nın en iyi üniversitelerinden biri olan Universita Cattolica'nın Roma kampüsünde İngilizce olarak tıp eğitimi alma fırsatını kaçırmayın. University of Cattolica'nın sunduğu tıp programı uluslararası popüleriteye sahiptir ve QS rankinglerine göre dünyada ilk 200 üniversite içerisinde yer almaktadır. Universita Cattolica'nın tıp fakültesinde eğitim vermekte olan 33 profesör İtalya'nın en iyi bilim adamları arasında yer almaktadır.  

Sunulan eğitimin içeriği Avrupa Birliği standartlarına göre hazırlanmıştır. Dolayısıyla tüm Avrupa ülkelerinde ve Türkiye'de diploma geçerliliği bulunmaktadır. 

Program kapsamında temel bilimlere ve klinik bilimlerine karşu multi-disipliner bir yaklaşım izlenmektedir. Universita Cattolica Tıp Fakültesi İtalya'nın en iyi üniversite hastanelerinden biri olan Policlinico Gemelli Üniversite Hastanesi ile beraber çalışmaktadır.


- İngilizce Tıp programına kabul alabilmek için 20 Şubat 2017 tarihinde Universita Cattolica tarafından İstanbul'da düzenlenecek olan Tıp Sınavına girilmesi gerekmektedir. Teste kayıt yaptırmak için gerekli adımları öğrenmek için tıklayınız. 

- Sınava katılmak için 10 Ekim 2016 - 3 Şubat 2017 tarihleri arasında online başvuru yapmak ve sınava kabul edilmesi durumunda 10 Şubat 2017'ye kadar 160 Euro'luk sınav giriş bedelinin ödenmesi gerekmektedir. 

- Sınav İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

- Program toplamda 6 yıl sürmekte olup, yıllık ücreti 15.600 Euro'dur.


- Test toplamda 100 sorudan oluşmakta olup, öğrencilere 100 dakika süre verilmektedir. Örnek sınav sorularına ulaşmak için tıklayınız. Sınava hazırlık yapmak için Online Test Simülatörünü kullanabilirsiniz. Online Test Simülatörüne ulaşmak için tıklayınız.

- Sınavda doğru ceveplanan her soru 1 puan kazandırırken, yanlış yapılan her soru 0.25 puan kaybettirmektedir. Sınavda barajı aşmak için minimum 35 puan alınması gerekmektedir. 

- Programın toplam kapasitesi 50 öğrenci olup, Avrupa Birliği bölgesi dışından gelen öğrenciler için 30 öğrencilik kontenjan ayrılmıştır.  

- İngilizce Dil Belgesi olarak TOEFL IBT'den minimum 80, IELTS'den 6.0 istenmektedir. 


- Universita Cattolica'nın Roma kampüsünde sunulmakta olan Medicine and Surgery programının tüm detaylarına ulaşmak için tıklayınız 

Universita Cattolica'nın İngilizce Tıp Programı ile ilgili sunumunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz!