California International Business University

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Amerika'nın California eyaletinin San Diego şehrinde bulunan California International Business University öğrencilere dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan San Diego şehrinin merkezinde uygun fiyatlı kariyere yönelik işletme alanında eğitimler sunmaktadır. 

Neden CIBU'yu tercih etmelisiniz?

 • Alanında uzman öğretim üyeleri: Alanında uzman, engin bilgi birikimi ve iş tecrübesine sahip öğretim üyelerinden ders almanın ayrıcalığı ile öğrenciler hem akademik olarak donatılırken, hem de profesyonel iş yaşamından örneklerle gerçek hayata hazırlanıyor.
 • Interaktif eğitim ayrıcalığı: Küçük sınıflarda ve küçük gruplarda yapılan derslerle efektif ve etkili bir eğitim hizmeti verilmektedir. Bu durum, her öğrencinin derse full katılımını sağlayıp, öğretim üyeleri ile birebir temas kurmalarını kolaylaştırmaktadır.
 • Lokasyon: CIBU, toplu tasıma araçlarına, alışveriş merkezlerine, restoranlara çok kısa bir yürüme mesafesindedir. Şehrin en canlı caddesi olan 5. Cadde sadece 10 dk. yürüme mesafesindedir.
 • Business University: CIBU sadece "business alanında' egitim veren bir üniversitedir. Bu da okulumuzu bu alanda özel yapmaktadır.
 • Amerikada çalışma hakkı : öğrencilerine ilgili programdan mezun olduktan sonra, OPT hakkı ile Amerika'da 1yıl çalışma hakkına sahiplerdir. Bu sure zarfında CIBU, öğrencilerine iş bulmaları konusunda ekstra destek sağlamaktadır.
 • "Study Tours': CIBU'nun öğrencilerine sunduğu bir diğer eşsiz fırsat ise, master ve doktora programlarındaki dersler kapsamında bulunan study tour'lardır. İlgili dersi veren öğretim üyesi önderliğinde ayarlanan bu study tour'lara katılarak Amerika'da ve dünyada hayranlık uyandıran birçok şirketi, yakından, kendi yetkililerinden dinleme fırsatı bulacaksınız. Bu özel konferanslarla kendi networkunuzu genişletme olanagınada sahipsiniz. Sunulan study tour'lar:-
  Silicon Valley Practical Entrepreneurship Study Tour
  Southern California Fashion, Entertainment and Media Study Tour
  Greater China Business Opportunities Study Tour

Sunulan Programlar

Lisans:

 • Bachelor of Science in Management

Yüksek Lisans Programları:

 • Master of Business Administration (MBA)

Kabul Kriterleri

 • İlgili bir alandan mezun olmak
 • Başvuru için istenen minimum bir not ortalaması bulunmamaktadır.
 • Yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak;TOEFL (iBT) – Lisans: 65 ; Yüksek Lisans & Doktora: 79 IELTS – Lisans: 6.0 ;  üksek Lisans & Doktora: 6.0 TOEIC – Lisans: 550 ; Yüksek Lisans & Doktora: 750  ya da Türkiye'de %100 İngilizce olarak lise/üniversite eğitimini aldığını gösteren belge. * Program boyunca öğrencilere İngilizce takviye dersler de sunulmaktadır.

Başvuru Tarihleri

Dönem/Program Son Başvuru Tarihi Başlangıç Tarihi
Lisans & Master Bahar Sömestr 14 Ocak 3 Mayıs
Lisans & Master Güz Sömestr 4 Eylül

14 Aralık

Program Ücretleri

California International Business University 2019 Eğitim Ücretleri Lisans Master
Eğitim Ücreti (Harç) 6.500$ her sömestr (Covers 4 courses each 4 US Credits) 6.500$ her sömestr (Covers 3 courses each 4 US Credits)
Kayıt Ücreti 250$ 250$

Harita

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler