BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Internship

Internship

Internship Programı

 
Programa,üniversite veya master son sınıfta olup staj başlama tarihi itibarıyla mezun olacak veya mezuniyetin üzerinden 1 sene geçmemiş tüm adaylar katılabilir. Programın amacı, yeni mezun olduğunuz alan ile ilgili Amerika'da deneyim kazanmaktır.
Internship programının maksimum süresi 12 aydır.
 

Programın Amacı ve İngilizce Düzeyi

Staj programının birincil amacı İngilizcenizi geliştirmek olmadığından, staja başladığınızda İngilizcenizin advanced ya da upper intermediate seviyesinde olması gerekir.

Programa katılmak için TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlara gerek duyulmamaktadır. İşvereninizle yapacağınız mülakat sırasında İngilizce seviyeniz dolaylı yoldan test edilmiş olacaktır.
 

Kayıt ve İş Arama Süreci

 • İlk etapta  bize  başvuru formunu doldurarak göndermelisiniz. Başvuru formunuz danışmanlarımız ve sponsorlarımız tarafından değerlendirildikten sonra Internship ya da PCT programına uygunluğu değerlendirilir. Uygun  bulunması durumunda Academix Staj Sözleşmesi imzalanacaktır. 
   
 • Danışmanlarımızın size sunacağı CV formatını hazırlayarak ve özgeçmişinizi anlatan kısa bir ön yazı yazarak, işlemlere başlanır. Cv'iniz ve başvuru evraklarınız Academix aracılığı ile Amerika'daki sponsor firmalara sunulur ve sponsor firmalar tarafından olumlu veya olumsuz cevap beklenir.
   
 • Academix olumlu cevap gelen işverenler ile öğrenci arasında Internet üzerinden görüşme ayarlayacaktır. Mülakatlardan sonra öğrenciyi stajer olarak çalıştırmaya kesin karar veren işveren ile kabul belgesini Academix'e ya da doğrudan öğrenciye gönderecektir.
   
 • Resmi vize formunuzun (DS-2019) getirtilmesi için aşağıdaki başvuru formlarının dolduruluması istenecektir.;
 1. Application Form (Formu doldurmayla ilgili yardım)
 2. Training Offer Letter
 3. Host Company Training Proposal
 4. Gideceğiniz süre boyunca geçerli pasaport: www.egm.gov.tr
 5. 2 adet 5X5 fotoğraf
 6. Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi
 7. Transkript (Not dökümü)
 8. Pasaportunuzun resimli sayfası, geçerliliğin olduğu sayfa, daha önce Amerika vizeniz varsa o sayfa ve pasaportun son sayfasında bulunan nüfus cüzdanının olduğu sayfanın fotokopisi
 • Bu belgeleri teslim ederken kayıt ücretinizin kalan kısmını ödemelisiniz..
Academix aracılığıyla staja yerleştirilmeniz 2 hafta ila 6 ay sürebilir. Staj bulma şansınızı arttırmak için en iyi yol, Academix ile beraber arama sürecine öğrencinin de dahil olmasıdır.