BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Amerika'da 2+2 Üniversite okuyun

Lisans Eğitiminize Diablo Valley College’de başlamanız, dört yıllık bir üniversiteye başlamanıza göre binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlar.

Mükemmel bir Akademik eğitim: DVC’de 2 yıl + Üniversitede 2 yıl = Lisans Derecesi DVC’de iki yıl eğitim gördükten sonra öğrenciler, Lisans eğitimlerini başka bir üniversiteye geçiş yaparak iki veya daha fazla yılda tamamlama seçeneğine sahip olur. DVC UC Berkeley ye en çok örgenci  yatay geçişi yapan kurumdur.  Bilindiği   gibi, UCB yıllardır dünyanın en iyi üniversiteleri arasında konumlandırılmaktadır. 2010 da hem dünyada hem ABD de dünyanın en iyi ikinci üniversitesi seçilmiştir.

DVC'nin  UC San Diego, UC Davis, UC Irvine, UC Merced, UC Santa Barbara ve  UC Santa Cruz ile , yabanci ögrencilerin  transferlerini garantileyen  YATAY GEÇIS GARANTI anlaşmaları  vardır.  Bunun yani sira,  California'daki  San Francisco State University, San Jose State University and San Diego State University gibi  23 devlet üniversitesinin tümüyle ve the University of San Francisco gibi özel üniversitelerle  de  yatay geçiş garanti anlaşmaları mevcuttur.

Detaylı bilgi için tıklayın.