ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
PCT

PCT

Katılım Şartları ve Programın Amacı

Bu programa üniversiteden mezun olduğu alanda en az 1 yıl iş deneyimi olan veya üniversite mezuniyeti olmayan ya da mezun olduğu alandan farklı bir sektörde staj yapmak isteyen, staj yapmak istediği alanda en az 5 yıl profesyonel deneyimi ve referansları olan tüm adaylar katılabilir.

Kayıt ve İş Arama Süreci

Professional Career Training (PCT) Programı'nın kayıt ve iş arama süreci, Internship Programı'nın koşullarıyla benzerlik gösterir.
 • İlk etapta  bize  başvuru formunu doldurarak göndermelisiniz. Başvuru formunuz danışmanlarımız ve sponsorlarımız tarafından değerlendirildikten sonra Internship ya da PCT programına uygunluğu değerlendirilir. Uygun  bulunması durumunda Academix Staj Sözleşmesi imzalanacak ve ön kayıt ücreti olarak 500 USD ofise ya da verilen banka hesap numarasına ödenecektir.
 • Danışmanlarımızın size sunacağı CV formatını hazırlayarak ve özgeçmişinizi anlatan kısa bir ön yazı yazarak, işlemlere başlanır. Cv'iniz ve başvuru evraklarınız Academix aracılığı ile Amerika'daki sponsor firmalara sunulur ve sponsor firmalar tarafından olumlu veya olumsuz cevap beklenir.
 • Academix olumlu cevap gelen işverenler ile öğrenci arasında Internet üzerinden görüşme ayarlayacaktır. Mülakatlardan sonra öğrenciyi stajer olarak çalıştırmaya kesin karar veren işveren ile kabul belgesini Academix'e ya da doğrudan öğrenciye gönderecektir.
 • Resmi vize formunuzun (DS-2019) getirtilmesi için aşağıdaki başvuru formlarının dolduruluması istenecektir.
 1. Application Form (Formu doldurmayla ilgili yardım)
 2. Training Offer Letter
 3. Host Company Training Proposal
 4. Gideceğiniz süre boyunca geçerli pasaport: www.egm.gov.tr
 5. 2 adet 5X5 fotoğraf
 6. Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi
 7. Transkript (Not dökümü)
 8. Pasaportunuzun resimli sayfası, geçerliliğin olduğu sayfa, daha önce Amerika vizeniz varsa o sayfa ve pasaportun son sayfasında bulunan nüfus cüzdanının olduğu sayfanın fotokopisi
 • Bu belgeleri teslim ederken kayıt ücretinizin kalan kısmını ödemelisiniz..
Academix aracılığıyla staja yerleştirilmeniz 2 hafta ila 6 ay sürebilir. Ancak staja yerleştirilmenizin garantisi yoktur. Staj bulma şansınızı arttırmak için en iyi yol, Academix ile beraber arama sürecine öğrencinin de dahil olmasıdır.